Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Tygodnik Jednak Budowy - Cybulkowy D O M


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej ..możecie mnie uświadomić w sprawie kompostownika :roll: :oops:

a co chcesz wiedzieć? ja tylko zakładam, że wszystkie odpadki organiczne z kuchni i trawę oraz chwasty z ogrodu będę wyrzucać na kompost :) - mój Sebastian lepiej się na tym zna i liczę, że będzie wiedział co robić, żeby to działało :wink:

na forum był taki wątek http://forum.muratordom.pl/kompostownik,t73264.htm?highlight=gleby%20piaszczyste - ale może są i inne, bo tu nie drążyłam tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, instrukcja obsługi kompostownika była obrazkowa i dotyczyła tylko jego złożenia z kawałków :D . Co do niego wrzucać wyczytałam na forum, w dziale ogrodniczym. W skrócie:

Na kompost nadają się:

• skoszona trawa

• wyrwane chwasty (bez nasion)

• opadłe liście

• rozdrobnione gałęzie

• popiół z kominka i grilla

• obierki warzyw i owoców (ale nie z cytrusów)

• opadłe owoce

• muł i glony z oczka wodnego

• podarta tektura i papier (ale nie kolorowe czasopisma)

• fusy z kawy i herbaty

• skorupki jajek

• odchody zwierzęce

Nie należy kompostować:

• materiałów nieorganicznych (plastiku, szkła, metalu)

• liści porażonych przez choroby (np. kasztanowca ze szrotówkiem)

• solonych i tłustych odpadów kuchennych (sól i tłuszcz spowalniają rozkład)

• owoców cytrusowych i skórek po nich

• kłączy perzu

• resztek gotowanych potraw (ściągają szczury)

 

I jeszcze sobie nabyłam taki preparat przyspieszający kompostowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, te parapety to masz rzeczywiście takie bardziej czerwone :o , ja teraz mam takie w domku. Ja jeszcze dziury w ziemi za dobrze nie mam wykopanej a już się stresuję doborem kolorów, żeby się wszystko kupy trzymało, te drzwi, okna, dachówki itd :roll: Jaki kolor ma ta dolna płytka- szary czy beż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, kobiety tak mają, że najbardziej interesuje je wnętrze :wink: :D

 

i uważam, że dobrze - przemyślenie wszystkiego, określenie własnych zamiarów i chęci, odkrycie co jest w sklepach, potem skonfrontowanie chęci i możliwości a następnie milion innych jeszcze czynności i w końcu wybór - to zajmuje wiele wiele czasu :) warto się więc wcześniej nad pewnymi sprawami zastanowić :)

a kolory to mniej-więcej mamy wybrane a decydować będę jak już mus będzie :)

 

ta dolna płytka jest szara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia - no doprawdy...... 8) wystarczy , że człowiek ma obsuwy na swojej budowie i na czas do Ciebie nie doleci i kicha - bo "dyskusja wrze a człowiek w ty-le" :lol: :wink:

 

I meble i kompostownik mnie ominęły.........a może taki "otwrty" kompostownik i ja sobie zafunduję ....tak w miejscu gdzie piaskownicę miałam dać . :roll: :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia - no doprawdy...... 8) wystarczy , że człowiek ma obsuwy na swojej budowie i na czas do Ciebie nie doleci i kicha - bo "dyskusja wrze a człowiek w ty-le" :lol: :wink:

 

I meble i kompostownik mnie ominęły.........a może taki "otwrty" kompostownik i ja sobie zafunduję ....tak w miejscu gdzie piaskownicę miałam dać . :roll: :oops: :wink:

jakie tam obsuwy - gnasz do przodu aż się kurzy i to jest najważniejsze!!! :D

 

piaskownica też ważna, nie rezygnuj z niej! a kompostownik zrób w jakimś kącie, najlepiej po stronie sąsiadki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci skarbie ... jak Boguś ..... "co Ty wiesz o .... wpadkach"? :lol: :wink:

Kochana - pięknie u Ciebie, żadnych wpadek nie zauważyłam. Kaloryferki też takie będę miała - szczególnie ten wysoki przy drzwiach balkonowych.

 

I parapeciki już masz- czyli pelargonie już w tym roku będą ??? :o

 

Pozdrowionka.........a jak elektryk 8) :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, to tak w przelocie, zanim znowu znikniesz, napisz mi proszę kogo w Pniu pytać o okna? Dziurki pod ławy mi dziś chłopaki kopią, a tu już trzeba mysleć o oknach...

oczywiście, że trzeba myśleć, bo na pewno będziecie długo się zastanawiać :roll:

gdy już zdecydowałam się na szprosy zewnętrzne to wybór był dość prosty - niewielu wtedy robiło je z PCV - dlatego firma Słowińscy - póki co uważam, że okna robią dobre, ale dużo się okaże po paru latach, zwłaszcza w kwestii szprosów :)

 

mieliśmy też na oku firmę Kusik, widać, że facet zna się na rzeczy i jest rzetelny :)

 

myślę, że i tak nie ominie Cię okienna wycieczka objazdowa :wink:powodzenia więc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci skarbie ... jak Boguś ..... "co Ty wiesz o .... wpadkach"? :lol: :wink:

Kochana - pięknie u Ciebie, żadnych wpadek nie zauważyłam. Kaloryferki też takie będę miała - szczególnie ten wysoki przy drzwiach balkonowych.

 

I parapeciki już masz- czyli pelargonie już w tym roku będą ??? :o

 

Pozdrowionka.........a jak elektryk 8) :wink: ?

hihi, jak chcesz to mogę powymieniać parę innych wpadek, ale faktycznie z Twoimi przypadkami nie mogą się niestety (dla Ciebie :() równać :roll: :wink:

 

nie wiem, czy mnie będzie w tym roku na pelargonie stać :roll: :wink: ale zobaczy się :)

 

a elektryk, dziękuję, wręcz wyśmienicie :D

na naszej rodzinnej wycieczce był nie do zdarcia :D

 

http://images34.fotosik.pl/242/ac117a51a2c239e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...