Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Tygodnik Jednak Budowy - Cybulkowy D O M


Recommended Posts

oj Zakrzewianko, poważny temat poruszyłaś, nie powiem :D

 

dla wielu bardzo drażliwy niestety - na szczęście my sobie jakoś radzimy :)

 

moim zdaniem podstawowa rzecz to jakaś ogólna wizja całości :)

generalnie podobają nam się te same rzeczy - oboje skłaniamy się zdecydowanie ku klasyce i szczerze powiem, że to duży plus, omija nas bowiem cała fala nowości, które nieustannie się pojawiają i utrudniają wybór

 

w praktyce wygląda to tak, że wystrojem wnętrz zajmuję się ja a moje propozycje konsultuję z Sebastianem i najczęściej dochodzimy do porozumienia :) Seb będzie dokładnie w ten sam sposób postępował z ogrodem

 

sensowny jest też podział - zadecydowaliśmy na przykład, że ja obmyślę łazienkę na dole a Seb tą na górze :) - a gdy na przykład miał już uwagi do brodzika (wolał płytki, ale ja się bałam, że będą za śliskie) to najpierw próbowaliśmy dyskutować, ale potem przypomniałam sobie, że to ma być mój pomysł na łazienkę i to ja podejmuję decyzje - Seb będzie miał pole do popisu na górze :)

 

pewne rzeczy musimy przetrawić i potrzeba na to czasu - np. udało mi się przekonać Seb do białych drzwi (on chciał ciemne drewniane), ale pokazywałam mu dlaczego taki wybór wydaje mi sie słuszny, z drugiej strony ja musiałam przeboleć kwestię kaloryferów czy okna w łazience

 

myślę, że ważne jest racjonalne podejście do sprawy - jeśli się na coś decyduję to wiem dlaczego, znam zalety i wady produktu, biorę pod uwagę jego przydatność, wiem, że będzie się dobrze komponować z pozostałymi elementami itd.

pamiętam też, że w domu przede wszystkim się mieszka a nie umieszcza eksponaty, ktore są pod ochroną :wink:

 

oczywiście można sobie pozwolić na małe szaleństwa, ale nie za wszelką cenę :wink:

 

no i wyszedł mi mały elaborat :roll: :wink:

a Wy jak sobie radziicie, drodzy Czytacze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie... tu jest mały problem.

Niby podobają nam się te same rzeczy, ale czasem Żuczek jak ma jakiś pomysł...to na prawdę ręce i nogi opadają. A potem wyperswadowanie trwa, trwa i trwa....

Ostatnio zrobiłam podejście... takie babskie. Że niby mi się nie podoba, że musi mnie przekonywać...A to było i tak to, co sama wybrałam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już płytki :o

Zaczęli od podłogi?

a poza tym co tam?

jakie już?! dopiero!!! :) ale będzie lepiej :)

 

wszędzie u nas zaczynają od podłogi, u Ciebie nie?

a co poza tym to też w dzienniku :D

 

ale napisz Miko, co u Ciebie? :D

 

 

no u mnie właśnie mąż układa od podłogi, żeby się niep#### :oops: z tą deską :lol: :lol: :lol: a tak właśnie ponoć prawidłowo :roll: .

Kiedyż byliśmy oglądać pracę glazurnika i ten właśnie cwaniak robił najpierw podłogę a potem szedł z płytkami w górę 8)

Zdjęcia wkleiłam wedle życzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak jest prawidłowo, od podłogi czy od sufitu? :wink: bo już zwątpiłam...

 

a to układanie Miko to pięknie Wam idzie! :D

prawidłowo glazurnik przyczepia taką deskę na wysokości jednej płytki od podłogi i kładzie płytki ..jak skończy ściany układać to robi podłogę i po podłodze dokłada ten rządek pierwszy (od podłogi patrząc) na ścianie :roll: .

My tak robiliśmy w gospodarczym ..ale mimo, że mąż dokładnie wymierzał biorąc pod uwagę grubość płytek podłogowych, kleju ...to i tak trzebabyło na końcu trochę przyciąć płytki w tym pierwszym rządku po ułożeniu podłogi...

chyba napisałam zrozumiale :roll: ...ale nie wiem :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Dlatego właśnie teraz pierwsza leci u nas podłoga

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, my też zamówiliśmy Pol-Skone chiba Impuls się zwą. Tez sobie poczekamy, heh :roll: U nas za drzwi z regulowaną ościeżnicą średnio wyszło 666 zł :) Uśredniłam, bo mamy drzwi 80 i 90 i ościeżnice różnej grubosci. Klamki też niezła jazda. Takie fajniejsze co widziałam to od 70 zl się zaczynały :-?

 

A co do kładzenia płytek. Właśnie dzisiaj sie dowiedziałam, że w łazience zaczną od ścian co by podłogi nie ufajdać i dopiero jak położą płytki na scianę to zajmą się podłogą. I nby od poniedziałku łazienka dół idzie w obroty :)

 

Aha, Pan pomiarowy ma niezle loki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, szkoda, ze dopiero za parę lat te drzwi ocenisz :wink: Bo ja też białe bedę nabywać, ale mam zamiar troszkę wcześniej...

Obecnie mam białą Portę od 6 lat. Tak gdzieś po 3 latach użytkowania stwierdziłam, że skrzydło łazienkowe w okolicach klamki, na skraju, stale jest brudne. No , akurat dziecko małe - może chwyta stale tam? No to dawaj szorować mocniej. A to laminat się przetarł i wylazł ciemny kolor ze środka :o . Wygląda ohydnie - jak brud... To wtedy były najtańsze drzwi więc w sumie trudno oczekiwać aby przetrwały stulecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, my też zamówiliśmy Pol-Skone chiba Impuls się zwą. Tez sobie poczekamy, heh :roll: U nas za drzwi z regulowaną ościeżnicą średnio wyszło 666 zł :) Uśredniłam, bo mamy drzwi 80 i 90 i ościeżnice różnej grubosci. Klamki też niezła jazda. Takie fajniejsze co widziałam to od 70 zl się zaczynały :-?

 

A co do kładzenia płytek. Właśnie dzisiaj sie dowiedziałam, że w łazience zaczną od ścian co by podłogi nie ufajdać i dopiero jak położą płytki na scianę to zajmą się podłogą. I nby od poniedziałku łazienka dół idzie w obroty :)

 

Aha, Pan pomiarowy ma niezle loki :)

no to macie jeszcze lepszą cenę! a dostaliście jakiś rabat? nam facet powiedział, że liczą nam 7% vat mimo, że montuje firma z zewnątrz (przez nich polecana) - czyli mamy 15% rabatu - będziemy jeszcze próbować przy końcowym regulowaniu płatności, zobaczymy czy coś to da :)

 

jak dla mnie montaż płytek może się odbywać jakkolwiek, najważniejsze, żeby było dobrze, równo i estetycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, szkoda, ze dopiero za parę lat te drzwi ocenisz :wink: Bo ja też białe bedę nabywać, ale mam zamiar troszkę wcześniej...

Obecnie mam białą Portę od 6 lat. Tak gdzieś po 3 latach użytkowania stwierdziłam, że skrzydło łazienkowe w okolicach klamki, na skraju, stale jest brudne. No , akurat dziecko małe - może chwyta stale tam? No to dawaj szorować mocniej. A to laminat się przetarł i wylazł ciemny kolor ze środka :o . Wygląda ohydnie - jak brud... To wtedy były najtańsze drzwi więc w sumie trudno oczekiwać aby przetrwały stulecie...

Dziewczyno, przy Twoim tempie to oni mi jeszcze tych drzwi nie zamontują a Ty już będziesz swoimi trzaskać! :lol: :wink:

 

znam problem z Portą, o którym mówisz - są takie białe korektory w grubym sztyfcie, może spróbuj to tym potraktować? albo jakąś farbą?

 

generalnie nastawiam się, że drzwi to sztuka użytkowa, więc nawet jeśli będzie się coś działo (drobne uszkodzenia) to nie będę rozpaczać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jasia!

Bywam tu co jakis czas i "podczytuje" bo...podoba mi sie u was :lol: . Dzisiaj postanowilam sie ujawnic jako ze bedziemy miec takie same drzwi, :) , tzn tez biale i dokladnie takie same frezy, tyle ze robi nam stolarz. Tez myslelismy o fiordach, ale stanelo na stolarzu, m.in. dlatego ze w tym samym stylu i kolorze chce miec lamane drzwi do garderoby, listwy przypodlogowe, cos w stylu portali na drzwi i takie tam.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, jakiś mamy :) Ale zabij mnie nie pamiętam ile. 12 albo 15 % no i f-ra na 7 % vat.

morderczych planów nie mam :wink: , ale żeby nie pamiętać tak istotnych (bodajże najprzyjemniejszych!) szczegółów życia budowlanego?! :lol: :wink: tak czy siak brzmi lepiej niż u nas - muszę dziada przycisnąć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jasia!

Bywam tu co jakis czas i "podczytuje" bo...podoba mi sie u was :lol: . Dzisiaj postanowilam sie ujawnic jako ze bedziemy miec takie same drzwi, :) , tzn tez biale i dokladnie takie same frezy, tyle ze robi nam stolarz. Tez myslelismy o fiordach, ale stanelo na stolarzu, m.in. dlatego ze w tym samym stylu i kolorze chce miec lamane drzwi do garderoby, listwy przypodlogowe, cos w stylu portali na drzwi i takie tam.

Pozdrawiam :wink:

Lidex! Ależ witam Cię serdecznie! :D

 

rzuciłam okiem i widzę, że Wasz dom będzie w innym stylu, ale myślę, że "nasze" drzwi będą się w nim dobrze prezentować :D

w jakim stylu planujesz go wykończyć wewnętrznie? :wink:

 

ile zapłacicie za drzwi u stolarza? zastanawiałam się na tym, ale mi wyszło, że u stolarza będzie drożej i przede wszystkim oni mają zawsze problem z malowaniem drewna na biało :roll:

rozumiem, że listwy będą też białe?

a te portale na drzwi to też mi chodziły po głowie, ale nas na to nie stać :roll: - żałuję, że do fiordów jest tylko prosta ościeżnica, ale pol-skone nie daje innych opcji :-?

 

pozdrawiam Cię serdecznie i życzę duuużo powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wybrałaś - w sensie pełne i z szybkami - takie jak ja :wink: Tyle tylko, że nie mam TAKIEGO pomiarowego no i jeszcze ich nie zamówiłam. :oops:

 

Pozdrowionka

P.s. Achhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ten pomiarowy 8)

no YreQ! (właściwie nie wiem do kogo się tu zwracam :roll:, nick Męża a piszesz Ty - załóżmy, że do obojga! :wink:)

myślałam, że ZAMÓWIŁAŚ już TAKIEGO pomiarowego, hihi :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Renka! :D

 

dzięki za gratulacje, choć jak pomyślę, że gaz właściwie mieliśmy pobierać od końca listopada, to śmiać mi się chce - takie miałam bojowe nastawienie a w rezultacie i tak wszystko się przesunęło (norma? :wink:)

 

ale spoko, doczekasz się i Ty :D

 

PS. rozczaruję Cię - ten samotny mebel w łazience to model tymczasowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...