Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co wybrać piekarnik parowy czy zwykły


acca5

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie a jakie zestawy piekarniko-mikrofala + piekanik parowy polecacie? Bo z tego co zdążyłam znaleźć, to tylko Miele (pięęęękny ale cena poraża :o ) i Siemens, ale one nie są tak dobrze dopasowane wizualnie, no i podobno Siemensa kompakt nie jest za bardzo teges...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

witam wszystkich, stoimy wlasnie przed koniecznoscia wyboru piekarnika do kuchni i w materialach reklamowych znalazlem informacje o mozliwosci stosowania pary w piekarniku. na forum za wiele informacji na ten temat nie znalazlem. moze sa jednak osoby, ktore takie cos uzywaja i moga podzielic sie swoimi doswiadczeniami. czy np. zasobnik wody wystarcza na standardowe pieczenie miesa, czy w czasie tego pieczenia trzeba go uzupelniac, czy mozna w takim piekarniku piec ciasto? czy potrawy smakuja tak jak z tradycyjnego piekarnika/lub lepiej? itd.

 

na razie na celowniku jest piekarnik aeg -elektrolux wlasnie z funkcja pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam piekarnik parowy smega, ale jako osobne urządzenie... i nadaje się wyłącznie do gotowania na parze. nie znam przepisów na upieczenie ciasta na parze, chyba ze są to knedle :)

jak chce upiec kurczaka albo ciasto, to opdalam tradycyjny piekarnik i piekę

jeśli chodzi o zasobnik wody w piekarniku parowym, to nie zdazylo mi się uzupelniać w polowie gotowania :)

 

jesli są urządzenia, które rzeczywiście łącza funkcję gotowania na parze i pieczenia w wysokiej temperaturze, to z pewnością nie można robić dwóch rzeczy jednocześnie. może lepiej kupić dwa osobne urządzenia? wtady będzie pewność, że oba w 100% spełniają swoje funkcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten watek znalazlem, niestety nie ma w nim prawie nic konkretnego o piekarnikach parowych, tylko same gdybania i prosby o informacje w tym temacie. moze ktos sie jednak wypowie konkretnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam piekarnik parowy smega, ale jako osobne urządzenie... i nadaje się wyłącznie do gotowania na parze. nie znam przepisów na upieczenie ciasta na parze, chyba ze są to knedle :)

jak chce upiec kurczaka albo ciasto, to opdalam tradycyjny piekarnik i piekę

jeśli chodzi o zasobnik wody w piekarniku parowym, to nie zdazylo mi się uzupelniać w polowie gotowania :)

 

jesli są urządzenia, które rzeczywiście łącza funkcję gotowania na parze i pieczenia w wysokiej temperaturze, to z pewnością nie można robić dwóch rzeczy jednocześnie. może lepiej kupić dwa osobne urządzenia? wtady będzie pewność, że oba w 100% spełniają swoje funkcje :)

 

ok. wlasnie o takie informacje mi chodzilo, niestety jak dla mnie to opcja raczej nierealna (2 piekarniki w jednej kuchni). w zwiazku z czym pozostaniemy przy tradycyjnym piekarniku. jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad mikrofalówką + gotowanie na parze, znalazłam takie:

http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproducts001/catid/1/subcatid/5

Można znaleźć niższe ceny niż podane na stronie Whirpoola.

Teraz mam garnek parowy z Tefala, ziemniaki i warzywa gotuję już tylko na parze. Smakują 'bardziej' niż gotowane w wodzie. Z mięsa dobry jest drób albo pulpety z mielonego mięsa z warzywami. Mięso wychodzi suche, a może tylko brak mi dobrych pomysłów. Wolę jednak pieczeń tradycyjną. Dlatego wymyśliłam mikrofalę z funkcją gotowania na parze, a do tego piekarnik. Na razie znalazłam tylko Whirpoola.

Generalnie bardzo polecam gotowanie na parze, smacznie i zdrowo do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Podciągam, i też proszę o uwagi dla początkujących z piekarnikiem parowym. Interesuje mnie wszystko:

 

- jakie naczynia (z pokrywą czy bez)

 

- czasy gotowania (ryż, ziemniaki, warzywa, inne) - czytalam ze pieczeń z 2 godzin do 20 minut spada tylko przybrązowić trzeba przekładając do grilla)

 

- jak się ustrzec przed "wybuchami" pary po otwarciu (i co z biednymi szafkami powyżej)

 

- wszelkie uwagi strategiczno taktyczne (jak z urządzenia zrobić pomoc dla leniucha, a nie zebym zycie spędzała na jego osbsłudze i myciu na przykład)

 

itd itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam piekarnik parowy Siemens´a (powyzej wkleil ktos jego zdjecie). Jesli ktos nie lubi gotowanych warzyw/miesa/ryb, to to nie jest sprzet dla niego. Osobiscie lubuje sie w takim jedzeniu, wiec dla mnie jest to zbawieniem. W piekarniku sa tacki na ktorych uklada sie poszczegolne np. warzywa, przyprawiam do smaku, napelniam pojemnik z woda i resza sama juz sie robi :p. Czas gotowania jest uzalezniony od temperatury jak i jakich uzywa sie produktow, wszystko opisane jest w instrukcji.

Jesli chodzi o szafki nad piekarnikiem, to po otworzeniu piekarnika para jakas tam uchodzi (ja po gotowaniu jeszcze odczekuje 2-3 minuty zanim otworze), jak na razie moim szafkom (lakierowane) nic sie nie dzieje, para nie dostaje sie do nich, jak i nie zalega na nich, jakos szybko sie para ulatnia.

Na razie nie mam zastrzezen co do dzialania piekarnika, jak i do smaku samych gotowanych warzyw, jestem do takiego smaku przyzwyczajona :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam piekarnik parowy Siemens´a (powyzej wkleil ktos jego zdjecie). Jesli ktos nie lubi gotowanych warzyw/miesa/ryb, to to nie jest sprzet dla niego. Osobiscie lubuje sie w takim jedzeniu, wiec dla mnie jest to zbawieniem. W piekarniku sa tacki na ktorych uklada sie poszczegolne np. warzywa, przyprawiam do smaku, napelniam pojemnik z woda i resza sama juz sie robi :p. Czas gotowania jest uzalezniony od temperatury jak i jakich uzywa sie produktow, wszystko opisane jest w instrukcji.

Jesli chodzi o szafki nad piekarnikiem, to po otworzeniu piekarnika para jakas tam uchodzi (ja po gotowaniu jeszcze odczekuje 2-3 minuty zanim otworze), jak na razie moim szafkom (lakierowane) nic sie nie dzieje, para nie dostaje sie do nich, jak i nie zalega na nich, jakos szybko sie para ulatnia.

Na razie nie mam zastrzezen co do dzialania piekarnika, jak i do smaku samych gotowanych warzyw, jestem do takiego smaku przyzwyczajona :p.

 

Dzięki!

 

Pozwól ze dopytam - bo mam takie cudo raczej jak AEG na fotce, w pewnym sensie bez instrukcji.

 

Nie wiem czy wstawiac tam w szkle z pokrywką czy bez?

 

czy lepiej w malych naczyniach czy w zbyt obszernych?

 

I jak z czasami gotowania? - wiem ze znacznie skraca - ale o ile dokladniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

para to jest napewno bo i co??:)conajwyżej nie działa jak w piekarniku parowym :wink: :wink:

 

Spryskuj sobie woda piekarnik rozgrzany i gotuj tak warzywa czy mieso, ciekawa jestem jak dlugo to bedzie trwalo? Myslisz, ze przez to osiagniesz efekt gotowanego np. miesa? Nie osiagniesz, nie bedzie to juz typowo ugotowane mieso a pieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam piekarnik parowy siemensa, tzn piekarnik z funkcja pary

jestem z niego bardzo zadowolona

mozna go uzywac na 3 sposoby

1. para

2. gorace powietrze

3. gorace powietrze+para

 

na parze gotuje przede wszystkim warzywa i ryby

gorace pow. i parę uzywam do pieczenia miesa - jest wtedy bardziej soczyste niz przy tradycyjnym pieczeniu

przy uzyciu tej funcji można równiez odświezyc pieczywo

 

jesli chodzi o czasy gotowania to jest tak

ziemniaki w mundurkach 20 min

cukinia 4 min

brokuly 10 min

poledwiczki z indyka 20 min na parze

 

naczynia uzywam różne (ceramiczne i z tzw powłoka), najczesciej jednak uzywam blaszek bedacych w wyposazeniu piekarnika, wiem ze do gotowania na parze nie wolno uzywać silikonowych foremek

 

a szafki? jak na razie nic sie z nimi nie dzieje (mam fronty fornirowane) - wazne aby po gotowaniu na parze otworzyc maksymalnie drzwi piekarnika aby swobodnie para z niego wyleciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól ze dopytam - bo mam takie cudo raczej jak AEG na fotce, w pewnym sensie bez instrukcji.

 

Nie wiem czy wstawiac tam w szkle z pokrywką czy bez?

 

czy lepiej w malych naczyniach czy w zbyt obszernych?

 

I jak z czasami gotowania? - wiem ze znacznie skraca - ale o ile dokladniej?

 

Ja uzywam tacek, ktore sa w piekarniku, jedna ma na spodzie dziurki, druga jest bez, jest tez rusztowanie. Nie probowalam gotowac w innych naczyniach, ale mysle, ze jak juz cos, to musi byc otwarte naczynie i takie zeby mozna bylo w miare rozlozyc na plasko warzywa.

Nic mi nie wiadomo o czasie skroconym gotowania, wydaje mi sie, ze gotuja sie tak jak normalnie w wodzie, roznica jest taka, ze np. warzywa smakuja zgola inaczej niz takie wygotowane w wodzie, no i wiele dobrego nie ucieka nam wlasnie do wody, a zostaje w owych warzywach. O czas skrocony gotowania jedyne co mi przychodzi do glowy, to to, ze wiele osob normalnie gotuje dluzej warzywa niz powinno sie gotowac (w piekarniku gotuje tyle ile zaleca producent), ja gotuje prawie wg czasu jaki jest podany i sa na tzw. chrupko, ale nastawiam zawsze na 2-3minuty krocej i ta reszte czasu przetrzymuje po prostu w piekarniku. Rozne warzywa gotuje sie roznie (przez to przedzial czasowy jest miedzy 10-35 minut), zalezy tez jak duze sa kawalki, caly ziemniak musi pobyc dluzej jak pokrojony w grubsze plastry (np. ziemniaki w kawalkach 25min., cala piers kurczaka 25min., cala marchewka o srednicy 2,5cm ok.35min.......itd... :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...