Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co wybrać piekarnik parowy czy zwykły


acca5

Recommended Posts

Czy ktoś może mi poradzić który piekarnik wybrać?

Wacham się między Siemens HB 24D561 ( wklejony wyżej)

http://www.siemens-agd.pl/?5=HB24D561&25=3714

 

a drozszym modelem HB 26D550

http://www.siemens-agd.pl/Files/Siemens/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/BigImages/MCSA029711_HB26D550_def.jpg

 

http://www.siemens-agd.pl/?5=HB26D550&25=3714

 

Ten droższy jest większy o chyba 9 litrów i ma jakieś programy automatyczne, cokolwiek to znaczy. Czy to mi może być potrzebne?

I ma automatyczne odkamienianie- ten tańszy chyba nie ma?

Warto wydać więcej na ten większy czy nie koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

fasola, czy po kazdym gotowaniu trzeba to umyć? jak jest z brudzeniem i myciem???

 

pytam, bo u mnie , będzie tradycyjnie, pod pytą grzewczą, więc pewnie czeka ostre schylanie się.

 

czy taki piekarnik 2 w 1 działa równie dobrze, jaj zwykły piekarnik?

 

ciasto i piezen się w nim zrobi???

 

 

czy ta mniejsza objętosć to duzy problem???

 

 

czy obiad dla 4 osób da się zrobić????

 

 

 

czy ziemniaki, fasole, buraki mięso trzeba odzielnie gotować???[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff. kopytak nie jadam. a jak z myciem?????

Gościem byłam, to nie myłam :lol: :lol: :lol:

Ale pani domu pokazała mi, że wystarczy specjalną gąbką (dołączoną do piekarnika) odsączyć wodę zgromadzoną na dole, tudzież tą samą gąbką przetrzeć ścianki piekarnika. I podobno to wsio.

Natomiast nie wiem czy tak samo będzie po kilkudziesięciokrotnym użytkowaniu piekarnika (tamten był nówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście po każdym uzyciu pary trzeba piekarnik wytrzeć (specjalna gąbka szybko wybiera wodę ze zbiorniczka a papierowy ręcznik wyciera wnetrze do sucha)

wnetrze piekarnika pokryte jest blachą nierdzewną, jeszcze tego nie czyscilam, bo się nie brudzi - używam go od 4 miesiecy kilka razy w tygodniu

 

z tym mieszaniem wazyw to jest różnie, bo maja różne czasy gotowania

jeśli chcę ugotować ziemniaki i brokuły to robię tak: wstawiam ziemniaki na 20 min i jakieś 8 min przed końcem wsuwam dodatkowy pojemnik z brokułami

a np pomidory z cukinią i rybą robię razem w jednym naczyniu - 10 min

 

jesteśmy 4 osobową rodziną i jak na razie nie narzekam na pojemność (przygotowałam kiedyś rybę z warzywami dla 6 osób)

 

jeśli chodzi o zwykle pieczenie to też się sprawdza

piekłam ciasta, mufinki (wychodzą lepiej niż w piekarniku z mikrofalą siemensa) mięso

jednak najbardziej zadowolona jestem z pieczenia połączonego z parą

lasagnia, indyk, schab - wychodzą rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
Witam, również planuję zakup piekarnika parowego, poza zwykłym oczywiście, znalazłam piekarnik firmy Blomberg - cena atrakcyjna 1399 zł, ale obawiam się producenta - to jakieś przefarbowane Beko, i nie mam pewności czy będzie funkcjonował bez zarzutu, ale po przeczytaniu tego wątku zainteresował mnie piekarnik Zanussi - nie mogę nigdzie znaleźć opini na temat użytkowania produktów tej firmy, gdyby ktoś coś wiedział proszę o info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma każdy piekarnik. Nie potrzeba żadnych funkcji.

 

niby tak

ale parowy piecze chleb uzywajac również pary

i chkleb wychodzi wspaniały

ostatnio z sąsiadami pieklismy chleb z tej samej mieszanki

ja w swoim parowym piekarniku, oni w swoim zwykłym z termoobiegiem (tez siemens)

wierzcie mi, różnica była spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W ikei pojawił się piekarnik z funkcją pary.Tzn można go stosować jako tradycyjny piekarnik a dodatkowo wykorzystać do gotowania potrawna parze.Nie ma jednak ani pyrolizy ani jakiegośsysytemu ułatwiajacego czyszczenie.Nie mam za bardzo miejsca na piekarnik parowy i tradycyjny i jeszcze mikrofalę.A co sądzicie o połączeniu mikrofala z funkcją gotowania na parze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...