Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muruję taką ściankę działową (właściwie to zasłania ona kanał techniczny przy ścianie) z obu stron pomieszczenia ogrzewane.

Chodzi mi o jej zakończenie.

Jak głęboko wejść w izolację dachu (tam idzie wełna 2x15cm).

Planuję dać 5cm w to ocieplenie. tak żeby było z boku do czego przyczepić profil UD do CDków

Czyli nad tą ścianką będzie tylko 25cm wełny.

Dobrze będzie? Czy inaczej rowiązać?

20150321_113116.jpg

20150321_155116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i NARESZCIE dach ocieplony - stelaż własnoręcznie dokonany a rękami ukraińców opłytowany się nie zawalił!

 

Dziękuję głównie Rom-Komowi za cierpliwość i wiedzę, którą się ze mną podzielił - a także innym userom.

 

Sypnąłem 40cm celulozą Isofloca (mogę polecić firmę Klinikaciepla.pl). Nie wyobrażam sobie [skutecznego] ocieplenia wełną w matach dachu wiązarowego z rurami rekuperacji puszczonej w stropie (pełne piętro, poddasze nieużytkowe) - dla normalnej ekipy niewykonalne ze względu na ilość wymaganej dłubaniny i precyzji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i NARESZCIE dach ocieplony - stelaż własnoręcznie dokonany a rękami ukraińców opłytowany się nie zawalił!

 

Dziękuję głównie Rom-Komowi za cierpliwość i wiedzę, którą się ze mną podzielił - a także innym userom.

 

Sypnąłem 40cm celulozą Isofloca (mogę polecić firmę Klinikaciepla.pl). Nie wyobrażam sobie [skutecznego] ocieplenia wełną w matach dachu wiązarowego z rurami rekuperacji puszczonej w stropie (pełne piętro, poddasze nieużytkowe) - dla normalnej ekipy niewykonalne ze względu na ilość wymaganej dłubaniny i precyzji.

Pozdro

 

Witam Szanownego Pana (nie mojego) Inwestora. Na wstępie chciałbym podziękować za "Jacusia" - jeździł z nami jako maskotka do lutego tego roku aż wnet go zbiłem wiec uznałem że już czas na niego... no i w lutym padł był...

Dziękuję również za dobre słowo.

 

Ale jakby co to jesteśmy znów niedaleko ;)

 

Pozdrawiam i życzę szybkiego zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muruję taką ściankę działową (właściwie to zasłania ona kanał techniczny przy ścianie) z obu stron pomieszczenia ogrzewane.

Chodzi mi o jej zakończenie.

Jak głęboko wejść w izolację dachu (tam idzie wełna 2x15cm).

Planuję dać 5cm w to ocieplenie. tak żeby było z boku do czego przyczepić profil UD do CDków

Czyli nad tą ścianką będzie tylko 25cm wełny.

Dobrze będzie? Czy inaczej rowiązać?

[ATTACH=CONFIG]310283[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]310284[/ATTACH]

Ściankapowinna być tak samo wymurowana jak każda inna ściana czyli z miejscem na izolację. Czyli max do krokwi - jedna warstwa wełny - lub jeszcze niżej ale tak by szło przykręcić profil. Wtedy wejdą dwie warstwy wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muruję taką ściankę działową (właściwie to zasłania ona kanał techniczny przy ścianie) z obu stron pomieszczenia ogrzewane.

Chodzi mi o jej zakończenie.

Jak głęboko wejść w izolację dachu (tam idzie wełna 2x15cm).

Planuję dać 5cm w to ocieplenie. tak żeby było z boku do czego przyczepić profil UD do CDków

Czyli nad tą ścianką będzie tylko 25cm wełny.

Dobrze będzie? Czy inaczej rowiązać?

[ATTACH=CONFIG]310283[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]310284[/ATTACH]

Witam. 5 cm powyżej pasa profila UD. Korzystaniejszym rozwiązaniem będzie wykonanie ścianki z gk po ociepleniu i zabudowie skosu. Edytowane przez GipD*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w ściance działowej ten pierwszy profil pionowy CW ma być przykręcony na stałe do ściany murowanej ( tak pokazują na filmach instruktażowych) a dalsze wszyskie już nie są mocowane do dolnego i górnego UW. Skoro ma to być wszystko pływające to i ten pierwszy profil CW powinien być według mnie luźny, bo tak to poprzez przykręcenie do niego płyty gk cała ścian staje się półpływająca pół sztywna. Ale może się myle, prosiłbym o rozjaśnienie.

To samo zresztą z profilami drzwiowymi UA, nie są łączone z UW i CW pionowymi, ale poprzez przykręcona płytę ( a musi zachodzić płyta nad UA w kształcei odwróconej litery L i byc przykręcona do wstawionych kawałków CW połaczonych z UA bo inaczej będą pęknięcia) też cała ścianka nie jest już tak pływająca jakby chcieli naukowcy. Co koledzy na to, jak się mylę to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w ściance działowej ten pierwszy profil pionowy CW ma być przykręcony na stałe do ściany murowanej ( tak pokazują na filmach instruktażowych) a dalsze wszyskie już nie są mocowane do dolnego i górnego UW. Skoro ma to być wszystko pływające to i ten pierwszy profil CW powinien być według mnie luźny, bo tak to poprzez przykręcenie do niego płyty gk cała ścian staje się półpływająca pół sztywna. Ale może się myle, prosiłbym o rozjaśnienie.

To samo zresztą z profilami drzwiowymi UA, nie są łączone z UW i CW pionowymi, ale poprzez przykręcona płytę ( a musi zachodzić płyta nad UA w kształcei odwróconej litery L i byc przykręcona do wstawionych kawałków CW połaczonych z UA bo inaczej będą pęknięcia) też cała ścianka nie jest już tak pływająca jakby chcieli naukowcy. Co koledzy na to, jak się mylę to z góry przepraszam.

Nie podważaj rozwiązań konstrukcyjnych "systemowców". Oni bardzo nie lubią myślących wykonawców. Po prostu w tych miejscach ma być na sztywno i już! A dlaczego? Bo TAK! A w rozmowach osobistych z doradcą technicznym należy stosować się do ukazu cara Piotra I czyli: "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swym pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego". Zbyt rozgarnięty wykonawca czy inwestor są niebezpieczni bo mogą odkryć że te wszystkie te czary to wymyślili nie inżynierowie tylko marketingowcy. Zbyt dociekliwi mogą też odkryć że czary które działają w UK, Francji czy USA u nas absolutnie nie działają a wręcz wpływają szkodliwie... ech te internety... globalizmu się zachciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na calym swiecie obowiazuja te same zasady montazu, roznice to nazwy skladowych elementow.

ty oczywiscie we wlasnym gniazdku mozesz wszystko.

Nie rozumiem dlaczego w ściance działowej ten pierwszy profil pionowy CW ma być przykręcony na stałe do ściany murowanej ( tak pokazują na filmach instruktażowych) a dalsze wszyskie już nie są mocowane do dolnego i górnego UW. Skoro ma to być wszystko pływające to i ten pierwszy profil CW powinien być według mnie luźny, bo tak to poprzez przykręcenie do niego płyty gk cała ścian staje się półpływająca pół sztywna. Ale może się myle, prosiłbym o rozjaśnienie.
oczywiscie scianka sciance nie rowna. lecz nie o to chodzi.

skladowe suchej zabudowy nie stanowią elementów konstrukcyjnych budynku. dlatego nie powinny sluzyc do spinania ze soba konstrukcji jak stropy budynku, scianka obciaza strop, a nie obciaza sufitu. polaczenie ze scianami zapewnia sztywnosc sciance i jednoczesnie wszelka szczelnosc.

scianki jak pewnie slyszales stawia sie, a nie wiesza.

 

To samo zresztą z profilami drzwiowymi UA, nie są łączone z UW i CW pionowymi, ale poprzez przykręcona płytę ( a musi zachodzić płyta nad UA w kształcei odwróconej litery L i byc przykręcona do wstawionych kawałków CW połaczonych z UA bo inaczej będą pęknięcia) też cała ścianka nie jest już tak pływająca jakby chcieli naukowcy. Co koledzy na to, jak się mylę to z góry przepraszam.

miejsce newralgiczne "udarowe". otwory opasa sie plyta by zwiekszyc sztywnosc, a sam ua/strop to polaczenie przesuwne choc nie takie lekkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na calym swiecie obowiazuja te same zasady montazu, roznice to nazwy skladowych elementow.

ty oczywiscie we wlasnym gniazdku mozesz wszystko.

(...).

 

to blog jednego z producentów. pewnie wełna im zalega :D

 

...no chyba że im materiały zalegają to wtedy technologię zmieniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściankapowinna być tak samo wymurowana jak każda inna ściana czyli z miejscem na izolację. Czyli max do krokwi - jedna warstwa wełny - lub jeszcze niżej ale tak by szło przykręcić profil. Wtedy wejdą dwie warstwy wełny.

 

Tak też zrobiłem. Zmieszczą się dwie warstwy wełny. Z boku da się też przykręcić profil UD.

20150329_174843.jpg

Tam za tą ścianką jest miejsce na inst techniczne, będzie pustka niewentylowana. Dodatkowo pod wełną dałem styropian na piankę. Powinien zawsze ocieplić dodatkowo oraz przyblokować parę. Jak widać mimo pustaków P+W robię na fugę pionową. Bomba nie ruszy mimo, ze to 8cm. Ten P+W jest dobry ale dla sprzedawców i wykonawców ale nie dla inwestorów.

 

Dzięki też pozostałym za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem. Zmieszczą się dwie warstwy wełny. Z boku da się też przykręcić profil UD.

[ATTACH=CONFIG]310722[/ATTACH]

Tam za tą ścianką jest miejsce na inst techniczne, będzie pustka niewentylowana. Dodatkowo pod wełną dałem styropian na piankę. Powinien zawsze ocieplić dodatkowo oraz przyblokować parę. Jak widać mimo pustaków P+W robię na fugę pionową. Bomba nie ruszy mimo, ze to 8cm. Ten P+W jest dobry ale dla sprzedawców i wykonawców ale nie dla inwestorów.

 

Dzięki też pozostałym za sugestie.

Tylko nie becz bo wełna tez zacznie. Następny murarz od... boleści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości docinacie profile CD, jeśli od środka profilu UD lewego do środka profilu UD prawego jest powiedzmy 2,9m to docinacie równo CD na 2,9m ??? czy docinacie na 2,87m i po wpięciu w wieszaki wsuwacie do UD (nie ma ryzyka że się wysunie??) powpinałem kilka CD o długości 2,9m i trochę trzeba się nakombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie becz bo wełna tez zacznie. Następny murarz od... boleści.

 

Moje murowanie fugi, estetyka, pion i kąty są idealne- mimo, że pierwszy raz zrobiłem filozofii w tym nie ma - przyjemna robota. Nie wiem dlaczego z murowania robi się kosmiczną technologię.

Nie mam się czego wstydzić w stosunku do zawodowych murarzy.

 

Mnie chodziło, że nie powinien nikt godzić się na spoinę pionową bez zaprawy nawet jak jest to system P+W. Kto murował i wypełniał szczeliny pionowe po murowaniu dodatkowo ten zrozumie. A dla czego - mogę wyjaśnić jak kogoś zainteresuje bo nie załapał.

Ja cały dom poprawiałem dookoła i w środku (ściany zewnętrzne) będzie tego z 7500-8000 spoin. Zgadnij jaki czas na to poszedł. Wolę nie sumować.

Jak ktoś lubi być oszukiwany to jego sprawa, jego pieniądze, jego mieszkanie w domu.

Edytowane przez m@rio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje murowanie fugi, estetyka, pion i kąty są idealne- mimo, że pierwszy raz zrobiłem filozofii w tym nie ma - przyjemna robota. Nie wiem dlaczego z murowania robi się kosmiczną technologię.

Nie mam się czego wstydzić w stosunku do zawodowych murarzy.

 

Mnie chodziło, że nie powinien nikt godzić się na spoinę pionową bez zaprawy nawet jak jest to system P+W. Kto murował i wypełniał szczeliny pionowe po murowaniu dodatkowo ten zrozumie. A dla czego - mogę wyjaśnić jak kogoś zainteresuje bo nie załapał.

Ja cały dom poprawiałem dookoła i w środku (ściany zewnętrzne) będzie tego z 7500-8000 spoin. Zgadnij jaki czas na to poszedł. Wolę nie sumować.

Jak ktoś lubi być oszukiwany to jego sprawa, jego pieniądze, jego mieszkanie w domu.

to nie jest materiał do murowania i takowych szpeczjalisztuf do tego się nie zatrudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje murowanie fugi, estetyka, pion i kąty są idealne- mimo, że pierwszy raz zrobiłem filozofii w tym nie ma - przyjemna robota. Nie wiem dlaczego z murowania robi się kosmiczną technologię.

Nie mam się czego wstydzić w stosunku do zawodowych murarzy.

 

Mnie chodziło, że nie powinien nikt godzić się na spoinę pionową bez zaprawy nawet jak jest to system P+W. Kto murował i wypełniał szczeliny pionowe po murowaniu dodatkowo ten zrozumie. A dla czego - mogę wyjaśnić jak kogoś zainteresuje bo nie załapał.

Ja cały dom poprawiałem dookoła i w środku (ściany zewnętrzne) będzie tego z 7500-8000 spoin. Zgadnij jaki czas na to poszedł. Wolę nie sumować.

Jak ktoś lubi być oszukiwany to jego sprawa, jego pieniądze, jego mieszkanie w domu.

 

Masz rację, tylko mnie kazali przlecieć wszystkie puste fugi pianką, krótko przed położeniem styropianu. Ale zaprawa pewnie też może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...