Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Hejka.

A ja mam pytanie trochę z innej beczki i mam nadzieję, że mi doradzicie.

Tynkarze( cement-wapienne) trochę schrzanili narożniki w salonie.Nie tworzą linnii prostej. Widać to teraz jak kolejni kładą gladzie. Jak przyjdzie kolor to zapewne te krzywizny będą jeszcze bardziej widoczne.

Co można poradzić na tym etapie?jakieś taśmy np. fizelinowe...?

Czy coś pomoże?Podpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

marc07

Bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu. Pomysł kolegi budującego na płaskownikach ciesielkich + 27cm wieszaki wydaje się najsztywniejszy i najwytrzymalszy, choć nie sądzę aby był tańszy niż 2 wieszaki połączone razem.

Z pewnością pozwolę sobie skorzystać z patentu płaskownik+grzybek :D

No cóż - mnie płaskownik kosztował dwa razy mniej niż wieszak. Co też wydawało mi się dziwne, zważywszy że dużo więcej w nim stali niż w wieszaku. Cóż - może mi się trafiło, a może faktem jest, że za wieszak płaci się tyle, bo jest hmm... "systemowy" :roll: :wink: nom... w "systemach" ociepleń się go stosuje, a co jest takie "systemowe" to musi odpowienio "systemowo" kosztować... 8)

 

W każdym razie - nie ma za co dziękować. Parafrazując znaną pioseneczkę:

"wszyscy inwestorzy to jedna rodzina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam malutkie pytanko, gdzie najtaniej kupić grzybki 270mm, u mnie w hurtowniach to nawet nie chce im się sprowadzać a na necie znalazłem w sirbudzie:

koelner za 1,4zł

knauf 1,7zł

 

Może te ceny normalne i trzeba brać ??? Pytam bo mnie tego trzeba parę setek bo poddasza 150m2,a swoją drogą czy te tańsze to będą gorsze czy to to samo ???

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam

słabo szukałeś

wcześniej podawałem linka Koelner 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dotyczące frezowania i odstępów pomiędzy płytami:

1. czy frezy wykonujemy zawsze gdy płyty stykają się krawędzią która nie jest fabrycznie frezowana czy są takie miejsca gdzie płyty mogą lub powiiny stykać się krawędziami niefrezowanymi?

2. jakie wymiary powinien mieć taki frez?

3. czy i jeśli tak to jakiej grubości szczeliny zostawia się między płytami przy frezie fabrycznym a jakie przy frezie robionym własnoręcznie w przypadku łączeń w tej samiej płaszczyźnie i w przypadku łączeń pod kątem?

4. czy i jeśli tak to jakiej grubości szczeliny zostawia się między płytami a ścianami?

 

Z góry dziękuje za fachową odpowiedź.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Flash - dzięki za info.

Tak pytałem o płyty k-g

Mam jeszcze proźbę o powytykanie błędów wykonania płytowania przedstawionych na poniższych zdjęciach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3a42fa010609068a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/900467a8cd996db2.html

 

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack

nie przykrecam plyt w narozach wewnetrznych i zewnetrznych skosow (kosze itp)

czemu? profile UD do których przkręcam w narożu zewnętrznym kosza jest przykręcony do CD więc razem z nimi ędzie pracował

nie przykręcam do żadnych UD-ków sztywno mocowanych do ściany

 

FlashBack

nie lacze krawedzi cietych z oryginalnymi.

 

czemu? czasami po prostu nie da się inaczej

 

FlashBack

procz tego podejscie do ukladu plytowania o'k.

 

ale pewnie nie do końca - zawsze można lepiej tylko jak zrobić by faktycznie tak było?

 

FlashBack

w narozach styku skos sufit spore szczeliny polecam tasme papierowa z wkladka pcv inaczej mase szpachli zuzyjesz na naprawe tych ubytkow

 

właśnie w tym celu robię te szczeliny - można inaczej?

 

Jest może forum o spoinowaniu płyt k-g może poznanie tego tematu ułatwi mi prace na etapie płytowania

 

FlashBack

stelaze hmm jest o czym pogadac - wykonane sa tak, ze plytowanie plyta czerwona mija sie z celem.

 

za gęsto? robię max co 40 cm zgodnie ze wszystkimi waszymi (Rom-Kon, Flash) wskazówkami.

Efekt mojej pracy jest tylko i wyłącznie wdrożeniem w życie tego co przeczytał laik chemik na tym forum więc jeśli macie jakieś sugetie poparte własnym doświadczeniem to bardzo o nie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zapoznanych w temacie:

czym praktycznie się różnią: wieszak kotwowy do konstrukcji drewnianej a wieszak do poddaszy do konstr drewnianej?

chcę policzyć i zakupić materiał w przerwie zimowej na zabudowę poddasza i utknąłem w punkcie.

acha, profile planuje zakupić ulstrastil,

Izolację pod krokwiami chce zrobić o gr 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te grzybki to wg katalogu rigips wieszak do poddaszy? czy może wieszak kotwowy do belek drewnianych?- rozumiem, że nie mówimy o systemie Rigistil? Jak w praktyce jest róznica między własnie risgostil a ulstrastil?

jaka minimalna długość tego wieszaka musi zachodzić na krokwie żeby do do niej stabilnie przymocować (chcę odsunąć profile od krokwi o 10-11cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack wielkie dzięki, powiedz mi jeszcze o tych wieszakach do konstr drewnianej- jak jest demontazem profila cd z tych wlasnie wieszaków, bo mam kilka szczątkowych informacji że nie da się po kliknięciu zdemontować ich bez demontażu wieszaków z krokwi, ile wtym prawdy?

wiem że przeciez tych profili nie bede po montażu demontowal, ale kto wie, jak coś nie wyjdzie i będą konieczne poprawki?

acha, nie wiem czy ma to znaczenie ale u mnie jest taki przypadek, że krowia ma 18cm, wiec planowałem zrobić nadbitkę z deski 2,5 i w to dać welny20cm a pod krokwie jeszcze 10cm wiec jak sie ma ta długość uchwytów do tego przypadku? czy wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam ocieplone poddasze wełna rockwool 15 cm między krokwiami plus 5 cm wykonany stelaż parę dni ogrzewam dom temperatura w domu 15 stopni przypuszczam gdzieś ucieka ciepło bo z dachu w paru miejscach suwa się śnieg czy po o płytowaniu poddasze się uszczelni Jeden pokój mam o płytowany nad nim śnieg się trzyma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam caly wątek od początku- pewnie mi jeszcze zejdzie z tym z miesiąc a materiał chce do konca roku zakupic, wiec pytam:

czy na krokwiach znajdujących się niedaleko od muru zewn/ lub ścianki działowej wew pomieszczeń - tj.2-6cm muszę uwzględniać wieszaki czy wystarczy jak profile cd będą oparte na profilach przyściennych UD?

czy uwzględniać w wyliczeniach materiałów profil UD na ściany wzdłuż dłuższej krawędzi płyty (wzdłuż prodilu CD)- na murłaty planuje dać ściętą pod kątem kantówkę/łatę drewnianą

tyle że kolejny wieszak będzie na następnej krokwi tj ok 80-90cm

jak zrobie zdjęcie to wkleję o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...