Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o kurde, a tak przycinali, tak ukladali jak murowali, w sumie to wełnę włożę między murłatę a BK, następnie będzie 12 styropianu- wywalić to mogę też jak bede robil ocieplenie zewnętrze- przynajmniej do tamtego czasu nie będzie podwiewało ze spodu, a problemu chyba nie powinno być bo uderzę majzlem i powinno odpaść

 

a co poradzisz jeszcze na przerwy między krokwią a ścianą szczytową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niebawem ocieplanie poddasza. Chcę wstwić pod krokwie 15cm wełny. Wykonawca niestety coś marudzi że najdłuższe wieszki (ESy, grzybki) mają 12,5cm i same z tego problmey wynikają i najlepiej to dać 10cm pod krokwie.

 

Czy faktycznie nie ma dłuższych wieszaków? Jak problem można rozwiązać?

 

Wesołych Świąt, AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niebawem ocieplanie poddasza. Chcę wstwić pod krokwie 15cm wełny. Wykonawca niestety coś marudzi że najdłuższe wieszki (ESy, grzybki) mają 12,5cm i same z tego problmey wynikają i najlepiej to dać 10cm pod krokwie.

 

Czy faktycznie nie ma dłuższych wieszaków? Jak problem można rozwiązać?

 

Wesołych Świąt, AM

dobrze kombinujesz z ta 15-ka pod krokwiami.

same problemy? czyli jakie?.

 

No takie, że wykonawca mówi, że nie ma na rynku dostępnych wieszaków (grzybków) dłuzszych niż 12,5cm a potrzebne są 15tki. A więć czy i gdzie można kupić wieszaki odpowiednie do wełny 15cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niebawem ocieplanie poddasza. Chcę wstwić pod krokwie 15cm wełny. Wykonawca niestety coś marudzi że najdłuższe wieszki (ESy, grzybki) mają 12,5cm i same z tego problmey wynikają i najlepiej to dać 10cm pod krokwie.

 

Czy faktycznie nie ma dłuższych wieszaków? Jak problem można rozwiązać?

 

Wesołych Świąt, AM

dobrze kombinujesz z ta 15-ka pod krokwiami.

same problemy? czyli jakie?.

 

No takie, że wykonawca mówi, że nie ma na rynku dostępnych wieszaków (grzybków) dłuzszych niż 12,5cm a potrzebne są 15tki. A więć czy i gdzie można kupić wieszaki odpowiednie do wełny 15cm?

 

Kilka postów niżej manieq podawał linka do grzybków 27cm

http://forum.muratordom.pl/post3876869.htm#3876869

Ja kupowałem te same w hurtowni u mnie w mieście - mieli od ręki. (0,9zł/szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie dam rady przeczytać całego tego tematu - może takie pytanie już było

czy płytę przykręca się do profili u - tych przykręconych do ściany?

...zdaję sobie sprawę że ciężko przeczytać tyle stron.... wiec odpowiadam że nie przykręca się płyt do profili przyściennych UD tak samo nie skręca się profili CD z UD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za błyskawiczną odpowiedź

jeszcze jedno pytanko - czy długość profili cd ma być długością ściany , czy też trzeba zostawić jakąś szczelinę

długość ściany minus 1cm ....profil ma się swobodnie przesuwać ale nie wypadać z profili UD... Profil UD ma 3cm szerokości wiec spokojnie nawet 2cm można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pytanie:

czy przy wilgotności na poddaszu wahającej się w granicach 75-85% (z błędem pomiaru na miernik "marketowy") można (jest sens) teraz dawać płyty g/k?

zwykłe lub "zielone"?

czy odpuścić do wiosny?

poddasze ocieplone na gotowo, paroizolacyjnie zafoliowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pytanie:

czy przy wilgotności na poddaszu wahającej się w granicach 75-85% (z błędem pomiaru na miernik "marketowy") można (jest sens) teraz dawać płyty g/k?

zwykłe lub "zielone"?

czy odpuścić do wiosny?

poddasze ocieplone na gotowo, paroizolacyjnie zafoliowane

Nie widzę przeszkód... z płytami nic się nie stanie... ale jesli się boisz to spoinuj dopiero wiosną... jeśli nie grzejesz to ze wskazaniem na spoinowanie wiosenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogrzewam kozą, i chyba dzięki temu z ponad 90% (do tej wartości pokazuje miernik, powyżej - "error") spadło do tych 75-85%

spoinowanie zakładam wiosną, teraz zależy mi najbardziej na łazience, mając płyty mógłbym powoli bawić się z resztą, tu chyba się odważę i opłytuję

odpuszczę sobie natomiast chyba pokój z dwoma oknami dachowymi: w tej chwili folia paroizolacyjna na nich jest na prosto, bez wycięcia na okno, jak płaski skos bez okien, przed folią z okien dosłownie leciała woda, osuszyłem na maksa jak mogłem, uchyliłem nawietrzniki i zamknąłem okno folia dla pary wodnej, teraz skrapla się oczywiście na folii ale okno i jego okolice (wełna) pozostają względnie suche, obawiam się ze przy takich warunkach po opłytowaniu para będzie się na oknie ostro skraplać powodując nadmierne namakanie płyty g/k, wiec jeżeli mi nie zależy na wykończeniu tych elementów pozostawię je do suchej wiosny, tymczasem odcinając je od wilgoci od wewnątrz budynku

 

a przy okazji czy któraś z firm oferujących płyty g/k jest lepsza od innej czy kierować się jedynie kryterium ceny?

niedawno miałem w ręku płytę norgips i rigips, i moja amatorska ręka jakby rigips obstawiała jako lepszy produkt, myli się czy nie?

płytę rigips mam ok. 3zł drożej od norgips, na całości jakieś 100-150zł różnicy, którą warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam, kiedy zakonczyles tynki a kiedy posadzaki?

 

tynki zakończone w czerwcu, raczej dobrze wywietrzone potem, posadzki czekają na ciepły i suchy czas (wiosna/lato), wtedy też będzie już rekuperator z WM

 

(...) na całości jakieś 100-150zł różnicy(...)

...to raczej pytanie retoryczne... i sam sobie na nie udzieliłeś odpowiedzi :wink:

 

w zasadzie tak... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kom mam pytanie ten kątownik do wyznaczania miejsca przykręcenia wieszaka to samoróbka? (ze zwykłego kątownika)

...masz do wyboru albo kupić taki nastawny - bardzo delikatny w konstrukcji (w palcach się gnie i delikatna śrubka kontrująca) za ok.25zł lub zwykły w markecie za 3zł i w 10 minut przerobić na taki:

 

http://images34.fotosik.pl/301/be7ce3ffd6705093med.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/301/f8e70f874115bc94med.jpg

 

...ja się nie zastanawiałem :D do wełny 15cm (druga warstwa) wystarcza przy wełnie 20cm musiałem jeszcze do jednego ramienia przykręcić kawałek profilu UD ...na pchełki i następne 5 minut roboty :lol:

 

...czasem robi za bumerang jak spada z wysokości... jak nie wytrzyma to będę stratny całe 3 złote i 15 minut robocizny :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właśnie zrobiłem u siebie I warstwę ocieplenia (wełna Toprock 18cm między krokwie) i zamierzam zrobić II 7cm (płyta Rockton), moje pytanie do kolegi ROM-KON:

1 czy trzeba piankować okna dachowe, nie wystarczy izolacja z wełny (u mnie między krokwią a oknem jest ok 3 cm.) a jeżeli tak to dlaczego pianka....

2 już było na ten temat, dlaczego "folia zawsze i wszędzie" wg Rockwoola folia tylko do pomieszczeń mokrych (łazienki pralnie itd), w innych pomieszczeniach nie bo wtedy wełna "oddycha" tzn. przechodzi przez nią para od dołu ku górze i wydostaje się przez folię paropszepuszczalną.

ale natomiast firmy od płyt G-K piszą że trzeba dawać folię od spodu

3 czy pod profile przyścienne dawać taśmę wygłuszającą (chyba nazywa się rozprężna).

Będę wdzięczny na odpowiedzi nie tylko od Rom-Kona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...