Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja czekam na odpowiedz dlaczego 30cm?

co jest tego powodem? kaprys?

 

juz tłumaczę

generalnie koszt wełny przy całkowitym koszcie wykonania takiego poddasza nie jest duży moim zdaniem (chodzi o różnicę między 25 a 30)

nauczyłem sie na ociepleniu zewnętrznym

kombinowałem i dałem tylko 16 - bo mi tak z tabelek wyszło....

jak podsumowałem koszta całości to koszt styro był śmieszny

siatka klej narożniki - te się nie zmieniają

a tutaj

zarówno profile jak i płyty są takie same

a jeśli uważnie czytałeś wcześniej się pytałem jakie maks ocieplenie wejdzie mi do grzybków 27 cm - takie zamierzam kupić

Rom-Kon potwierdził że 20 da radę ...

więc 20 pod krokwie :)

 

a jeśli mam dać 5 mniej czy więcej to wolę już więcej - liczyłem w jakimś sprytnym kalkulatorze jaki to opór będzie i różnica nie jest wielka - ale jest (danych nie mam pod ręką)

to teraz odwdzięcz się swoim wywodem na temat tych błędów na poddaszu - nie żebym ochał i achał nad swoim poddaszem, po prostu jak coś to poprawię te błędy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z manieq82, że relatywna wojna o gr. 5-10 cm izolacji typu wełna, warto czy nie jest warta zabiegów.

 

Owszem pokazując wełnę jako składowy element systemu i wzrost kosztów w stosunku do stałych elementów typu: profile, płyty, akcesoria to żaden. Jednak tak jak wspominałem pchanie wełny na oślep to średni pomysł.

W efekcie braknie nam zakresu grzybków, a glify okienne wyjdą nam jak w solidnym zamku z metrowymi ścianami, powstaną śmiesznej wysokości ścianki kolankowe zupełnie nie funkcjonalne i zabierze trochę przestrzeni. Ale tutaj kto jak woli... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z manieq82, że relatywna wojna o gr. 5-10 cm izolacji typu wełna, warto czy nie jest warta zabiegów.

 

Owszem pokazując wełnę jako składowy element systemu i wzrost kosztów w stosunku do stałych elementów typu: profile, płyty, akcesoria to żaden. Jednak tak jak wspominałem pchanie wełny na oślep to średni pomysł.

W efekcie braknie nam zakresu grzybków, a glify okienne wyjdą nam jak w solidnym zamku z metrowymi ścianami, powstaną śmiesznej wysokości ścianki kolankowe zupełnie nie funkcjonalne i zabierze trochę przestrzeni. Ale tutaj kto jak woli... :lol:

amen:) szczegolnie jak sie nie wie co to jest U, lambda, opor, ciaglosc itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manieq zapoznaj sie z asortymentem i ich parametrami dostepnych na rynku izolacji.

czuje, ze PW ktore wyslalem kiedys z lista zyczen do poprawki widac zutylizowales.

w takim razie (mozesz sie gniewac lub zwyzywac jak kriss2222) ale moj czas dla ciebie sie skonczyl.

ee nic nie dostałem...

 

EDIT

wysłałem Ci na priv msg

 

a co do

 

szczegolnie jak sie nie wie co to jest U, lambda, opor, ciaglosc itd.

to aż taki ciemny nie jestem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manieq Twoje rozumowanie jest słuszne... ale tylko do powiedzmy 30cm wełny :wink: ...koszty ogrzewania wzrastają... moje pierwsze docieplenia to 15cm wełny (10+5 bo zawsze robiłem w 2 warstwach) i jak dzisiaj na to patrzę to wiem że nawet norm (dzisiejszych) nie spełnia ale wtedy wełna to był czynnik bardziej kosztotwórczy bo była relatywnie droższa niż dziś... później nastały czasy wełny 20cm a ja już dawno nie robiłem mniej niż 25cm - w tej chwili to standard... by spełnić normy budowlane wystarczy 18cm dobrej wełny... ale to tylko normy

 

a co do wieszaków 270mm to spokojnie wystarczą na wełnę 15cm ale przy 20 to już bywa różnie... bo od krokwi 20cm wełny + 1cm luzu +3cm profil CD i jest już 24cm i zostaje 3cm na przykręcenie do krokiew.... troszku mało a jeśli jeszcze więźba trochę krzywa to nie ma miejsca na niwelację :-? jedyny ratunek w przedłużaniu... z powyższych powodów musiałem niestety przedłużać i nitować przeszło 750sztuk!!!

 

http://images8.fotosik.pl/142/b561d4e7ebc103a6med.jpg

 

http://images6.fotosik.pl/583/7e95c6aa54d2e6cbmed.jpg

 

http://images6.fotosik.pl/583/a41685719836c453med.jpg

 

...tu grzybki były przykręcane na 25cm od krokwi bo była wełna 20cm+20cm i krokiew też 20cm a szczelina wentylacyjna 3cm więc wełna "wyszła" z krokwi właśnie o te 3cm... było to ostatnie pomieszczenie (kotłownia) i zabrakło wełny 18cm więc poszła 20cm i łączna grubość wyszła 40cm wełny! :D

 

ps. widicie to drewno na krokwie? czterostronnie strugane z fazowanymi kantami... klejonka... z niemców ściągane... jak zakrywałem to wełną i płytą to aż ryczeć się chciało! ...inni zostawiają badziewne belki na wierzchu a tu takie drewno do środka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja sie nie upieram

wcześniej pytałem ile mogę włożyć pod ten wieszak i taką cyfrę usłyszałem

ale widziałemi inne grubości na rynku 17, 18 chyba

albo wełna o lepszym współczynniku

 

teraz sę taki normy, za kilka lat będą inne

a jak już wspomniałem koledze - nie wyobrażam sobie remontu tego po zamieszkaniu - totalna demolka :)

 

Tak czy inaczej, z 25, 30 czy tam z 50 cm wełny, z paroizolacją czy bez, z folią alu czy żółta a może czarną - a co! :) Życzę Wszystkim Najlepszego w Nowym Roku

Aby się wam panowie profile same składały, a grzybki idealnie poziomowały,

 

no i żadnych pęknięć rzecz jasna - nie pękajcie panowie :)

 

Pozdrawiam

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja sie nie upieram

wcześniej pytałem ile mogę włożyć pod ten wieszak i taką cyfrę usłyszałem

ale widziałemi inne grubości na rynku 17, 18 chyba

albo wełna o lepszym współczynniku

 

teraz sę taki normy, za kilka lat będą inne

a jak już wspomniałem koledze - nie wyobrażam sobie remontu tego po zamieszkaniu - totalna demolka :)

 

Tak czy inaczej, z 25, 30 czy tam z 50 cm wełny, z paroizolacją czy bez, z folią alu czy żółta a może czarną - a co! :) Życzę Wszystkim Najlepszego w Nowym Roku

Aby się wam panowie profile same składały, a grzybki idealnie poziomowały,

 

no i żadnych pęknięć rzecz jasna - nie pękajcie panowie :)

 

Pozdrawiam

:wink:

ehh te wieszaki

no z grubosciami powyzej juz nawet 30cm bylbym ostrozny bo w prosty sposob napykac mozna sobie biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka(naście) stron tego i innych wątków i widać nie jestem dość cierpliwy bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

 

Które brzmi: Mam dom :D. W domu jest strop wylany z .. nie wiem czego ale jest na moje to jakaś 50 letnia wylewka betonowa ( pewnie więcej tam żużlu niz betonu ). Jest jej 13 cm, raz na jakiś czas jest "wzmocnienie" z szyn kolejowych. Na tym ( na tych szynach ) położone są legary na których opiera się konstrukcja dachu. Chciałbym docieplić ten strop poprzez ułożenie wełny, dodatkowych legarów i płyty OSB ( 15 lub 18 mm ). Wełny dam tylko 10 cm bo nie chcę ani robić podbitek na legary, ani też upychać 15 cm wełny w 10 cm szczelinę.

 

Dobra to był wstęp teraz pytanie zasadnicze. Układać folię pod wełnę ? I jeżeli tak to jaką ? Paraizolacyjną czy paraprzepuszczalną ?

 

Niżej fotka ( proszę nie zwracajcie uwagi na bajzel :D - teraz to już w miarę jest porządek )

 

http://img691.imageshack.us/img691/2077/dscn0508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie wiem czy to zmienia coś czy nie, ale docelowo kiedyś mam zamiar zrobić z tego strychu poddasze użytkowe. Na dachu jest pełne deskowania i papa .. ale jak ten fragment ocieplić to już się naczytałem.

 

Czyli rozumiem, że całą podłogę wykładam folią tego typu jak http://allegro.pl/item862700715_folia_paroizolacyjna_zolta_100m2.html ? A co z legarami ? obkładam je folią czy tylko rozkładam pomiędzy nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie wiem czy to zmienia coś czy nie, ale docelowo kiedyś mam zamiar zrobić z tego strychu poddasze użytkowe. Na dachu jest pełne deskowania i papa .. ale jak ten fragment ocieplić to już się naczytałem.

 

Czyli rozumiem, że całą podłogę wykładam folią tego typu jak http://allegro.pl/item862700715_folia_paroizolacyjna_zolta_100m2.html ? A co z legarami ? obkładam je folią czy tylko rozkładam pomiędzy nimi ?

dla krasnali? teraz ledwo co mozna sie tam wyprostowac. jakie to ustrojstwo ma wymiary?

 

legary na przykladkach w pkt. szyn. tak by zliowac z podwalina stolca,

w przestrzenie niwelacja podsypka i na to sytropian.

wykonczyc deska lub plyta.

chcac robic poddasze to zaczac od doprowadzenia mediow i dopiero po tym zajac sie podloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie wiem czy to zmienia coś czy nie, ale docelowo kiedyś mam zamiar zrobić z tego strychu poddasze użytkowe. Na dachu jest pełne deskowania i papa .. ale jak ten fragment ocieplić to już się naczytałem.

 

Czyli rozumiem, że całą podłogę wykładam folią tego typu jak http://allegro.pl/item862700715_folia_paroizolacyjna_zolta_100m2.html ? A co z legarami ? obkładam je folią czy tylko rozkładam pomiędzy nimi ?

 

Tak ta folia w zupełności się nadaje, legary okładasz czyli rozwijasz po całości.

 

Mimo, że temat deskowania przerobiłeś dosyłam schemat obiegu może będzie pomocny :D

 

http://images41.fotosik.pl/238/876d1c4d7a75e85f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...