Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

dla krasnali? teraz ledwo co mozna sie tam wyprostowac. jakie to ustrojstwo ma wymiary?

 

Dzięki ... po raz pierwszy ktoś nazwał moje 185cm wzrostu "krasnalim". Przez poddasze użytkowe rozumiem miejsce na max 2 pokoje i wiem, że nie będą duże, no ale w końcu każde miejsce się przyda. To co widać na zdjęciu to tylko fragment tak żeby pokazać konstrukcję która jest w tej chwili.

 

legary na przykladkach w pkt. szyn. tak by zliowac z podwalina stolca,

w przestrzenie niwelacja podsypka i na to sytropian.

wykonczyc deska lub plyta.

chcac robic poddasze to zaczac od doprowadzenia mediow i dopiero po tym zajac sie podloga.

A możesz to trochę po ludzku mniej budowlanym językiem ? "zliować" -> chodziło o zaizolować ?

 

Z mediów to będzie tam tylko CO, które "weszło" już na poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla krasnali? teraz ledwo co mozna sie tam wyprostowac. jakie to ustrojstwo ma wymiary?

 

Dzięki ... po raz pierwszy ktoś nazwał moje 185cm wzrostu "krasnalim". Przez poddasze użytkowe rozumiem miejsce na max 2 pokoje i wiem, że nie będą duże, no ale w końcu każde miejsce się przyda. To co widać na zdjęciu to tylko fragment tak żeby pokazać konstrukcję która jest w tej chwili.

 

legary na przykladkach w pkt. szyn. tak by zliowac z podwalina stolca,

w przestrzenie niwelacja podsypka i na to sytropian.

wykonczyc deska lub plyta.

chcac robic poddasze to zaczac od doprowadzenia mediow i dopiero po tym zajac sie podloga.

A możesz to trochę po ludzku mniej budowlanym językiem ? "zliować" -> chodziło o zaizolować ?

 

Z mediów to będzie tam tylko CO, które "weszło" już na poddasze.

upss literowka zlicowac - plaszczyzna legarow rowno (poziomo) z podwalinami slupów.

 

legary poprzecznie do belek stropu chyba masz akerana? czy jak mu tam.

dokladnie izolowane musza byc legary od stropu tzn. belek stalowych. np. przekladkami twardej welny lub klinem piankowym.

co do "krasnala" cel to dokladne przemyslenie adaptacji byscie czolami nie polerowali skosow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack : może to zdjęcie pokaże Ci że trochę miejsca tam jest. Wiem że nie dużo, ale zawsze.

 

http://img515.imageshack.us/img515/2707/dscn0504w.jpg

 

 

No ale to pisałem, że jest dopiero w planach. Na razie chcę docieplić strop, tak żebym ciepło z poniższych pokoi nie ogrzewało strychu.

Legary myślę położyć na "szynach" ( w poprzek szyn ) o takiej wysokości jak są te "podwaliny" pod konstrukcję.

 

Pytanie dalsze o folię. czy położyć folię na całą podłogę, owinąć "podwaliny" konstrukcji a na to legary poukładać ? Czy najpierw konstrukcję legarów, poowijać wszystko folią i powykładać wełną ? No i na to OSB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom miejsca pozornie sporo (to tak zawsze wyglada przed zabudowa)

pytanie jaki przekroj maja krokwie?

bo mozemy wykonac paroizolacje, legarowanie podlogi co np. 100cm krzyzowo. 2x10 (przy adaptacji poddasza rozebrac legary i ulozyc je co 50cm) wypeniajac to kolejno mata 10cm. na koniec zakryc to plyta.

po wykonaniu podlogi/ocieplenia stropu reaktywowac wentylacje strychu.

 

welne z rozbiorki/ przekladki podlogi z 20 na 10cm (nadwyzke) ulozymy w przestrzen dachu lub sufitow.

 

nie bez znaczenia jest odpowiednie zabezpiecznie scian od poziomu stropu i ocieplenie ew. gzymsu/scianki kolankowej

i jeszcze jedno (patrzac na komin i zacieki na nim) bezwzglednie sprawdzic szczelnosc dachu i ew. naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ocieplaja od srodka.A ja chce ociepic od zewnatrz Mam odeakowanie na to mam folie paro przepuszczalna i papa.Na wiosne mysle polozyc jeszcze raz krokwie albo zrobic kratownice ogrbosci 20 lub 30 cm.Wto natrysnac pianke nato dac folie inato dopiero polozyc dach.Co wy nato? :D :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ocieplaja od srodka.A ja chce ociepic od zewnatrz Mam odeakowanie na to mam folie paro przepuszczalna i papa.Na wiosne mysle polozyc jeszcze raz krokwie albo zrobic kratownice ogrbosci 20 lub 30 cm.Wto natrysnac pianke nato dac folie inato dopiero polozyc dach.Co wy nato? :D :roll:

 

hmm nie negując na starcie pomysłu

jedziemy...

folia paroprzepuszcalna i na tym papa? A papa też paroprzepuszczalna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam po nocy:

planuję zrobić suit podwieszany na zaznaczonych częściach parteru, obniżenie coś ok. 17-20cm, podwieszone na chyba wieszakach obrotowych z prętem do stropu monolitycznego, większość słońca pada z lewej strony patrząc na rysunek ( to info dlatego, iż w bibliotece rigipsa doczytałem iż płyty powinny być ułożone wzdłuż padania promieni - coś a'la panele)

i tak się zastanawiam jaki w tej sytuacji dać ruszt: -jednopoziomowy, czy dwupoziomowy-krzyżowy?

jeżeli ten drugi to wzdłuż której ściany powinienem rozmieścić profile główne a wzdłuż której nośne (do których przykręcam płytę)?

 

http://images36.fotosik.pl/130/c3188c60f49aeb9cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem na etapie pomiarów pod przykręcanie grzybków. Przeczytałem wątek od deski do deski i muszę powiedzieć, że jest bardzo pomocny. Mam dach czterospadowy, więc sami wiecie jak trudno jest zacząć wyznaczanie linii skosów - jednak korzystając z uwag zawartych w tym wątku udało mi się przeprowadzić linie sufitu i ścianki kolankowej.

No ale do rzeczy: krokwie mają 16cm, moje planowane ocieplenie to 15 między krokwie + 10 pod profile, dach - dachówka + folia paroprzepuszczalna.

 

I tutaj pytanie - na jakiej wysokości (w jakiej odległości od krokwi) przykręcać "grzybki". Czy 10cm to całkowita odległość końca grzybka od krokwii, czy jest to 12,5 - czyli 10 na ocieplenie, a 2,5 na grubość profila? Mi wydaje się, ze będzie to 12,5, bo przecież wełna wchodzi pod profile, ale wolę się upewnić.

 

Pozdrawiam w Nowym Roku.

Antek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom miejsca pozornie sporo (to tak zawsze wyglada przed zabudowa)

pytanie jaki przekroj maja krokwie?

bo mozemy wykonac paroizolacje, legarowanie podlogi co np. 100cm krzyzowo. 2x10 (przy adaptacji poddasza rozebrac legary i ulozyc je co 50cm) wypeniajac to kolejno mata 10cm. na koniec zakryc to plyta.

po wykonaniu podlogi/ocieplenia stropu reaktywowac wentylacje strychu.

 

welne z rozbiorki/ przekladki podlogi z 20 na 10cm (nadwyzke) ulozymy w przestrzen dachu lub sufitow.

 

nie bez znaczenia jest odpowiednie zabezpiecznie scian od poziomu stropu i ocieplenie ew. gzymsu/scianki kolankowej

i jeszcze jedno (patrzac na komin i zacieki na nim) bezwzglednie sprawdzic szczelnosc dachu i ew. naprawic.

 

Dzięki za pomysł, o tym nie pomyślałem. Rozumiem, że w tej koncepcji na całej podłodze jest rozłożona na samym spodzie folia na to krzyżowo legary ?

 

Dach jest szczelny. Zacieki zostały po tym jak był nieszczelny, ale został tego lata poprawiony wszędzie gdzie były widoczne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paroizolacja tylko na czas termomodernizacji stropu.

czy jest, czy nie izolacja elewacji to, ociepleniu podlegaja rowniez obwodowe sciany przyszlej podlogi strychu (min.50cm a kominy wentylacyjne cale).

Nie mam wgladu w przekroje>

przy adaptacji na poddasze mieszkalne usuniemy paroizolacje a izolacje obwodowa tylko gdy jest izolacja elewacji, w innym razie ociepleniu podlegac beda od wewnatrz sciany kolankowe i szczytowe. kominy juz tylko ponad poziomem sufitow poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paroizolacja tylko na czas termomodernizacji stropu.

czy jest, czy nie izolacja elewacji to, ociepleniu podlegaja rowniez obwodowe sciany przyszlej podlogi strychu (min.50cm a kominy wentylacyjne cale).

Nie mam wgladu w przekroje>

przy adaptacji na poddasze mieszkalne usuniemy paroizolacje a izolacje obwodowa tylko gdy jest izolacja elewacji, w innym razie ociepleniu podlegac beda od wewnatrz sciany kolankowe i szczytowe. kominy juz tylko ponad poziomem sufitow poddasza.

 

W tej chwili dom jest nieocieplony. Na wiosnę / lato chcę ruszyć z ociepleniem ścian i fundamentów. Teraz już jednak chciałem wyłożyć wełną podłogę na poddaszu tak żeby reszta "zimowych" miesięcy mieć trochę lepszy komfort przy ogrzewaniu. Przy takim układzie też robić coś na ścianach kolankowych i szczytowych ? Czy poczekać cierpliwie i robić wszystko w jednym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informację czy proponowany przez Rockwool sposób układania drugiej warstwy wełny jest dogodny do wykonania. Szczególnie interesuje mnie czy daje się łatwo docinać i umieszczać w profilu CD paski wełny (grubość 8 lub 10 cm - płyta):

Krok 7

„W celu zapewnienia ciągłości izolacji, resztki wełny pozostałe po docinaniu płyt należy umieścić w poszczególnych listwach rusztu przed ich zamontowaniem”

 

http://rwiumbraco-pl.inforce.dk/doradztwo/wskazowki-wykonawcze/izolacja-poddasza-uzytkowego-typu-nieszczelnego-dla-pary-wodnej-z-zastosowaniem-plyt-toprock-i-superrock.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informację czy proponowany przez Rockwool sposób układania drugiej warstwy wełny jest dogodny do wykonania. Szczególnie interesuje mnie czy daje się łatwo docinać i umieszczać w profilu CD paski wełny (grubość 8 lub 10 cm - płyta):

Krok 7

„W celu zapewnienia ciągłości izolacji, resztki wełny pozostałe po docinaniu płyt należy umieścić w poszczególnych listwach rusztu przed ich zamontowaniem”

 

http://rwiumbraco-pl.inforce.dk/doradztwo/wskazowki-wykonawcze/izolacja-poddasza-uzytkowego-typu-nieszczelnego-dla-pary-wodnej-z-zastosowaniem-plyt-toprock-i-superrock.aspx

 

Nie będę kwestionował sposobu wykonania ułożenia wełny przez rockwool ale stosując uchwyty typu ES komplikują sami temat, mniejsza stabilność, odchyły , mogli zastosować grzybki.

Odnośnie docinania nie ma z tym problemu, my akurat rozwijamy wełnę po całości i nabijamy na grzybki dopiero wtedy nabijamy ruszt. Wiem, może to trochę ściśnie wełne w pewnych miejscach ale ciągłość izolacji zapewniona bez takiego cudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informację czy proponowany przez Rockwool sposób układania drugiej warstwy wełny jest dogodny do wykonania. Szczególnie interesuje mnie czy daje się łatwo docinać i umieszczać w profilu CD paski wełny (grubość 8 lub 10 cm - płyta):

Krok 7

„W celu zapewnienia ciągłości izolacji, resztki wełny pozostałe po docinaniu płyt należy umieścić w poszczególnych listwach rusztu przed ich zamontowaniem”

jak widac na filmie mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakie fajne poddasze bez skosow :D

patrzac na goly rzut nie ma to najmniejszego znaczenia jak beda poprowadzone profile i jaki rodzaj stelaza zostanie uzyty. okladzinowy czy jedno/dwupoziomowy krzyzowy.

 

a patrząc na wymiary, powierzchnie, wysokość obniżenia i sposób mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakie fajne poddasze bez skosow :D

patrzac na goly rzut nie ma to najmniejszego znaczenia jak beda poprowadzone profile i jaki rodzaj stelaza zostanie uzyty. okladzinowy czy jedno/dwupoziomowy krzyzowy.

 

a patrząc na wymiary, owierzchnie, wysokość obniżenia i sposób mocowania?

a cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...