Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

tak w sumie nie do końca na temat ale zapytam tutaj bo zaglądają tu fachowcy od poddaszy.

Chodzi mianowicie o ocieplenie poddasza. Krokwie 20 cm i pomiedzy nie chciałem dać 15 wełny i na krokwie drugie 15 cm i teraz mam dylemat co dawać

Są 3 wersje:

1. Toprock (ewentualnie megarock) miedzy krokwie + Superrock na krokwie

2. Uni-mata miedzy i super-mata na krokwie

3. Ursa DF 40 miedzy i Ursa DF 35 na krokwie

 

Teraz ceny oczywiscie za 1m2

1. Megarock - 14,50, Superrock 17,40, = 31,9 m2

2. Toprock - 16,40, Superrock - 17,00 = 33,4 m2

2. Uni-mata - 13,20, Super-mata 19,50 = 32,7 m2

3. Ursa DF 40 - 15,00, Ursa DF 35 - 17,90 = 32,90 m2

 

Izolacyjnie najlepiej wychodzi 2 zestaw bo obie wełny mają 0,035

Cenowo bardzo podobnie różnice ok 300 zl na całym poddaszu jest moim zdaniem pomijalna

I teraz chciałem się zapytać o zdanie ekspertów czy brać ta najcieplejszą wersje czy tez będzie to już wymyślanie? Albo inaczej którą z wersji będzie się najwygodniej ocieplało?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Jestem na etapie pomiarów pod przykręcanie grzybków. Przeczytałem wątek od deski do deski i muszę powiedzieć, że jest bardzo pomocny. Mam dach czterospadowy, więc sami wiecie jak trudno jest zacząć wyznaczanie linii skosów - jednak korzystając z uwag zawartych w tym wątku udało mi się przeprowadzić linie sufitu i ścianki kolankowej.

No ale do rzeczy: krokwie mają 16cm, moje planowane ocieplenie to 15 między krokwie + 10 pod profile, dach - dachówka + folia paroprzepuszczalna.

 

I tutaj pytanie - na jakiej wysokości (w jakiej odległości od krokwi) przykręcać "grzybki". Czy 10cm to całkowita odległość końca grzybka od krokwii, czy jest to 12,5 - czyli 10 na ocieplenie, a 2,5 na grubość profila? Mi wydaje się, ze będzie to 12,5, bo przecież wełna wchodzi pod profile, ale wolę się upewnić.

 

Pozdrawiam w Nowym Roku.

Antek

 

Podciągnę, może ktoś zauważy :)

no wlasnie. skoro izolacja ma byc pod stelazem, to tyle trzeba wystawic wieszak by ja tam zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol

jedno jest pewne izolacja cieplana dotyczy dachu deskowanego.

moze wlacz swiatlo ile tego dachu, ze zostawic chcesz 5cm luftu?

izlacja pod kalenice? do jetek? czy jak?

 

izolacja na pewno do jetek i jest tam z tego co pamietam gdzies 3,8 metra dlugosci a 5 cm chce zostawic bo chcialem dac na krokwie 15 cm a ocieplenie grubsze niz 30 cm wydaje mi sie niepotrzebne

natomiast nie jest powiedziane ze po zamieszkaniu bede ocieplal tez przestrzen nad jetkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na calej szerokosci rozstawu krokwi powinnas miec szczeline deskowanie/elewacja nie mniejsza jak 3cm.

quote]

 

Pomiędzy deskami a murem mam pozostawioną szczelinę około 1 cm .

Czy taka szczelina jest za mała ? (krokwie będą ocieplone na długości około 2,6-2,8, dach dwuspadowy).

elewacja hmm strzelilem byka, powinienem napisac jasniej nazywajac ja izolacja elewacji.

o jaki mur chodzi? bo do deskowania dachu czy tez nadbitek nie powinien "przylegac" mur czy to scian szczytowych czy nadmurowek wienca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę docieplić poddasze użytkowe.

Teraz jest ocieplone od 10 do 15 cm wełny między krokwiami i na suficie.

 

Na skosach i suficie są panele:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cc5c4e6fcd4f201.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44ff0dd81d362b74.html

 

Do tych paneli chciałbym przykleić płytę warstwową

EUROTHANE G firmy Recticel.

http://www.recticelinsulation.com/NR/rdonlyres/FD63AB78-1023-4E46-9A17-FBE99960100C/7492/Eurothane_G_PL.pdf

Niestety link do ulotki dzisiaj nie działa.

http://www.recticelinsulation.com/BE/EN/Product/Eurothane+G/Eurothane+G.htm

http://www.recticelinsulation.com/PL/PL

Idealna izolacja termiczna od środka

 

Płyta z poliuretanu o grubości 60 mm

(plus gips kakarton 9 mm plus folia; 3 in 1)

kosztuje ok 20 euro/m2. :evil:

 

Praca byłaby szybka, koszt pracy mały (moge zrobić sam),

tylko czy mogę kleić na te nieszczęsne panele?

Pod nimi są deski przybite do krokiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Położyłem warstwe wełny między krokwiami.. Wcześniej przykręciłem wieszaki grzybkowe a na nich profile. Profile przyścienne też są oczywiście. Teraz chciałem dawać dolną warstwe wełny i nie moge za cholere wyjąć profili.

 

Czy profile powinny mieć długość taką aby przesuwając swobodnie w jedną strone profil wysuwał się z przyściennego??

 

Czy może jest jakiś inny sposób aby wyjąć profile nośne.

 

Pozdrawiam

 

Puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przejrzyście się wyraże, ale... Jak rozwiązać kwestie ścianki kolankowej i zabudowy płytą G-K.

Murłaty powodują iż płyte trzeba dołożyć do niej i w tą "szpare" pomiedzy murem własciwym a stykiem GK trzeba wsadzić też kawałek plyty przez co bedzie sporo łączeń i grożba pękania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przejrzyście się wyraże, ale... Jak rozwiązać kwestie ścianki kolankowej i zabudowy płytą G-K.

Murłaty powodują iż płyte trzeba dołożyć do niej i w tą "szpare" pomiedzy murem własciwym a stykiem GK trzeba wsadzić też kawałek plyty przez co bedzie sporo łączeń i grożba pękania...

kto Ci grozi? ;)

nie pekaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...