Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Forum nie czytasz (bo pytania by nie było), ale masz do niego zaufanie. Dobre i to. Ja bym w takim wypadku zapytał producenta izolacji oraz membrany. Na 99,9% odpowiedź będzie pozytywna, czyli, że możesz dać wełnę 18cm, która będzie się stykała z membraną.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

PS.

A forum czytam i to regularnie. Niestety w gąszczu różnych wątków nie odnalazłem odpowiedzi na to proste pytanie. Natomiast w innych źródłach napotkałem na 2 sprzeczne wskazówki:

1) wełna między krokwie ma być równa ich grubości

2) pomiędzy wełną a membraną ma być 1-2cm luzu, bo wełna zostanie przez 2-gą warstwę do niej dopchana i membrana będzie się wybrzuszać w stronę dachówek.

 

Stąd te wątpliwości.

 

 

 

To drugie to bzdura. Chyba, że ktoś rzeczywiście dolną warstwę upych tak, że przepycha górną, ale po co? Dolna przykrywa krokwie, a tych raczej nie przepchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

krzyk123: jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś wiedział, że opcja nr 2 nie dotyczy membran wysokoparoprzepuszczalnych, ale jest to opcja konieczna przy pełnym deskowaniu i papie ;)

Pchaj wełnę do membrany i się nie przejmuj :)

 

Czytałem ze zrozumieniem i była to porada dot. membrany a nie deskowania. Zdziwiło mnie to bo nie słyszałem wcześniej o takich wymogach. Stąd moje pytanie.

 

Temat uważam ze wyjaśniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co przyklejales te folie?

 

po to, aby zabezpieczyć wełnę przed wilgocią (para wodną), przecie takie jest podstawowe zadanie paroizolacji, niby nic ni widać było a miernik nie schodził poniżej dziewięćdziesięciu kilku procent, a bez wełny na membranie skrapla się para, płyty będą dopiero wiosna, więc uważam ze sens założenia paroizolacji teraz był (budynek podgrzewany kozą, wewnątrz zawsze 5-10 st na plusie przy -5 - -20 na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko.

Mam dach pokryty membraną dachową (Tyvek Pro) i krokwie o wysokości 18cm.

Czy mogę dać pierwszą warstwę wełny (między krokwie) o grubości 18cm czy też muszę zostawić jakąś szczelinę między wełną a membraną?

 

Najbardziej pasowałaby mi wełna 18cm, bo "oczko" cieńsza to już 15cm.

 

Pzdr

nie wysokosc krokwi decyduje o tym czy mozemy ulozyc izolacje na styk do krycia (folii wysokoparoprzepuszczalnej)

 

A jakie są kryteria?

 

Planuję dać 18cm Super-maty między krokwie i 12cm pod.

Tak miałem ustalone i teraz napadły mnie wątpliwości czy będzie dobrze ;-)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądam wasze posty i mam mętlik jak właściwie połączyć ściankę kolanową z skosami dodam że ściana ma wysokości 1.5m wysokości po wykonaniu stelażu ocieplenia zostaje szczelina 10 cm jak to zabudować żeby nie stawiać nowej ściany kolanowej .Proszę o radę może jakieś zdjęcia.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądam wasze posty i mam mętlik jak właściwie połączyć ściankę kolanową z skosami dodam że ściana ma wysokości 1.5m wysokości po wykonaniu stelażu ocieplenia zostaje szczelina 10 cm jak to zabudować żeby nie stawiać nowej ściany kolanowej .Proszę o radę może jakieś zdjęcia.

:roll:

 

zdjęcia to raczej sam powinieneś wkleić, bo o jaką szczelinę chodzi? :o

i jaka ściana? murowana otynkowana? ścianka na stelażu?

zresztą jaka by nie byłą po poprawnym wykonaniu skosu nie powinno być żadnej szczeliny, skos dochodzi do ściany kolankowej, bo niby jak inaczej mogłoby być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba stelaze powinny byc oddzielne.

To Twoja szkoła. Z kolei Rom-Kon woli, aby stelaż w tym miejscu był sztywny i pracował jako całość. Obie wersje są IMO dobre, o ile wykończy się płytowanie z głową (w Twojej wersji połączenia ślizgowe, a w wersji RomKona na sztywno) ;)

Czyli dla przykladu, mam rozumiec, ze mozna wykonac.posadzki bez dylatacji od scian.

Od scian dylatuje zawsze ale malych pow. skosow i sufitu juz nie. A czy Ty dzielisz podloge gdy ma mniej niz 20m2? Wiekszosc poddaszy to wlasnie male metraze. Sztywne polaczenie u mnie sie sprawdza gdyby nie to juz by to na forum wyszlo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ociepliłem sobie poddasze, pozostało mi tylko jeszcze deskowanie strychu.

Warstwami wygląda to tak (od dołu).

Płyta g-k, folia, wełna isover między jętkami.

 

I teraz zastanawiałem się czy pod deski podłogowe nie dać jeszcze na jętki folie paroprzepuszczalną taką jaką daje się na krokwie przed ułożeniem np blachy, dachówki.

 

Co wy na to? Jest to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ociepliłem sobie poddasze, pozostało mi tylko jeszcze deskowanie strychu.

Warstwami wygląda to tak (od dołu).

Płyta g-k, folia, wełna isover między jętkami.

 

I teraz zastanawiałem się czy pod deski podłogowe nie dać jeszcze na jętki folie paroprzepuszczalną taką jaką daje się na krokwie przed ułożeniem np blachy, dachówki.

 

Co wy na to? Jest to sens?

 

brakuje jeszcze warstwy nad lub pod jętkami chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ociepliłem sobie poddasze, pozostało mi tylko jeszcze deskowanie strychu.

Warstwami wygląda to tak (od dołu).

Płyta g-k, folia, wełna isover między jętkami.

 

I teraz zastanawiałem się czy pod deski podłogowe nie dać jeszcze na jętki folie paroprzepuszczalną taką jaką daje się na krokwie przed ułożeniem np blachy, dachówki.

 

Co wy na to? Jest to sens?

 

brakuje jeszcze warstwy nad lub pod jętkami chyba

 

Na dachu mam ułożoną pod blachą folie paroizolacyjna jeżeli o to Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...