Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

taa, wieszak do poddaszy i profil co metr :D i to jeszcze jakis glowny :o

 

A co w tym smiesznego ?

Prosiłem o poradę a nie o nabijanie się.

 

Ja myślę, że się nie zrozumieliście.

Jętki co metr, czyli wieszaki co metr, ale profile dajesz prostopadle do jętek i sam dobierasz odległość pomiędzy kolejnymi profilami.

Ja ma jętki co około 80cm, a profile zrobiłem co 40cm, to przecież nie problem.

Też mam pytanie.

Dużo tu czytałem, ale nadal nie mam pomysłu jak zrobić połączenie skosów na krokwi koszowej?? Wiem, że należy dociąć profile CD do siebie założyć na nie profile UD i skręcić je ze sobą, ale tam nie mam żadnego wieszaka bo musiał by być powyginany pod jakimś dziwnym kącie :cry:

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, wieszak do poddaszy i profil co metr :D i to jeszcze jakis glowny :o

 

A co w tym smiesznego ?

Prosiłem o poradę a nie o nabijanie się.

 

Ja myślę, że się nie zrozumieliście.

Jętki co metr, czyli wieszaki co metr, ale profile dajesz prostopadle do jętek i sam dobierasz odległość pomiędzy kolejnymi profilami.

Ja ma jętki co około 80cm, a profile zrobiłem co 40cm, to przecież nie problem.

Też mam pytanie.

Dużo tu czytałem, ale nadal nie mam pomysłu jak zrobić połączenie skosów na krokwi koszowej?? Wiem, że należy dociąć profile CD do siebie założyć na nie profile UD i skręcić je ze sobą, ale tam nie mam żadnego wieszaka bo musiał by być powyginany pod jakimś dziwnym kącie :cry:

Proszę o porady.

Pozdrawiam

 

No dobra ale czy profile główne mam dawać co 40cm i pod nimi krzyzowo profile nośne też co 40cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tej stronce podają że profile główne co 1m. nosne co 40cm. Zastanawiam się jedynie czy wieszaki grzybkowe wytrzymają czy mam je zamienić na jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sufit podwieszany? Czyzby byl "metr" pod jetkami/kleszczami?

 

Ok teraz wiem że mogłem nie robic konstrukcji krzyzowej tylko dać tak jak przy standardowej zabudowie poddasza. Ale nie chciałbym tego juz rozbierać pod warunkiem ze będzie się trzymac i tutaj chciałbym się upewnić że raczej będzie.

 

Zrobiłem konstrukcje krzyżową na wieszakach grzybkowych w której profil główny jest co 1m, wieszaki też (lub co 90cm). Profile nośne są co 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Może podpowiedzi, co z tym zrobić radzicie?

...najgorzej jak coś jest spieprzone w połowie... tylko w połowie... gdyby to było tak jak miała kropecka (parę stron do tyłu) to stwierdzenie proste - wszystko rozebrać i od nowa... w tym przypadku to sam nie wiem... czy da się jeszcze naprawić stosując najlepsze metody spoinowania... a jak pęknie to tragedia na najbliższe 30lat... nie wiadomo jak wygląda 2 warstwa wełny (pierwsza niby ok.) jak wygląda paroizolacja... czyli jakie kwiatki są jeszcze pod spodem... zbyt pochopne rozbieranie to duży dodatkowy koszt... a może sprawdzi się że przyjdzie kit i będzie git... tego nie da się przewidzieć... jedno jest pewne - by zrobić to z najlepszą sztuką budowlaną trzeba rozebrać! Sam nie wiem...

 

...poprawiałem kiedyś po takiej ekipie ale nie było jeszcze płyt... rozbierałem profile i wełnę... roboty od groma - zarobku nie było... by trochę zaoszczędzić stwierdziłem że sufit się poprawi... no i poprawialiśmy... inwestor zadowolony ja nie bo po przyłożeniu łaty 2,5m widziałem że to nie jest to.... ale dla oka było dobrze... drugi raz nie piszę się na poprawki - no chyba że bida przyciśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytam i obserwuję od dłuższego czasu ten wątek.

Chyle czoła przed wiedzą i cierpliwością Rom-Kom'a i Flashback'a.

Wydaje mi się, że w tym wątku były zdjęcia jak zamontować i obrobić wyłaz strychowy.

Ostatnio na szybko próbowałem to zlokalizować, ale nie odnalazłem.

Czy moglibyście jeszcze raz poświęcić chwilę i wstawić jakieś fotki z opisem?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też zaczynam zabawe z płytami

Czy takie śruby do montażu profili do ES i wszędzie indziej mogą być? blachowkręt 3,9x22

http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/904/57/47/904574799

Nie, bo:

- za długie (mogą przeszkadzać przy montażu),

- zła główka (nie dociśnie uchwytu do profila na całej powierzchni główki, co może doprowadzać do zrywania gwintów),

- nie fosfatowane (jeśli nie są ze stali szlachetnej, to mogą korodować od gipsu),

 

Do łączenia profili i wieszkaów ES są blachowkręty samowiertne fosfatowane, b. krótkie, tzw. pchełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te ostre są lepsze, bo one przebijają profil, a nie go rozwiercają, przez co wkręt mocniej trzyma (jest ciaśniejsza dziura, niż w przypadku rozwiercania.

Przy łączeniu profili wkręt trzyma się na ścisk gwintu i główki, natomiast przy płycie kg ten docisk jest nieco inny, stąd dziurka rozwiercona, a nie przebita, gorzej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jak wszyscy tu zebrani interesuje mnie wszystko na temat ocieplania, a także obudowy poddasza oraz ścian płytami kartonowo-gipsowymi. Robię to wszystko sam. Bo z tymi wykonawcami to określe jednym słowem - masakra. Oczywiście nie mówie o profesjonalistach :wink: Przewertowałem "prawia" cały ten wątek, coś już wiem ale jak by sie mi coś uroiło to sie zapytam. Jakby mi coś umkneło to z góry sorki.

Poniżej etapy i aktualny stan:

 

http://www.fothost.pl/upload/10/06/3bca4e7d.jpg http://www.fothost.pl/upload/10/06/24984dd2.jpg http://www.fothost.pl/upload/10/06/cb065057.jpg

http://www.fothost.pl/upload/10/06/ae0f7b5a.jpg http://www.fothost.pl/upload/10/06/9dcf130e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jak wszyscy tu zebrani interesuje mnie wszystko na temat ocieplania, a także obudowy poddasza oraz ścian płytami kartonowo-gipsowymi. Robię to wszystko sam. Bo z tymi wykonawcami to określe jednym słowem - masakra. Oczywiście nie mówie o profesjonalistach :wink: Przewertowałem "prawia" cały ten wątek, coś już wiem ale jak by sie mi coś uroiło to sie zapytam. Jakby mi coś umkneło to z góry sorki.

Poniżej etapy i aktualny stan:

(...)

 

No trzeba przyznać... wykonałeś kawał dobrej roboty! ładnie to wygląda!

 

...niestety muszę powiedzieć że to dopiero początek... najłatwiejsza część... teraz zaczną się schody... nawet już się zaczeły... szkoda że nie robisz na grzybkach tylko na ES-ach... przy tym etapie już powinien być profil UD na ścianach wyznaczający przebieg sufitu i skosów... ale da się jeszcze to wyznaczyć...

 

trzymać tak dalej i będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę o poradę.

Biorę się za ocieplanie poddasza i w pierwszym pomieszczeniu chciałem wyznaczyć płaszczyznę sufitu. W rogach zaznaczyłem punkty używając poziomicy wodnej. Potem chciałem sprawdzić poziomicą, łatą 2,5metrową czy jak połączę punkty w dwóch rogach to będzie git.....no i nie jest. Oczko nie jest idealnie na środku, jak zaczynam korygować to jest różnica do 1 cm na długości 2 metry(tyle ma ta ściana).

 

Jak to jest...korygować to tą długą poziomicą,a może poziomica zła choć dopiero co kupiona a może z racji że w domu zimno to poziomica wodna gdzieś się zagina lekko...i kwiatki powstają choć specjalnie zalałem denaturat zeby nie zamarzło, doradzcie

 

nie wiem po prostu czego się trzymać,czy u Was wychodzi idealnie.....

 

Z góry dzięki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi wyjść idealnie

sprawdź poziomicę, to, że nowa nie świadczy, ze dobra

wodna musi być niezapowietrzona i niezagięta, cierpliwości i dokładności a wszystko będzie ok, i dla pewności po wyznaczeniu tych narożników przeleć raz jeszcze celem sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi wyjść idealnie

sprawdź poziomicę, to, że nowa nie świadczy, ze dobra

wodna musi być niezapowietrzona i niezagięta, cierpliwości i dokładności a wszystko będzie ok, i dla pewności po wyznaczeniu tych narożników przeleć raz jeszcze celem sprawdzenia

Ja pożyczyłem sobie niwelator :lol:

Sufity wyznaczone bez problemu, a z kolegą pogłówkowaliśmy i po zamontowaniu niwelatora na skosie (przykręciliśmy go do krokwi) ustawiliśmy wymaganą odległość od krokwi (średnio 6cm) i w każdym pokoju tym sposobem wyznaczyłem skosy. Zaczynałem od profili UD na ścianach, a potem jak chodził niwelator to dostawiałem do lasera grzybki i myślę, że wyszło OK.

Wynik końcowy poznam po przykręceniu płyt. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...