Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę może z innej beczki ale zaryzykuję.

 

Czy do gruntowania pod malowanie płyt GK są jakieś typy wałków, czy nie ma różnicy, czy gruntuję tynk gipsowy z gładzią czy płyte GK?

 

oj kolego nie ryzykuj! :wink: na forum nie wybaczają off-topów :lol:

 

no ale jeśli już...

 

do gruntowania wałki niezbyt się nadają... nierównomiernie rozciągają tą wodę po ścianie czy suficie... najlepszy jednak jest pędzel ławkowiec czyli szczota... wałkiem można zrobić fajną zebrę (mam przykre wspomnienia :evil: ) miejsca zagruntowane prawie nie chłoną gruntu (wody) a źle lub wcale nie zagruntowane chłoną bardziej ...stąd ta zebra - farba mocniej pokryła miejsca źle zagruntowane

 

...ale przy odrobinie dobrej woli (wprawy :wink: ) idzie zagruntować wałkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę o porade w sprawie momentu w jakim wykonuje się Sciankę działową.

1) Czy najpierw robie stelaż do sufitu i skosów, na to folia i płyta kg i do płyty przykręcam na syficie profil UD do konstrukcji ścianki?

2) Czy może przed położeniem folii i kg profil UD przykręcam prostopadle do profili na suficie?

A może w inny sposób? Podpowiedzcie

Może ktoś coś poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darsalam: musisz go obudować dookoła tak, aby żaden element konstrukcji k-g nie był zespojony z tym słupem. Słup będzie pracował dość intensywnie, więc wszelkie mocowania stelaża do niego będą powodowały naprężenia w ściance, a co za tym idzie, powstawanie pęknięć.

 

Też mam u siebie 2 słupy, ale do obróbki miałem tylko jeden, na szczęście - drugi został zamurowany całkowicie w ścianie ;) Jakoś tak mi ładnie go obrobili, że się udało. Drugi musiałem obudowywać k-g. Niestety, bardzo się wtedy spieszyłem z robotą i nie mam fotek z montażu stelaża - dopiero po opłytowaniu zrobiłem fotki :/

Generalnie konstrukcja zamocowana jest do ścian, podłogi i sufitu (profile UD), a to, co wystaje, to profile CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W sumie to nie wiem. Ja przymocowałem - oczywiście bez skręcania profili CD i UD przy suficie ... Na razie nie pęka w tym miejscu. Gdzieniegdzie odpoiły mi się tylko akrylowe szpachle na styku sufit/skos - ściana. Za jakiś czas maźnę jeszcze raz akrylem, a przedtem jeszcze zaimpregnuję gruntem, bo chyba za mało dałem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

taśmy tzw. amerykańskie... nie są z papieru tylko jakiegoś tworzywa sztucznego... mocne i prędzej się wyrwie niż pęknie... ja stosuję na narożniki wewnetrzne i zewnętrzne różne od 90* np. skos-sufit czy przy oknach połaciowych....

 

tu jest pelna oferta tych taśm:

http://www.solidbud.pl/index.php?id=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł w realu inny fachowiec...popatrzył, popatrzył...i stwierdził, że nie widzi rażących błędów... :o :o (...)

 

...no fajnie.... nie ma co...

 

Ale nie zalamuj się! są w realu też tacy co się na tym znają! tylko trzeba ich poszukać! ...oni nigdzie się nie ogłaszają tylko przechodzą z roboty na robotę z polecenia... i mają terminy na co najmniej 6 miesięcy zajęte... i tu jest problem...

 

...nawet na forum poszukaj w grupach budujących ze swojej okolicy... polecenie od inwestora u którego się sprawdzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wybudowalismy dom w tamtym roku ( koniec budowy sso maj)

We wrzesniu zrobiony nam zabudowe poddasza... Po 2 msc pojawiło się pierwsze pęknięcie na łączeniu płyt.

Aktualnie duzo wiecej pekniec na poddaszu - malo tego pojawilo się pekniecie w korytarzu na parterze ( gdzie nei ma wiezby) zadzwonilem do wykonawcy twierdzi ze to przez to ze nie ogrzewamy u gory ( jest ustawione na grzejnikach iz wlaczaja sie jak temperatura spadnie ponizej 7 stopni) .

CZy to jest realne czy to jego glupie gadanie>? Bo na dole jest ponad 20 stopni a i tak na łączeniu płyt rysuje:/

 

Topili siatke na łączeniach a i tak peklo ehhhh:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem cały wątek, dowiedziałem się ciekawych rzeczy odnośnie poddasza.

Po tym co zobaczyłem jak u kilku osób wykonali ocieplenie "fachowcy" stwierdziłem że chyba wezmę się za to sam. Jak mam płacić za coś co i tak później będzie trzeba poprawiać.

 

Mam pytanie czy są gdzieś dostępne wieszaki grzybki 20 cm bo na krokwie chcę dać 10 cm wełny. Jak odstawie tak jak pisaliście stelaż na 14 cm od krokwi to te 3 cm (przy wieszakach 17 cm) to trochę wydaje mi się mało, a gdzieniegdzie mam odchylenie od krokwi 1 cm.

 

Drugie pytanie to mam jeden pokój podzielić na pół i teraz nie wiem czy w pierwszej kolejności postawić ściankę działową, a później wykonać skosy, sufit, ścianka kolankowa czy odwrotnie. ścianka przychodzi po skosie idealnie na krokwi.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wybudowalismy dom w tamtym roku ( koniec budowy sso maj)

We wrzesniu zrobiony nam zabudowe poddasza... Po 2 msc pojawiło się pierwsze pęknięcie na łączeniu płyt.

Aktualnie duzo wiecej pekniec na poddaszu - malo tego pojawilo się pekniecie w korytarzu na parterze ( gdzie nei ma wiezby) zadzwonilem do wykonawcy twierdzi ze to przez to ze nie ogrzewamy u gory ( jest ustawione na grzejnikach iz wlaczaja sie jak temperatura spadnie ponizej 7 stopni) .

CZy to jest realne czy to jego glupie gadanie>? Bo na dole jest ponad 20 stopni a i tak na łączeniu płyt rysuje:/

 

Topili siatke na łączeniach a i tak peklo ehhhh:(

Pęknięcia mogą pojawić się przy szybkich zmianach temperatury i wilgotności ale jeśli to nie jest szok termiczny to spokojnie możesz poddasze wymrozić i nic nie powinno się pojawić...

 

Ja twierdzę że sporadycznie może pojawić się jakieś pęknięcie... Flash twierdzi że więźba codziennie jest w innym miejscu i ja się z tym zgadzam... nie ma ludzi idealnych... ale to sporadyczne u mnie to raz na paręset metrów! Ale nie że norma 10-letnia zostanie wyczerpana na jednym pomieszczeniu! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wybudowalismy dom w tamtym roku ( koniec budowy sso maj)

We wrzesniu zrobiony nam zabudowe poddasza... Po 2 msc pojawiło się pierwsze pęknięcie na łączeniu płyt.

Aktualnie duzo wiecej pekniec na poddaszu - malo tego pojawilo się pekniecie w korytarzu na parterze ( gdzie nei ma wiezby) zadzwonilem do wykonawcy twierdzi ze to przez to ze nie ogrzewamy u gory ( jest ustawione na grzejnikach iz wlaczaja sie jak temperatura spadnie ponizej 7 stopni) .

CZy to jest realne czy to jego glupie gadanie>? Bo na dole jest ponad 20 stopni a i tak na łączeniu płyt rysuje:/

 

Topili siatke na łączeniach a i tak peklo ehhhh:(

Pęknięcia mogą pojawić się przy szybkich zmianach temperatury i wilgotności ale jeśli to nie jest szok termiczny to spokojnie możesz poddasze wymrozić i nic nie powinno się pojawić...

 

Ja twierdzę że sporadycznie może pojawić się jakieś pęknięcie... Flash twierdzi że więźba codziennie jest w innym miejscu i ja się z tym zgadzam... nie ma ludzi idealnych... ale to sporadyczne u mnie to raz na paręset metrów! Ale nie że norma 10-letnia zostanie wyczerpana na jednym pomieszczeniu! :o

 

zrobie zdjęcia i umieszcze jak to wygląda

 

Najlepsze jest to ze pęka na sufitach - na "skosach" jest wszędzie wszystko o k:/

 

Wykonawca cos tam mi sugerowal jak pokazalem mu pierwsze pekniecie ze jest zle jaskółka zrobiona i pracuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

Mam pytanie czy są gdzieś dostępne wieszaki grzybki 20 cm bo na krokwie chcę dać 10 cm wełny. Jak odstawie tak jak pisaliście stelaż na 14 cm od krokwi to te 3 cm (przy wieszakach 17 cm) to trochę wydaje mi się mało, a gdzieniegdzie mam odchylenie od krokwi 1 cm.

......

 

dawałem u siebie 10cm welnę pod krokwie, miejscami skos równany na grzybkach i spokojnie standardowe 18cm grzybki mi wystarczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem cały wątek, dowiedziałem się ciekawych rzeczy odnośnie poddasza.

Po tym co zobaczyłem jak u kilku osób wykonali ocieplenie "fachowcy" stwierdziłem że chyba wezmę się za to sam. Jak mam płacić za coś co i tak później będzie trzeba poprawiać.

 

Mam pytanie czy są gdzieś dostępne wieszaki grzybki 20 cm bo na krokwie chcę dać 10 cm wełny. Jak odstawie tak jak pisaliście stelaż na 14 cm od krokwi to te 3 cm (przy wieszakach 17 cm) to trochę wydaje mi się mało, a gdzieniegdzie mam odchylenie od krokwi 1 cm.

 

Drugie pytanie to mam jeden pokój podzielić na pół i teraz nie wiem czy w pierwszej kolejności postawić ściankę działową, a później wykonać skosy, sufit, ścianka kolankowa czy odwrotnie. ścianka przychodzi po skosie idealnie na krokwi.

 

Pozdrawiam

Michał

 

ad1) Koelner produkuje grzybki 270mm... tam gdzie sprzedają inne produkty koelnera można zamówić ale najtaniej jest na allegro... mniej niż 50gr za sztukę...

 

ad2) tu są dwie szkoły i obie się sprawdzają... można najpierw ściankę i potem sufit ale można najpierw sufit i później ściankę... trzeba tylko uważać bo jeśli ścianka wystaje ponad izolację sufitu a wełny dużo nie ma to wtedy zimno może wejść po profilach w dół czyli robi się mostek termiczny... ale taka ściana mocowana do krokwi jest stabilniejsza... podzielenie dużych pomieszczeń (sufity) też przeciwdziała ewentualnym pęknięciom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...