Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam takie krotkie pytanko czy rozstaw profili jaki widac na zdjeciu bedzie OK.

 

http://img31.imageshack.us/img31/5608/rozstaw.jpg

 

czerwony kolor to profile żółty to płyty biały widać obrys pokoju.

profile ok. ale przesuń wszystkie płyty w prawo bo przy kominie(?) wychodzi wąski pasek płyty! pierwszy rząd płyt przycina się po szerokości i wtedy powiększa się ostatni rząd a z tym również ten pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wodzu a co jak zamontować schody strychowe jeśli płyta KG ze względu na drugą warstwę ocieplenia jest 12cm od jętek a chciałbym je mieć na równi z płytą? Skrzynia ma wys 13,5cm, czy można ją zamontować za pomocą kątowników do spodu jętek? Czy jest jakiś inny sposób? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodki możesz a nawet musisz opuścić ponizej jetek. Możesz do boków jętek przykręcić prostopadłe deski i dopiero do nich skrzynkę. na tej fotce coś takiego widać... nie jest to moja fotka ale zapożyczę od kolegi edde

 

http://img202.imageshack.us/img202/8069/19155617.jpg

 

tu akurat jest na łatach dosyć krótkich ale spokojnie mogą być dużo dłuższe... grubością reguluje się by skrzynia weszła i nie była "naciągana" bo straci geometrię. Ostatecznie szerokość otworu można regulować dobierając podkładki np. ze sklejki czy twardej płyty pilśniowej.

 

edit: obrazek wcięło ale chyba teraz już jest dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodki możesz a nawet musisz opuścić ponizej jetek. Możesz do boków jętek przykręcić prostopadłe deski i dopiero do nich skrzynkę. na tej fotce coś takiego widać... nie jest to moja fotka ale zapożyczę od kolegi edde

 

http://img202.imageshack.us/img202/8069/19155617.jpg

 

tu akurat jest na łatach dosyć krótkich ale spokojnie mogą być dużo dłuższe... grubością reguluje się by skrzynia weszła i nie była "naciągana" bo straci geometrię. Ostatecznie szerokość otworu można regulować dobierając podkładki np. ze sklejki czy twardej płyty pilśniowej.

 

edit: obrazek wcięło ale chyba teraz już jest dobrze :wink:

Dzięki Wodzu za szybką odpowiedź

Rozstaw między jętkami to 85cm, skrzynia na szerokość 70, czy montować ją do jednej z jętek czy lepiej między nimi w środku rozstawu? co lepsze? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy zmagam się razem z mężem z układaniem ocieplenia dachu, robieniem rusztu pod k/g i płytowaniem. Wlecze się to tak długo, bo robimy wszystko po pracy (ok. 2 godz dziennie). Całą wiedzę czerpiemy z tego forum i wypowiedzi fachowców. FlashBack i Rom-Kon wielkie dzięki za podpowiedzi, zdjęcia i dużo cierpliwości dla nowych.

Duży szacun dla wszystkich, którzy układają tą wredną wełnę. Jak skończę tą robotę, to ją będę obchodziła szerokim łukiem, nawet jak ją zobaczę w markecie budowlany na półce.

Jutro mamy dzień płytowania więc jestem dobrej myśli, ale jak przychodzi pora na układania drugiej warstwy wełny w kolejnym pomieszczeniu to :roll: aż mi siebie żal.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy zmagam się razem z mężem z układaniem ocieplenia dachu, robieniem rusztu pod k/g i płytowaniem. Wlecze się to tak długo, bo robimy wszystko po pracy (ok. 2 godz dziennie). Całą wiedzę czerpiemy z tego forum i wypowiedzi fachowców. FlashBack i Rom-Kon wielkie dzięki za podpowiedzi, zdjęcia i dużo cierpliwości dla nowych.

Duży szacun dla wszystkich, którzy układają tą wredną wełnę. Jak skończę tą robotę, to ją będę obchodziła szerokim łukiem, nawet jak ją zobaczę w markecie budowlany na półce.

Jutro mamy dzień płytowania więc jestem dobrej myśli, ale jak przychodzi pora na układania drugiej warstwy wełny w kolejnym pomieszczeniu to :roll: aż mi siebie żal.

Pozdrawiam

 

nie jesteście sami ..mam takie same odczucia... a wełnę to będę baaardzo szerokim lukiem omijał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców i tych co sami już zrobili poddasze

 

1.Jaka dopuszczalna jest tolerancja przy zakładaniu wieszaków krokwiowych.Czy rozbieżności rzędu 2-4 mm po przykręceniu płyt są widoczne czy nie.Mam już trochę ich poprzykręcanych ale kupiłem sobie wczoraj długą łatę i jeszcze sprawdzam.Gdzie nie gdzie pojawiły się odchyłki.Nie wiem czy wieszak odkręcać czy to zostawić.Przed montażem miałem rozwieszony sznurek i wypoziomowane ale podczas przykręcania zawsze się tam trochę obsunie.Poza tym po założeniu profili na wieszak, profil też lekko się przesuwa :o

 

2.Przy skosie długości 2,5 m trzeba dawać płyty na zakładki czy może wystarczy je przyciąć na daną odległość i tak mocować do stelaża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam... i nie mogę znaleźć - być może wertuję zły wątek...

 

1. Stawiam ściankę GK na profilu 100 pomiędzy pokojem a łazienką. Od strony łazienki daję 1 warstwę płyty zielonej a w pokoju 1 warstwę białej. Czy powinienem dać dodatkowo między płytą zieloną a wełną folię paroizolacyjną?

 

Edit:

 

rozstaw profili pionowych dałem co 40cm i widzę, że nawet dobrze skoro w łazience mają iść na tą ścianę płytki. Pytanie dodatkowe to czy skoro mają iść płytki to może być jedna warstwa płyt GK czy powinna być podwójna jak przy zabudowie stelaża WC?

 

2. Jaką wełnę do ścianek polecacie? Dawać jakąś specjalną akustyczną czy może jakąś zwykłą np UniMatę Isovera? łazienka będzie raczej mało używana.

 

3. Ostatnie zestaw pytań:

profile przy otworze na drzwi mam takie specjalne grube (chyba 2mm). Czy nad drzwiami też musi być taki gruby profil czy tam można dać zwykły o gr. 0,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wykonałem już stelaż dzielący pomieszczenie na dwa pokoje. Teraz mam pytanie czy w pierwszej kolejności dać płyty g-k na stelaż i później profile przyścienne czy przykręcać profile przyścienne od skosów i sufitu bezpośrednio do stelażu od ścianki??

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia które znalazłem w necie:

http://www.cichym.republika.pl/fotka.jpg

źródło:http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/51,61602,7066934.html?i=8

 

Interesuje mnie połączenie skosu i ścianki kolankowej. Czy połączyć profil CD z górnym profilem UD ścianki kolankowej. Czy pozostawić ten profil luźny.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zaczynam ocieplanie poddasza w swoim domu, przeczytałem prawie cały wątek i mam pewne wątpliwości co do wyznaczenia skosów i połączenia dwóch połaci - chodzi o krokiew narożną, czy mógłby ktoś jeszcze raz wytłumaczyć to łopatologicznie....

Pod krokwie będę dawał 15 cm toprocka 3 cm na profil i 1cm luzu. Chodzi mi właśnie o to odsunięcie o te 19cm od krokwi , żeby to wyszło...

 

z góry dzięki, połacie mają 42 stopnie, a wogóle to jak wstawić zdjęcie[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...