Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę bardzo, powiedzcie co zrobilibyście na moim miejscu w kwestii pokazywanego już wcześniej poddasza...

 

Wczoraj był Kierbud. i... niestety wypowiedział się pozytywnie na temat jego wykonania:-?

to znaczy, ze wszystko jest dobrze i nie masz czym sie martwic.

 

...a tak na poważnie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic cos takiego

 

http://ekskluziff.pl/public/images/foty/31_zdjecie1.jpg

 

jak to ładnie powyginać ?

 

hehe proste jak metr sznurka w kieszeni! :lol: :lol: :lol: Chyba najprostszy łuk jaki można zrobić... jeden dzionek i zrobione :wink:

 

...ale teraz nie mam czasu na szczegółowy opis... dodam tylko że chyba nawet bym nie nacinał profili i nie giął płyty... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic cos takiego

 

http://ekskluziff.pl/public/images/foty/31_zdjecie1.jpg

 

jak to ładnie powyginać ?

 

hehe proste jak metr sznurka w kieszeni! :lol: :lol: :lol: Chyba najprostszy łuk jaki można zrobić... jeden dzionek i zrobione :wink:

 

...ale teraz nie mam czasu na szczegółowy opis... dodam tylko że chyba nawet bym nie nacinał profili i nie giął płyty... :wink:

 

 

mam więc prośbę jak będziesz miał trochę czasu o dokładniejsze wytłumaczenie tego zagadnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montażu profili CD jednocześnie na wieszakach grzybowych oraz profilach UD. Rozumiem, że najpierw profil CD skracam na długość min. 3cm krótszą niż odległość między ścianami. Następnie wsuwam jedną stroną w UD zakładam na wieszaki i przesuwam profil CD tak aby znalazł się w równej odległości między ścianami. Czy tak to właśnie ma wyglądać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos mi doradzi jak rozmiescic profile na poddaszy pokazanym na rysunku ponizej.

 

http://img713.imageshack.us/img713/703/salong.jpg

 

Cienkie linie pokazuja rozmieszczenie belek stropowych i krokwi.

Rożnicę w grubości wełny wynikają z konieczności wyrównania sufitu do jednego poziomu. czy w miejscu gdzie jest sufit prosty z wełna 10cm powinienem dac rusz krzyżowy zeby profile przebiegały w calym pomieszczeniu w jednym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy może ktoś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie:

 

Wykonałem już stelaż dzielący pomieszczenie na dwa pokoje. Teraz mam pytanie czy w pierwszej kolejności dać płyty g-k na stelaż i później profile przyścienne czy przykręcać profile przyścienne od skosów i sufitu bezpośrednio do stelażu od ścianki??

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic cos takiego

 

http://ekskluziff.pl/public/images/foty/31_zdjecie1.jpg

 

jak to ładnie powyginać ?

 

hehe proste jak metr sznurka w kieszeni! :lol: :lol: :lol: Chyba najprostszy łuk jaki można zrobić... jeden dzionek i zrobione :wink:

 

...ale teraz nie mam czasu na szczegółowy opis... dodam tylko że chyba nawet bym nie nacinał profili i nie giął płyty... :wink:

 

 

mam więc prośbę jak będziesz miał trochę czasu o dokładniejsze wytłumaczenie tego zagadnienia

 

ponawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic cos takiego

 

http://ekskluziff.pl/public/images/foty/31_zdjecie1.jpg

 

jak to ładnie powyginać ?

 

hehe proste jak metr sznurka w kieszeni! :lol: :lol: :lol: Chyba najprostszy łuk jaki można zrobić... jeden dzionek i zrobione :wink:

 

...ale teraz nie mam czasu na szczegółowy opis... dodam tylko że chyba nawet bym nie nacinał profili i nie giął płyty... :wink:

 

 

mam więc prośbę jak będziesz miał trochę czasu o dokładniejsze wytłumaczenie tego zagadnienia

 

ponawiam

 

...no to jedziemy!

 

na suficie rysujemy kształt.. sznurek (lepiej lata drewniana z dziurką na ołówek) + ołówek... zaznaczamy gdzie mają być halogeny... wyznaczamy przebieg profili tak by nie kolidował z lampkami... profile CD na ES-ach... profile chowają się w konturze tego księżyca... do profili mocujemy płyty trochę większe niż księżyc oczywiście zachowując zasady montażu płyt na stelażach (łączenia)...

robimy cyrkiel: wyrzynarka z Tesco (najtańsza :lol: ) łata drewniana... wyrzynarkę przykręcamy do łaty i w odpowiednim miejscu wiercimy dziurkę na jakiś pręt... przykładamy (dwie osoby) i jedziemy po okręgu :lol: płyty docinamy idealnie! z ręki tak nie wychodzi!!! :p no i jeśli żaden profil nie wystaje to jest oki! no i mamy sufit wiszący w powietrzu ale z przelotami na wylot :wink: no to bierzemy kawałki styropianu i piankę.... wklejamy w krawędź tak by był schowany na min. 1cm ...dalej wyrównujemy tynkiem gipsowym nadając półkolisty kształt - bazą jest równa krawędź płyty. Na to szpachlówka i siatka - 2-3 warstwy siatki, narożnik do łuków i gładź...

 

to jest najprostszy system łuków! Bez zbędnego gięcia płyty i nacinania profili UD... :lol: :lol: :lol:

 

...ale czasem tak prosto nie jest :-?

 

...jak zrobić niebieską gwiazdkę już nie mam siły pisać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam mały dylemat co do ściany kolankowej. Najpierw zdjęcie:

http://img443.imageshack.us/img443/3070/14168140.jpg

 

Czerwona kreska wyznacza górną część kolankowej. Jak widać zostanie trochę "pustej przestrzeni". Wełny(tej żółtej co ją widać w oddali) jest 20 cm + 3.2 cm deski. Pytanie dotyczy tej pustej przestrzeni, czy mogę po prostu zabudować to płytą i zostawić trochę pustego placu dla myszy? Czy spróbować zaraz za płytą między profilami wcisnąć chociaż 5 cm wełny? Drugie pytanie dotyczy drugiej warstwy wełny.i(było już to na którejś stronie ale chce się upewnić). Mianowicie jako 2 wars daję 10 cm, znacznie wygodniej jest wpakować wełnę między profile metalowe, tak, aby one same ją trzymały, z tym, że "grzybki" są wysunięte 10 cm od krokwi + profil ok 6 cm i zostaje nam 4 cm wolnej przestrzeni, czy tak dociśnięta wełna będzie spełniać swoję zadanie, czy odsunąć grzybki jeszcze dalej (Ron - Kon, pisałeś chyba gdzieś wcześniej, że należy odsunąć grzybki na odległość 14 cm?). Zależy mi na każdym cm przestrzeni, bo już się robi ciasno...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...