Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...a jeśli powiem że od 2 lat na każdej mojej budowie była wentylacja mechaniczna! To uwierzysz? I tylko raz kładłem tzw. paroregulator!

 

CZyli Rom-Kon sam przyznałeś,ze w moim przypadku lepszy paroregulator - czy nie tak?

ja nie propaguję paroregulatorów! jestem wyznawcą szczelnej paroizolacji! ...zresztą poczytaj artykuł z linku powyżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym stopniu odprowadzenie wilgoci w warstwie wełny, a jak się zachowuje wilgotna warstwa termoizolacji chyba mówić nie trzeba...

 

aby doszło do zawilgocenia wełny, musi dojść najpierw do kondensacji !

 

para wodna to nie jest zło samo w sobie.

...ale jeśli już jest para wodna to tylko krok do kondensacji!

 

Były już na forum alarmistyczne posty typu "z wełny kapie mi woda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, problem jest taki:

Mam naprawdę świetną cene na wełnę URSY DF 35 GOLD MATA. Jest to wełna szklana. Po zasięgnięciu opinii u wykonawców i budowlańców wychodzi że lepiej zastosować wełnę skalną, gdyż szklana nie ma tka dobrej sprężystości i z czasem siada zmniejszając swoją objętość i traci swoje pierwotne właściwości.

Wełna skalna jest bardziej sprężysta (podobno) i wytrzymalsza w czasie. Osobiście po przerwertowaniu stron producentów większych różnic w parametrach tych produktów nie widzę, no ale mam mętlik w głowie.

 

Czy ktoś może się podzielić doświadzeniem lub wiedzą w temacie i wyjaśnić mi co nieco?

 

Wełna szklana - fajnie się tnie, "optyka" nie gryzie trochę mocno pyli i dusi w płucach, deklarowaną grubość ma tylko w papierach :wink: jeśli zawilgoci się to siada...

 

Wełna skalna - sztywniejsza i dobrze trzyma wymiary, gryzie jak cholera :wink: ale mniej dusi! po zawilgoceniu nie siada!

 

...z punktu widzenia Inwestora - skalna

...z punktu widzenia wykonawcy - szklana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki przykład. Jak montować płyty skosu względem sufitu? Czy przesówać je łączeniami (kolor ciemnoniebieski)czy przedłużać jak na suficie(kolor jasnoniebieski) ?

Skosy mam na ESach. Jak sprawić by cała płaszczyzna nieopadała w strone ścianki kolankowej? Oprzeć ją na niej? Jest jakiś dobry i sprawdzony sposób? Jakieś zastrzały? czy co? A może przykręcić płyty skrajne co 15 cm do profili UD przy ścianie i to je to przytrzyma?

http://s.fothost.pl/upload/10/10/ff65ca32.jpg

...na rysunku skos z lewej dobry - przesunięcia

... bez obawy skos na ES-ach nie opadnie i nie przykręcać do UD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images39.fotosik.pl/268/36cc73dc1485f78e.jpg

Mam pytanko - przy 15cm wełnie między krokwiami do samego szczytu oraz planowanemu dołożeniu jeszcze 5cm pod profile gdzie należałoby zamieścić folię paroizolacyjną? Myślałem o 5 cm między jętkami i dopiero folia na profil ale czy spełni to swoje funkcje? Co z tą wełną 15cm do samego szczytu (który nie będzie w żaden sposób zagospodarowany) Czy przy takim "systemie" nie będę jednak ogrzewał tego szczytowego "trójkąta" niepotrzebnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images39.fotosik.pl/268/36cc73dc1485f78e.jpg

Mam pytanko - przy 15cm wełnie między krokwiami do samego szczytu oraz planowanemu dołożeniu jeszcze 5cm pod profile gdzie należałoby zamieścić folię paroizolacyjną? Myślałem o 5 cm między jętkami i dopiero folia na profil ale czy spełni to swoje funkcje? Co z tą wełną 15cm do samego szczytu (który nie będzie w żaden sposób zagospodarowany) Czy przy takim "systemie" nie będę jednak ogrzewał tego szczytowego "trójkąta" niepotrzebnie?

Takie rozwiązanie to zły pomysł! Wełnę pomiędzy jetki (15) i pod (5) i dopiero odizolować folią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Żona się zastanawia nad tapetami w dwóch sypialniach i nie wiem czy jeśli na płyty g-k pójdzie tapeta to trzeba te płyty szpachlować. Może wystarczy tylko wykonać spoinowanie płyt?? Znalazła jakieś dwa rodzaje tapet. W jedne sypialnie che mieć taką co się maluje, a w drugiej normalną. Czy stosował ktoś tapetę? Proszę o opinię i ewentualnie porady co zastosować.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Żona się zastanawia nad tapetami w dwóch sypialniach i nie wiem czy jeśli na płyty g-k pójdzie tapeta to trzeba te płyty szpachlować. Może wystarczy tylko wykonać spoinowanie płyt?? Znalazła jakieś dwa rodzaje tapet. W jedne sypialnie che mieć taką co się maluje, a w drugiej normalną. Czy stosował ktoś tapetę? Proszę o opinię i ewentualnie porady co zastosować.

 

Pozdrawiam

Michał

 

...są tapety pod które ściana musi być perfekcyjnie wykończone. Każde ziarenko piasku widać, każdą nierówność... ale sa też jakie które kryją wszelkie nierówności... wiec odpowiedź nie jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to 70 zł/5m2. (Cena z cennika ze strony www)

 

Nie ryzykował i wykonał szpachlowanie czy może sobie to darować?? A jak z malowaniem takich tapet? Czytałem gdzieś że ktoś malował taką tapetę 3 razy jeszcze miał jakieś smugi.

 

Chyba się trzeba wybrać do Wrocka na oględziny

 

Pozdrawiam

 

Aktualizacja ceny:

Jest jeszcze w rolkach o szerokości 1m w cenie 265 zł/25m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja :wink:

 

Skoro nie mam profila skos-sufit, to do czego jest przykręcona ta płyta sufitowa ? Zdjęcie trochę krzywe, ale jest toujęcie skos - sufit,

 

http://img97.imageshack.us/img97/6563/zdjcia1574.jpg

 

http://img691.imageshack.us/img691/7508/zdjcia1408.jpg

No takiemu majstrowi to trzeba podziekowac niestety prawda jest okrutna zle wykonany stelaz Panowie FACHOWCY zawsze robimy podwójny stelaz i przy odpowiedniej technice mozna tez przykrecac do profilu UD tego na scianie dla niewtajemniczonych Niestety to efek braku doswiadczenia i szkoleń i pozdrawiam osoby co nigdy nieprzykreciły nawet jednej płyt a wypowiadają sie i wprowadzają ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do Rom-Kon. Przy obróbce okna płyty z płaszczyzny skosu mam na końcu przykręcać do profili UD od okna. Zakreślona część na zdjęciu??

 

http://www.cichym.republika.pl/okno.jpg

ja przykręcam... to akurat moja fotka :wink:

 

zasada nie przykręcania do UD-eków -to tylko do przyściennych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...