Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Kolejna część prac. Zamieszczam kilka fotek z pola walki. Warstwa między krokwie 18cm i podwójna poprzeczna 2*5cm. Połączenie sufitu ze skosem za pomocą profila V ( http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_profil_v )Już niedługo płytowanie ;) Sugestie mile widziane ;) Pozdrawiam.

http://img146.imageshack.us/img146/5174/39652319.jpg

http://s.fothost.pl/upload/10/14/df7cb013.jpg

http://s.fothost.pl/upload/10/14/c70685d1.jpg

http://s.fothost.pl/upload/10/14/30dcc5bd.jpg

http://s.fothost.pl/upload/10/14/ed9fbb0c.jpg

Edytowane przez slawos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Z tymi ES-ami jest mnóstwo pracy. Może drugim razem zdecydowałbym sie na grzybki. Co do sztywności na skosach to ES-y na pewno są bardziej wiotkie, wynika to z ich budowy. Jednak grzybki jeśli ich długość jest duża tworzą dość długie ramię na które działa ciężar płyty. Zamocowanie grzybka do boku krokwi zaledwie 2 wkrętami i tak spowoduje niewielki ruch całości ku dołowi (ku ściance kolankowej). Ja już wpadłem na pewien pomysł żeby temu zapobiedz. Niedługo zamieszcze fotki. Plusem są niewątpliwie: łatwość poziomowania i szybkość zapinania profili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić z tą nadmierną wiotkością grzybków. owszem nie można mocować na wkręty tylko w dwie sąsiadujące dziurki. Ale to chyba zrozumiałe. Przy przykręcaniu rozstaw wkrętów musi być co najmniej cztery dziurki. Przy grubszej wełnie w drugiej warstwie trzeba czasem przedłużać grzybki łącząc dwa w jeden za pomocą nitów. I nawet taki zestaw nie wykazuje jakieś nadmiernej wiotkości. Jako że w ostatnim czasie "specjalizuję się" w grubych warstwach izolacji ("ciepłe" domy) wiec miałem możliwość przetestowania takich rozwiązań na dużych powierzchniach.

 

http://images6.fotosik.pl/583/7e95c6aa54d2e6cbmed.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/142/bb4ec51afdda0e23med.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/142/4ace4797c35ed30dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szanowny kolego RomKon, doradz jak sobie poradzić z krzywo wstawionym oknem dachowym, przeglądałem wcześniej zdjęcia z obróbki,mam wyobrażenie jak to zrobić.... czy krzywiznę gubić na krawędzi równoległej do podłogi, na tym elemencie prostopadłym do okna...? z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szanowny kolego RomKon, doradz jak sobie poradzić z krzywo wstawionym oknem dachowym, przeglądałem wcześniej zdjęcia z obróbki,mam wyobrażenie jak to zrobić.... czy krzywiznę gubić na krawędzi równoległej do podłogi, na tym elemencie prostopadłym do okna...? z góry dzięki za pomoc

krzywiznę lepiej wygubić na poziomym i pionowym "kawałku" płyty z tym że:

 

  • odcinki prostopadłe (te około 10cm przy oknie) muszą być równe - idealne prostokąty
  • krawędź pozioma przy skosie musi być do poziomicy

resztą się "reguluje" ...czasem płaszczyznę trzeba zwichrować ale to jest mniej zauważalne niż brak poziomu na krawędzi skos-poziomy glif okna lub jeśli prostopadłe odcinki nie będą równe (trapez)

 

Lewy i prawy glif może się różnić szerokością - jest to nie zauważalne ...oczywiście w granicach rozsądku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do fachowców od poddaszy jaką wełnę oraz płytę KG do ocieplenia poddasza wybrać?

Mam ofertę na płytę KG firmy LAFARGE oraz płyte firmy KNAUF są w podobnej cenie - która lepsza? którą wybrać?

czy może wybrać płytę gipsowo-włóknową FERMACEL, ale tu cena to x3 za m2 - czy warto się w to pchać?

i teraz wełna URSA DF GOLD gr 150mm lub URSA PURE ONE 35RN FIT oraz druga oferta na wełnę KNAUF tylko nie wiem o jakich parametrach

i również pytanie na którą się zdecydować: URSA czy KANUF?

Proszę o jakieś informacje które pomogą dokonać wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest jakiś poradnik - Jak ocieplić poddasze dla Żółtodziobów ( ze zdjęciami najlepiej punkt po punkcie )???

 

Na stronach producentów suchej zabudowy (Rigips, Knauf, Lafarge) jest tego od groma, zdjęcia, rysunki, filmiki. Temat w którym piszesz też daje sporo odpowiedzi w tym temacie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do zawodowców. Wg projektu na na parterze jest zlokalizowany garaż,natomiast pomieszczenie gospodarcze będzie zaadaptowane na kotłownię na paliwa stałe.Wg projektu nie ma tam stropu,jednak zamierzenie jest takie że go tam zbudować .Zwykłe belki beli drewniane ,na to od góry płyta OSB lub deski,od spodu płyty gipsowe.Nie chcę tutaj kombinować z budową rusztu pod płyty gipsowe-zamierzam je po prostu przykręcić do drewnianych legarów (będzie to garaż i kotłownia więc nie przywiązuję az tak wielkiej wagi do wykonania tego). Pytanie jest : czy pomiędzy płytę OSB i gipskarton należy dać folię paroizolacyjną i izolację cieplną ,czy po prostu mogę z tego zrezygnować i zaizolować budynek (poddasze ) wg projektu.

Również na tej części dachu gdzie będzie garaż i kotłownia zamierzam po prostu przykręcić od spodu do krokwi płyty gipsowe i włożyć między nie a folie paroprzepuszczalną izolację z wełny ( 15 cm ) Czy potrzeba tam równiez dawać folię paroizolacyjną ? Nie zamierzam budowac tam konstrukcji z profili ,ponieważ miejsce to będzie niewidoczne -chodzi mi raczej tylko o zasłonięcie wełny przez płyty.

Drugie pytanie dotyczy miejsca "przejscia" dachu z garażu " na dom" Czy należy zachować ciągłość izolacjii czy mogę oddzielić część mieszkalną od kotłowni (garażu) -np szczelnie zamurować (miejsce gdzie znajduje się murłata).

Poddasze użytkowe będzie zabudowane wg sztuki budowlanej -tzn profile ,folia ,izolacja itd .Na jętkach od góry zamierzam przykręcić płytę OSB (deski) ,czy wtedy ten stryszek musi być wentylowany ( kratka wentylacyja ,kominek wenytylacyjny )?

Dla zobrazowania mojego problemu dodaję link do strony. Na dole strony ,po lewej stronie znajdują się odnośniki do rysunków szczegółowych domu(pliki dodatkowe)

 

http://galeriaprojektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem wlasnie przed zabudowa poddasza plytami GK i naszly mnie spore watpliwosci co do tego rozwiazania. Chodzi mi o to czy mozliwe jest pekanie laczen plyt GK tylko pod wplywem zmian temperatury? Zakladam, ze stelaz, plytowanie i spoinowanie wykonam prawidlowo po przekopaniu sie przez ten watek. Dom jest na Mazurach w okolicach polskiego bieguna zimna. Dom jest caloroczny ale sluzy nam jako weekendowy - takze zima. Ogrzewany bedzie tylko wtedy gdy bedziemy w nim przebywac czyli 2-3 dni w tygodniu. Ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem cieplego powietrza na poddasze bez innego zrodla ciepla. Sciany zewnetrzne: Ytong 24cm + 10 cm styropian, poddasze bedzie ocieplone 15cm + 10 cm. Postawilem juz sciany dzialowe GK na poddaszu i mam zabierac sie za zabudowy sufitu i skosow ale na tym etapie moge jeszcze zdecydowac sie na np. boazerie choc tego bardzo bym nie chcial natomiast jesli GK ma pekac pod wplywem szoku termicznego to chyba nie ma wyjscia :( W przypadku takich mrozow jak ostatnio, moze sie zdarzyc ze temperatura wewnatrz spadnie ponizej 0 stopni a bedziemy chcieli rozgrzac np do 20st. Co sadzicie?

 

P.S. Podziekowania za Rom-Kon za dotychczasowa pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając skos na poddaszu o długości około 220-240 można zakładać płyty g-k bez tzw.mijanki czyli jedna obok drugiej?????

A co? Chcesz je siekać na kawałki tylko by była mijanka??? Jeśli wchodzą całe to kładzie się całe! A mijanka oczywiście z płytami na suficie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem wlasnie przed zabudowa poddasza plytami GK i naszly mnie spore watpliwosci co do tego rozwiazania. Chodzi mi o to czy mozliwe jest pekanie laczen plyt GK tylko pod wplywem zmian temperatury? Zakladam, ze stelaz, plytowanie i spoinowanie wykonam prawidlowo po przekopaniu sie przez ten watek. Dom jest na Mazurach w okolicach polskiego bieguna zimna. Dom jest caloroczny ale sluzy nam jako weekendowy - takze zima. Ogrzewany bedzie tylko wtedy gdy bedziemy w nim przebywac czyli 2-3 dni w tygodniu. Ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem cieplego powietrza na poddasze bez innego zrodla ciepla. Sciany zewnetrzne: Ytong 24cm + 10 cm styropian, poddasze bedzie ocieplone 15cm + 10 cm. Postawilem juz sciany dzialowe GK na poddaszu i mam zabierac sie za zabudowy sufitu i skosow ale na tym etapie moge jeszcze zdecydowac sie na np. boazerie choc tego bardzo bym nie chcial natomiast jesli GK ma pekac pod wplywem szoku termicznego to chyba nie ma wyjscia :( W przypadku takich mrozow jak ostatnio, moze sie zdarzyc ze temperatura wewnatrz spadnie ponizej 0 stopni a bedziemy chcieli rozgrzac np do 20st. Co sadzicie?

 

P.S. Podziekowania za Rom-Kon za dotychczasowa pomoc ;)

Witam Szanownego Pana:)

 

Niestety przychylam się do opinii Flasha... może być problem... ale nie jestem aż tak kategoryczny. Zrobić z najwyższą dbałością o szczegóły, dobrze wyspoinować i dobre farby (np. Kabe Aqatex) i powinno być dobrze...

 

...taki domek powinien mieć jak najmniejszą kumulacyjność ścian... bedzie mróz... przyjedziecie w piątek wieczorem i napalicie w kominku... zanim ściany się wygrzeją to będzie już sobota... w niedziele ciepło i jeszcze dwa dni po wyjeździe też... ale do piątku się wychłodzi.

 

Ściany będą zimne... jak rozpalicie kominek temperatura powietrza skoczy do np. 25* ale ściany nadal będą zimne! I zacznie się wykraplanie wilgoci na zimnej powierzchni ściany... i jak wspomniał Flash destrukcja gładzi, farb itp. Płyta ma mniejszą kumulację i przez to szybciej się nagrzewa... zjawisko wykraplania zanika szybciej.

 

...jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania to proszę śmiało dzwonić.

Pozdrawiam

Rom-Kon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...