Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dzięki.

Spróbuje z tą płytą gipsowo-włóknową. Co do przyszłych pęknięć to również nie jestem optymistą. W tym domu będzie bardzo duże osiadanie ścian i cała inwencja poszła w tym kierunku czyli wykonanie stelaży , które pozwolą osiadać ścianom.. Jeśli będą pęknięcia to może dam drugą warstwę płyt GK.

Pozdrawiam

Andrzej

... źle nie życzę ale dobrze nie wróżę.... niestety.... żadne płyty na takim stelażu nie wytrzymają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja ,ta skrzywdzona, tym podmurowaniem;). Tą podmurówkę robiła firma:evil:.

Dom mamy zbudowany z monolitu Leiera,którego się nie ociepla,ale i tak dajemy na elewację 5 cm styropian w celu wyrównania krzywizn (wypchnięty wieniec). Jeśli dobrze zrozumiałam, to teraz powinni tą pierwszą ściankę od zewnątrz skuć? A o ile 3-5 cm? I pierwsza warstwa wełny która będzie między krokwiami,powinna się stykać z styropianem z zewnątrz,co będzie,aż do samego dachu? A w jaki sposób to potem razem połączyć tą wełnę i styropian. Czy tego się nie łączy,czy daje jakoś na zakładkę.

Bardzo proszę o podpowiedź,bo znowu będę miała babola:cry:. Fachmani chcą w środek wsadzić styropian

 

RomKon gdybyśmy budowali się bliżej,to na pewno już dzwoniłabym w sprawie tego ocieplenia. Niestety buduję na Warmii.

 

Ps. Jeszcze raz proszę o szybką odpowiedź:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy specjalne pustaki wieńcowe ocieplane, zresztą dom jest z monolitu plus Leiera o gr.42 cm.

Więc nie ma potrzeby skuwać:lol2:.

Czy dobrze będzie jeśli w tą dziurę,gdzie jest murłata wsadzą styropian?

Czy pierwsza warstwa wełny między krokwiami może dochodzić do tych pustaków zewnętrznych przy membranie,czy powinna się kończyć kilka milimetrów (ile?) przed?

Dziękuję FlashBack za odpowiedź i proszę o kolejne podpowiedzi:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jedno jest pewne.. izolacja zewnętrzna (elewacja) powinna się stykać z wełną... murłata od góry powinna być przykryta wełną... murłata nie powinna mieć "dziur" w dociepleniu obojętnie z której strony.... a czy do tej izolacji użyje się styropianu, wełny, pianki PUR czy aerożelu - to obojętne. Jak to uzyskać? Najlepiej obejrzeć na budowie i wtedy zadecydować czy wywalić cały pustak czy tylko go przyciąć... Edytowane przez Rom-Kon
a takie tam bzdury mi się napisały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu powinna byc welna zamiast tego bloczka

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/Obraz_045.jpg

i pytanie na kija przekladka pod murlata skoro nie ma jej miedzy bloczkiem a krokwiami.

chcesz to tak zostawic spoko i daj styro i juz nie zawracaj gitary.

Ja też potwierdzam że tego bloczka nie powinno być.... właśnie tam ma się stykać wełna ze styropianem z zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o wełnę.

Do wyboru - wełna skalna (bazalt) lub szklana... jeśli ma to być na lata to najbardziej stabilne wymiary ma jednak wełna skalna... a o parametrach decyduje Inwestor... czy lepiej kupić droższą o lepszych parametrach czy tańszą o gorszych...

 

grubość pierwszej warstwy.... jesli pełne deskowanie to grubość krokwi -3cm szczeliny wentylacyjnej... jeśli membrana wysoko paroprzepuszczalna to można dać wełnę na pełną wysokość krokwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jesli chodzi o stelaż to ja trochę inaczej rozwiązuję w narożu... u mnie profile stykają się ze sobą... sufit-skos tez trochę inaczej rozwiązuję... dodatkowo ten mały skosik przy lukarnie może "nie wyglądać"... z doświadczenia wiem że lepiej go trochę powiększyć - ale to tylko kosmetyka... ogólnie szału nie ma ale źle nie jest... oczywiście nie wiem jakie jest mocowanie - tu się nie wypowiadam.

 

...co do wełny... wypowiedział się Flash... ekologiczny (szary) knauf... pewnie rodem z casto lub lirojka... no szału nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i to już całe docieplenie? Nic wiecej nie będzie? nawet 5 cm?

 

jeśli chodzi o plytowanie... krawędzie same muszą wyjść... i dlatego stelaż jest taki ważny... jeśli to się spieprzy to później idzie baaardzo pod górkę... w narożu pozostaje pasowanie na zakladkę...

 

...a co do wełny.... może i trzyma lambdę.... może... a wełna z marketow ma deklarowaną grubość... tylko deklarowaną... a co do pylenia.... no może trochę mniej ale i tak pyli że płuca można wypluć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tu już raczej nie wyrobisz... czyli na styk... ale ja łączę ze sobą profile na sztywno (Flash robi ślizg) a w tym przypadku już nie da rady... pozostaje albo zrobić ślizg (jeśli da radę zrobić zakładkę) albo na sztywno i mieć nadzieję że nie rozerwie połączenia... jeśli będzie dobra taśma to nie powinno rozerwać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...