Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Gość Saxxxnt

No tak skos >> sufit czyli należy odwrotnie??

Jeśli tak to jakie ma to znaczenie ??

Znalazłem rysunek

Jest to szkic Knaufa więc chyba prawidłowy ??

połaczenie..JPG

Edytowane przez Saxxxnt
dodano rysunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Pytanie techniczne mam. Wyznaczyłem skos na ścianach przykręcając do nich profil UD30. Wieszaki grzybkowe zamontowane na krokwiach.

Teraz problem: jak włożyć profil CD60 żeby był w jednym kawałku od ściany do ściany ? czy uciąć go krótszego o szer. profila UD30, włożyć z jednej strony i potem cofnąć żeby był osadzony z każdej strony do głębokości ok pół profila,czy są może jakieś inne sprytne metody na zamocowanie tych profili. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie techniczne mam. Wyznaczyłem skos na ścianach przykręcając do nich profil UD30. Wieszaki grzybkowe zamontowane na krokwiach.

Teraz problem: jak włożyć profil CD60 żeby był w jednym kawałku od ściany do ściany ? czy uciąć go krótszego o szer. profila UD30, włożyć z jednej strony i potem cofnąć żeby był osadzony z każdej strony do głębokości ok pół profila,czy są może jakieś inne sprytne metody na zamocowanie tych profili. Pozdrawiam.

Profil oczywiscie musi być trochę krótszy - tak o około 2cm... wsuwamy go ze skosu... trochę poćwiczyć i idzie bez problemu... jeśli przeszkadza grzybek np. pierwszy od ściany można go wykręcić, wsunąć profil , wpiąć grzybek i przykręcić go z "ręki"... później skontrolować łatą co się zrobiło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli nic na sztywno się nie da.

Rom-Kon - nie bardzo widzę odkręcanie grzybków, a raczej ich ponowne wkręcanie po ułożeniu drugiej warstwy wełny (15+10cm), bo wtedy się przecież zapina profile, wtedy z wełny wystaje tylko sam łepek grzybka. Może lepiej go wygiąć na bok i potem wcisnąć w profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Rom-Kon - nie bardzo widzę odkręcanie grzybków, a raczej ich ponowne wkręcanie po ułożeniu drugiej warstwy wełny (15+10cm), bo wtedy się przecież zapina profile, wtedy z wełny wystaje tylko sam łepek grzybka. (...)

...i dlatego ja najpierw zapinam profile a dopiero później daję welnę... zresztą nie wyobrażam sobie by po zapięciu profili nie skontrolować ich łatą i nie zrobić poprawek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli nic na sztywno się nie da.

Rom-Kon - nie bardzo widzę odkręcanie grzybków, a raczej ich ponowne wkręcanie po ułożeniu drugiej warstwy wełny (15+10cm), bo wtedy się przecież zapina profile, wtedy z wełny wystaje tylko sam łepek grzybka. Może lepiej go wygiąć na bok i potem wcisnąć w profil?

 

ja odginam, ale nie zawsze.

czasami ustawienie krokwi powoduje że grzybek jest tuż obok profila UD i z jednej i z drugiej strony.

wiec wtedy odginam grzybek, wsadzam profil i wciskam w niego grzybek. kontrola łatą i jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi pomoże w podjęciu decyzji / pisałem już o tym kilka postów wyżej/ - dach wiązarowy, poddasze nieużytkowe - esy czy grzybki?. Co lepiej się sprawdzi w kontekście ryzyka pęknięć płyt k-g. Ekipa sugeruje esy, mi się jednak wydaje po lekturze materiałów firm, że grzybki mniej ryzykowne / mniej sztywna konstrukacja /.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadszedl neublaganie czas na kolejne pytania :)

Prosze spojrzec na fotki (przepraszam ze tej jakosci ale robione komora i to wieczorem),

 

http://images41.fotosik.pl/298/b1b3144b02b8737emed.jpg

http://images36.fotosik.pl/189/09d8778ffb0f63f6med.jpg

 

Zrobilem stelaz z profili, jest on ok 17 cm, w ta przestrzen chce dac welne o grubosci 15 cm ktora opierac sie bedzie na stelazu.

Nad ta konstrukcja w przestrzeni miedzy jetkami chce dac kolejene 15 cm welny ktora "trzymac" sie bedzie czesciowo jetek na

skutek roznicy w szerokosci a czesciowo na sznurkach nabitych juz pomiedzy nimi grudosc jestki do 16cm).

Problem jest taki czy przy duzym suficie nie obciazam nadmiernie stelaza (tutaj wykonany jako pojedynczy),

czy takie zamocowanie welny jest poprawne?

 

Kolejna sprawa, w pozostalych pokojach mam niestety jetki bardzo wysoko, czyli jakies 35 cm ponad gorna krawedz stelaza

- patrzcie fotka ponizej. Niestety odleglosc eliminuje zastosowanie wieszakow kotwowych - grzybkow, pozostaje tylko wieszak

obrotowy na precie, chce wykonac konstrukce krzyzowa stelaza. Jak w tym przypadku zamocowac identyczna grubosc

welny jak wyzej (15+15). Boje sie to wszystko zostawic na barkach wieszakow i stelazu - na forum FlashBack pisal ze

jest doze ryzyko wygiecia profili. Czy zwiekszenie ilosci wieszakow oraz gestosci profili zminimalizuje to zagrozenie.

Prosze o sugestiewynikajace z Waszego doswiadczenia

 

http://images37.fotosik.pl/297/128e92e9c5f6baddmed.jpg

 

Zostala jeszcze jedna sprawa, polaczenie profili CD sufit-skos, pytanie czy strecac ze soba te profile

tak jak robicie to przy UD w koszach skosow?

http://images36.fotosik.pl/189/c0dff2c818fe515amed.jpg

Rom-Kon z tego co kojarze tekst na forum to Ty robisz te polaczenie na sztywno, poradz, profile siedza stabilnie,

opierajac sie na sobie dosc sztywno. Mam jeszcze jedno pytanko, czy polecana przez Ciebie tasma MidFlex jest

tylko i wylacznie do polaczen katowych, czy uzywasz jej rowniez jako tasme na polaczenia plyt na plasko?

Edytowane przez Namtar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro "wiesz" co, to jest sztywnosc konstrukcji, kto czy co o tym decyduje, baa i masz ekipe. wiec jaki masz problem.

 

Jeśłi nie chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem to nie rób tego, ale nie widzę powodu do cynizmu z Twojej strony. Jet to forum wymiany dośiwadzeń więc się o nie pytam. Może kotś życzliwy jednak się znajdzie i pomoże mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi pomoże w podjęciu decyzji / pisałem już o tym kilka postów wyżej/ - dach wiązarowy, poddasze nieużytkowe - esy czy grzybki?. Co lepiej się sprawdzi w kontekście ryzyka pęknięć płyt k-g. Ekipa sugeruje esy, mi się jednak wydaje po lekturze materiałów firm, że grzybki mniej ryzykowne / mniej sztywna konstrukacja /.

 

Praktycznie każdy producent systemów suchej zabudowy zaleca stosowanie grzybków, fachowcy wypowiadający się na forum również (elastyczna konstrukcja pracująca razem z drewnem i nie przenosząca naprężeń na płyty) więc tylko grzybki. Kupić ekipie grzybki albo zmienić ekipę jak im nie pasuje robić na grzybkach. Zresztą podpatrz zdjęcia Rom-Kona w tym wątku (sporo ich wrzucił) i praktycznie na każdym jest robione na grzybkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy producent systemów suchej zabudowy zaleca stosowanie grzybków, fachowcy wypowiadający się na forum również (elastyczna konstrukcja pracująca razem z drewnem i nie przenosząca naprężeń na płyty) więc tylko grzybki. Kupić ekipie grzybki albo zmienić ekipę jak im nie pasuje robić na grzybkach. Zresztą podpatrz zdjęcia Rom-Kona w tym wątku (sporo ich wrzucił) i praktycznie na każdym jest robione na grzybkach.

 

Serdecznie dziękuję. Tak mi się wydawało, ale chciałem się upewnić. Lepiej zapytać niż później żałować popełnionych błędów. Z doświadczenia / nie tylko budowlanego /wiem, ze lepiej pytać i sprawdzać - także zaufanych fachowców. Niestety nie zawsze można liczyć na ich całkowitą uczciwość i rzetelność.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil CD w poblize sciany moge jeszcze dolozyc bez problemu - tez sie nad tym zastanawialem czy nie jest on za daleko. Jesli chodzi o skorodownanie profili, to co tu ma korodowac, przeciez to ocynk... ale masz racje nie wygladaja zachecajaco.

chce zastowowac wieszaki obrotowe http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_sufit_podwieszany_02 poniewaz roznica miedzy jetkami a przyszlym sufitem to 35 cm wiec nieco za duzo na grzybki

Masz jakies rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na chwilę wrócę do mojego problemu,który zamieszczam raz jeszcze na dole posta.

 

Nagle pojawił się wykonawca i musiałem szybko organizować materiały. Chciałem kupić fizelinę, ale w tym jeb.....m Brico oczywiście nie było i kupiłem jakąś taśmę z włókna szklanego. Można to dać zamiast siatki i fizeliny?

 

Hej

 

Temat ten jest bogactwem dla laika, który chce robić poddasze. Szkoda, że wcześniej uważnie się z nim nie zapoznałem...

 

Mam jednak inny problem. W salonie, czyli w najbardziej reprezentacyjnym miejscu domu, pojawiły mi się rysy na gipsie - pół roku po gipsowaniu. Strop Terriva, rysy ewidentnie na belkach. Rysy małe, ale bardzo mnie denerwują. W związku z tym dowiedziałem się od kierownika budowy, że najlepiej te rysy skuć i wsadzić tam fizelinę, nie siatkę. Zwrócił mi jednak uwagę, że jest fizelina i fizelina... Ta gorsza fizelina to jakiś zatapiający w wodzie papier, który nie spełnia dobrze swojej roli.

 

Kazał mi więc kupić tę lepszą fizelinę. Tylko nie powiedział jak ją rozpoznać, znaleźć, gdzie kupić.

 

Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jaka to jest ta dobra fizelina?

 

Czy ta fizelina jest rzeczywiście skuteczna i rysy mi się już nie pojawią na suficie?

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc bo mam się już wprowadzać i taka tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na chwilę wrócę do mojego problemu,który zamieszczam raz jeszcze na dole posta.

 

Nagle pojawił się wykonawca i musiałem szybko organizować materiały. Chciałem kupić fizelinę, ale w tym jeb.....m Brico oczywiście nie było i kupiłem jakąś taśmę z włókna szklanego. Można to dać zamiast siatki i fizeliny?

 

No i to jest właśnie to na co potocznie mówi się fizelina lub flizelina :)

Coś takiego pewnie: http://www.tape.pl/Tasma_z_wlokna_szklanego-150_25/

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie to na co potocznie mówi się fizelina lub flizelina :)

Coś takiego pewnie: http://www.tape.pl/Tasma_z_wlokna_szklanego-150_25/

 

Super, właśnie taka. Dzięki.

 

Inna sprawa czy mi rzeczywiście pomoże. Ale jestem wściekły, że nie posłuchałem się kierownika budowy i nie kazałem tynkarzom na całym suficie zatopić siatki podczas tynkowania. Sufit z garów i belek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadszedl neublaganie czas na kolejne pytania :)

Prosze spojrzec na fotki (przepraszam ze tej jakosci ale robione komora i to wieczorem),

 

http://images41.fotosik.pl/298/b1b3144b02b8737emed.jpg

http://images36.fotosik.pl/189/09d8778ffb0f63f6med.jpg

 

Zrobilem stelaz z profili, jest on ok 17 cm, w ta przestrzen chce dac welne o grubosci 15 cm ktora opierac sie bedzie na stelazu.

Nad ta konstrukcja w przestrzeni miedzy jetkami chce dac kolejene 15 cm welny ktora "trzymac" sie bedzie czesciowo jetek na

skutek roznicy w szerokosci a czesciowo na sznurkach nabitych juz pomiedzy nimi grudosc jestki do 16cm).

Problem jest taki czy przy duzym suficie nie obciazam nadmiernie stelaza (tutaj wykonany jako pojedynczy),

czy takie zamocowanie welny jest poprawne?

 

Kolejna sprawa, w pozostalych pokojach mam niestety jetki bardzo wysoko, czyli jakies 35 cm ponad gorna krawedz stelaza

- patrzcie fotka ponizej. Niestety odleglosc eliminuje zastosowanie wieszakow kotwowych - grzybkow, pozostaje tylko wieszak

obrotowy na precie, chce wykonac konstrukce krzyzowa stelaza. Jak w tym przypadku zamocowac identyczna grubosc

welny jak wyzej (15+15). Boje sie to wszystko zostawic na barkach wieszakow i stelazu - na forum FlashBack pisal ze

jest doze ryzyko wygiecia profili. Czy zwiekszenie ilosci wieszakow oraz gestosci profili zminimalizuje to zagrozenie.

Prosze o sugestiewynikajace z Waszego doswiadczenia

 

http://images37.fotosik.pl/297/128e92e9c5f6baddmed.jpg

 

Zostala jeszcze jedna sprawa, polaczenie profili CD sufit-skos, pytanie czy strecac ze soba te profile

tak jak robicie to przy UD w koszach skosow?

http://images36.fotosik.pl/189/c0dff2c818fe515amed.jpg

Rom-Kon z tego co kojarze tekst na forum to Ty robisz te polaczenie na sztywno, poradz, profile siedza stabilnie,

opierajac sie na sobie dosc sztywno. Mam jeszcze jedno pytanko, czy polecana przez Ciebie tasma MidFlex jest

tylko i wylacznie do polaczen katowych, czy uzywasz jej rowniez jako tasme na polaczenia plyt na plasko?

 

jeśli chodzi o wytrzymalość na obciążenia:

 

http://images24.fotosik.pl/237/747ff54d18cb91e5med.jpg

 

:D :D :D

co do połączenia skos-sufit... ja łączę profile tak samo jak w koszach czy narożach... wkręty w narożnikach - trochę poćwiczyć i idzie ;)

 

...taśma Mid-Flex daje się tylko na narożniki - obojętnie czy wewnętrzne (skos-sufit) czy zewnętrzne (naroża)... do spoinowania są inne taśmy tej samej firmy (tańsze) np. podstawowa TT. Mid-Flex jest taśmą z wkładką z PCV (lub czegoś podobnego - zresztą te taśmy nie są z papieru!) jest to najdroższa z taśm spoinowych - około 75zł/30mb

http://www.solidbud.pl/index.php?id=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...