Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy ktos moze mi powiedziec jak daleko wsunąć wełnę w stronę murłaty ??? Pytam bo tam są zamontowane szczeliny wentylacyjne, a w nich tzw. grzebienie ???

 

Czy tamtędy nie bedzie sie dostawala wilgoc do ocieplenia ???

 

Ale mnie zaciekawiłeś tymi grzebieniami wentylacyjnymi napisz coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zaciekawiłeś tymi grzebieniami wentylacyjnymi napisz coś więcej

 

To są takie kratki plastikowe - wentylacyjne, które mają zapobiegać żeby ptaszki nie zrobiły gniazdka w ocieplenie. u nas potocznie na to się mówi grzebienie :-)

 

Ostatnio jadąc z budowy do sklepu po wkręty, wpadł mi do samochodu ok. 5 cm wielki szerszeń. Po powrocie na budowę doszłem do wniosku że ptaki może nie ale owady na pewno mogą mi wejść pod dach do wełny i tam zrobić gniazdo więc wymyśliłem że na te tzw. grzebienie przykręce drutem oc. sitakę o oczku fi 1,5 x 1 mm, które umożliwi wentylację a uchroni mnie od "intruzów".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie proszę zdjęcie tego grzebienia wentylacyjnego :) Tak mam zrobione siatki od zewnątrz pomiędzy ociepleniem a deskowaniem. Próbowałem z takiej plastikowej zielonej sitaki ogrodniczej ale w sumie ta od tynków też się sprawdziła.

<a href=http://img638.imageshack.us/img638/2871/snc02122.jpg' alt='snc02122.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mi podpowie jak wykonać sufit na poddaszu w domu z dachem 4spadowym gdzie 2 ściany murowane się ze sobą łączą (pod katem prostym przy podłodze i przy suficie) i dwie ściany skośne łączą przy koszowej. Dla łatwiejszego zrozumienia uproszczony obrazek:

 

http://img831.imageshack.us/img831/6167/poddasze1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Załączam szkic mojego

problemu - proszę o informację :

1. gdzie powinienem umieścićwełnę mineralną ocieplenia

2. jaka optymalna grubość

3. jedna warstwa czy 2 warstwy.

 

http://img28.imageshack.us/img28/6617/sufityocieplenie.pdf

Edytowane przez masterny
poprawa pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wątek i jak widzę wpisy forumowicza FlashBack to normalnie mi się nóż w kieszeni otwiera, weź człowieku nie wypowiadaj się, jak nie chcesz pomóc, nabijasz tylko sobie licznik postów, lider z Ciebie taki, jak ze mnie fryzjer, przejrzałem wiele wątków w których stosowałeś podobną taktykę, a później wszystkie wpisy edytowałeś i pousuwałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo inteligentna odpowiedź - chyba Flash nie widział nigdy projektów i ich zawartości.

Rzeczywistość i nowe rozwiazania podążają szybciej aniżeli zmysł i dostosowanie się do nich projektantów.

W projekcie mam wysokość pomieszczeń 3 metry a ja sobie ubzdurałem że mi wystarczy 2,7 i tu pojawiło się pytanie gdzie umieściś ocieplenie?

- jeżeli dam pomiędzy krokwie (20cm) np. ocieplenie 15-20 cm to jak podwieszę sufit niżej o 30 cm to będzie wolna przestrzeń

- jeżeli dam ocieplenie w wolnej przestrzeni np. 15 cm + 5 cm to ocieplenie będzie się spierało na ruszcie i nie wiem czy nie będzie to dodatkowe osłabienie,

 

Jesze jedna nurtująca mnie rzecz - zauważyłem że dużo ludzi kładzie folię paroizolacyjną zaraz pod płyty (w bezpośrednim styku z płytą), osobiście nie mam zaufania do folii leżącej na "papierze" od płyty i czy tam nie będzie wilgoci? a później grzyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mam wysokość pomieszczeń 3 metry a ja sobie ubzdurałem że mi wystarczy 2,7 i tu pojawiło się pytanie gdzie umieściś ocieplenie?

- jeżeli dam pomiędzy krokwie (20cm) np. ocieplenie 15-20 cm to jak podwieszę sufit niżej o 30 cm to będzie wolna przestrzeń

- jeżeli dam ocieplenie w wolnej przestrzeni np. 15 cm + 5 cm to ocieplenie będzie się spierało na ruszcie i nie wiem czy nie będzie to dodatkowe osłabienie,

 

Jesze jedna nurtująca mnie rzecz - zauważyłem że dużo ludzi kładzie folię paroizolacyjną zaraz pod płyty (w bezpośrednim styku z płytą), osobiście nie mam zaufania do folii leżącej na "papierze" od płyty i czy tam nie będzie wilgoci? a później grzyba?

Można ocieplić w ten sposób: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=131823

Warunek: solidnie wykonana konstrukcja bo jak widać w wątku impreza może skończyć się nieciekawie:)

Paroizolacja ma za zadanie nie wpuścić wilgoci w wełne bo wilgotna wełna siada i traci właściwości izolacyjne. Daje sie raczej tak na wszelki wypadek bo koszt jest znikomy a przy sprawnej wentylacji grzyb nie ma szans pojawić sie więc spokojna głowa:) Nawet jak w pomieszczeniu podniesie się delikatnie wilgotność to wchłonie ją gips w płycie i odda jeżeli w pomieszczeniu będzie niska wilgotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytania bo widzę różne rozwiazania:

 

1. do poddasza i stryszku nad piętrem chcę kupić dwa rodzaje wełny 15+10 czy aż do samej kalenicy dać te 2 warstwy czy na samym stryszku dać jedną nie chodzi mi o oszczędnośc na wełnie tylko o wykonanie tego max dobrze? (w projekcie stryszek nie ocieplony wcale:( ocieplony tylko sufit 15+5

 

2. zakładając że ocieplamy ten stryszek co i w jakiej ilości dać jako ocieplenie sufitu?

 

mam nadzieję że dość jasno wytłumaczyłam o co mi chodzi czekam na radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź

 

wyłaz dachowy już jest zamontowany prawie przy samym kominie (kominiarz jak był ogladać komin piał z zachwytu) teraz musimy iść za ciosem i założymy również schody a na stryszku oczywiście będzie niezły .....hm :)

co do wełny to podoba mi sie Twoje rozwiazanie na stryszku dam 15, reszta 15+10

idę policzyć o ile mniej potrzebuję 10 a to nie będzie łatwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja "spadnie" na konstrukcje sufitow z jednoczesnym wyscielaniem scian, wienca az po izolacje zewnetrzna.

Grubosc hmm min. Optymalne to 25cm izolacji np.produktem super mata.

 

Dalej nie wiem czy dać izolację pomiędzy krokwie - czy niżej na stelarz.

izolacja zewnetrzna bedzie do samej góry - zakryje wieniec aż do folii paroizolacyjnej pod dachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam 2 pytania odnosnie ocieplenia poddasza:

 

1. czy mozna na skosach uzyc 2 warstw folii zoltej lub refleksyjnej? 1 po pierwszej warstwie welny i 2 pod plyte gk?

 

 

2. czy takie ocieplenie lukarny jest poprawne [od zewnatrz]:

-styropian

-deski /zamiast plyty osb/

-membrana dachowa /dorken delta-maxx/

-15cm welny

-folia zolta

plyta gk

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack, dzieki za odpowiedz, ale powiem szczerze ze pogubilem sie troche. Mam boki lukarny obite deskami-zamiast plyty osb. Od zewnatrz na tych dechach jest styropian z siatka i tynkiem. Teraz chce te boki lukarny docieplic supermata od wewnatrz. Czy moge polozyc welne na dechy , czy musze ja rozdzielic? Jesli tak to to czym? Zolta folia czy membrana dorken delta-maxx?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Fachowcy,

 

Jestem dopiero na 25 stronie tego wątku i nasunęło mi się takie pytanie. Wyczytałem tu, że odradzacie zabudowę poddasza i następie murowanie ścianek działowych poddasza. Ze względu na możliwość występowania naprężeń i późniejszego pękania zabudowy radzicie podzielić poddasze ściankami i dopiero później zabudowywać poszczególe pomieszczenia.

 

Mam w związku z tym pytanie, czy z Waszego punktu widzenia akceptowalne byłoby zrobienie ocieplenia dachu (wełna, stelaż, wełna, folia), wymurowanie ścianek i na końcu zabudowa poszczególnych pomieszczeń płytami, czy też dalej obstajecie przy swoim - czyli

1. ścianki,

2. ocieplenie, zabudowa.

 

Pytam żebym później nie żałował kolejności wykonania tych prac.

 

FlashBack, Rom-Kon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...