Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Dzięki Rom-Kon za szybką i konkretną odpowiedź na moje poprzedni pytanie,

 

Byłem dzisiaj u sąsiada i na poddaszu zaczyna ekipa malować. Stosowali też w narożniki taśmę z wkładką plastikową i teraz przed gruntowaniem nacinają ją w narożniku i po gruntowaniu delikatnie dają akryl i malowanie. Czy tak się robi, trzeba ją przeciąć i dać akryl. Ja jeszcze mam ten etap przed sobą, narazie tylko gładź mam zrobioną i wyszlifowane.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bo nie wiem czy mam sam przecinać. Maluje ta sama ekipa co robiła poddasze. Wklejali je na łączeniach sufit- skos i w koszowych. Twierdzą że oddzielają dwie płaszczyzny bo gdyby jedna pracowało to może się zdarzyć że pęknie po taśmie a nie w narożniku.

Ja się nie znam bo robię tylko dla siebie dlatego wolę zapytać.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bo nie wiem czy mam sam przecinać. Maluje ta sama ekipa co robiła poddasze. Wklejali je na łączeniach sufit- skos i w koszowych. Twierdzą że oddzielają dwie płaszczyzny bo gdyby jedna pracowało to może się zdarzyć że pęknie po taśmie a nie w narożniku.

Ja się nie znam bo robię tylko dla siebie dlatego wolę zapytać.

 

Pozdrawiam

Michał

To tak jakbyś zszył spodnie a potem je rozciął bo mogą pęknac:) albo daje się taśme z wkładką i płyty pracują pod nią albo robi się połączenie slizgowe i maskuje akrylem. Wydawanie kasy na taśmy po to żeby je potem przecinać mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mistrzowie :)

rad nie rad przyciśniety do muru glazurnikiem który zaczął u mnie prace musiałem wykonać dla niego zabudowę łazienki

Na wstępie zaznaczam pierwszy raz CD miał w ręcach

starałem się zgodnie ze sztuką - starałem się

 

pytanie:

potrzebuję zamontować halogenki w płaszczyźnie sufitu, ponieważ jakoś nie widzi mi się montować bezpośrednio pod wełną wymyśliłem coby dać puszki instalacyjne, wyciąć lekki krążek wełny i tam je wcisnąć i w nich umieścić "tyłek" halogenka (12V)

Jak się robi takie rzeczy?

 

http://images37.fotosik.pl/313/d7e49c7275e2f805m.jpg

http://images41.fotosik.pl/314/26d402afbc688c40m.jpg

http://images45.fotosik.pl/319/9f5473fc7d3bdecem.jpg

http://images46.fotosik.pl/317/dab7ee624afbb373m.jpg

 

Z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 strony i musial sknocic. gdzie ty te sztuke nabyl.

o lampach bylo.

 

i znowu licznik postów plus jeden, gdzie widzę Twoje wpisy, są ciągle takie same, bez konkretów, widać nie za bardzo się chyba znasz, ale chcesz mieć w sygnaturze "lider forum" więc taką metodę tego celu osiągnięcia sobie wybrałeś...

 

jeśli tylko mnie to drażni to już w tym temacie nic nie piszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie jak to jest z tym stryszkiem w szczycie dachu - moge go calkowicie ocieplic czy nie? Wiem ze zazwyczaj stosuje sie jedno z tych dwoch rozwiazan:

 

1. Izolacja miedzy jetkami i stryszek nieocieplony.

2. Izolacja do samej kalenicy bez ocieplenia miedzy jetkami.

 

Pomijajac kwestie ekonomiczne, czy moge ulozyc welne zarowno do szczytu iak i miedzy jetkami?

 

 

Pozdrawiam

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie jak to jest z tym stryszkiem w szczycie dachu - moge go calkowicie ocieplic czy nie? Wiem ze zazwyczaj stosuje sie jedno z tych dwoch rozwiazan:

 

1. Izolacja miedzy jetkami i stryszek nieocieplony.

2. Izolacja do samej kalenicy bez ocieplenia miedzy jetkami.

 

Pomijajac kwestie ekonomiczne, czy moge ulozyc welne zarowno do szczytu iak i miedzy jetkami?

 

 

Pozdrawiam

 

Greg

 

Nie ma przeszkód...

W przypadku deskowania i papy należy pamiętać o drożnej szczelinie wentylacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mistrzowie :)

rad nie rad przyciśniety do muru glazurnikiem który zaczął u mnie prace musiałem wykonać dla niego zabudowę łazienki

Na wstępie zaznaczam pierwszy raz CD miał w ręcach

starałem się zgodnie ze sztuką - starałem się

....................

 

Z góry dzieki :)

 

z tymi pchełkami możesz mieć problem przykręcając płyty, zamień je choć na cienkie nity zrywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity :o kolejny geniusz

 

nity z powodzeniem stosuje Rom-Kon, co niejednokrotnie opisywał w swoich (obszernych, treściwych i pomocnych :p ) poradach na forum, fachowcem w swojej dziedzinie jest też niekiepskim, także emotikony w Twojej wypowiedzi zbędne :)

a "geniusza" pozwól,że potraktuję jako komplement, a co mi tam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam post alutki74 - czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy faktycznie kurz zbiera się pod dachówką i hamuje paroprzepuszczalność folii? Czy jest jakiś sposób na to by się go pozbyć?

 

Trzeci: Ocieplone wełną poddasze jest ciepłe przez kilka pierwszych lat. Potem izolacja traci swoje właściwości. Folię pod dachem pokrywa gruba warstwa kurzu, skutkiem czego nie przepuszcza ona pary z wewnątrz i cała woda zostaje w wełnie. Ciepło z pomieszczeń ucieka przez dach. Dobrze widać którędy bo w tym miejscu topnieje nawet najgrubsza warstwa śniegu. Problem pojawił się nie tylko u nas ale u naszych rodziców i znajomych.

 

Wiem, że nie wszyscy mają możliwość postawienia sobie samego parteru, ale jeśli istnieje chociażby cień szansy, nie wahajcie się. Powodzenia! alutka74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy ktos uwaza, ze nie podlega to okresowym przegladom i konserwacji, ten po kilku latach placze.

myslac, ze tych "problemow" nie mialby, przy parterowce. no chyba, ze parterowka z dachem plaskim

 

nie mam nic przeciw konserwacji czy przeglądom ale pojęcia nie mam jak można konserwować folię paroprzepuszczalną pod dachówką by się nie kurzyła i nie zapychała (bądź też jak ją czyścić :rolleyes: )

 

 

z innej beczki - czy ktoś testował folię termoizolacyjną (metalizowaną) tj. pokrytą warstwą odbijającą promieniowanie cielpne np. Onduterm?? Albo czy ktoś wie coś na temat zastosowania tych folii, czy faktycznie zmniejszają przegrzanie poddasza latem i utratę ciepła w zimie oraz jak zapewnić wentylację poddasza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz dziecko nie rozumiesz tematu i dajesz sie nakrecac na jakies pierdy o kurzu.

zmniejszaja ... tak :D

 

Jak to przyjemnie podnieść sobie samoocenę i wyśmiać laika z pozycji swojej wiedzy.

Wydaje mi się jednak, że to raczej Pan najwyraźniej nie rozumie zasad działania tego forum, które - jak sądziłam - ma pomóc osobom nie obeznanym w temacie uzyskać tu informacje na interesujące ich tematy.

Chyba, że to ja jestem w błędzie, że jest to forum branżowe dla specjalistów popisujących się przed sobą.

Edytowane przez una
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przyjemnie podnieść sobie samoocenę i wyśmiać laika z pozycji swojej wiedzy.

Wydaje mi się jednak, że to raczej Pan najwyraźniej nie rozumie zasad działania tego forum, które - jak sądziłam - ma pomóc osobom nie obeznanym w temacie uzyskać tu informacje na interesujące ich tematy.

Chyba, że to ja jestem w błędzie, że jest to forum branżowe dla specjalistów popisujących się przed sobą.

Spokojna głowa, forum pomaga laikom, wystarczy w bieżącym wątku poczytać posty Rom-Kona żeby zauważyć że są użytkownicy którzy pomagaja i dzielą się swoją wiedzą. FlashBack jest jednym z nielicznych wyjątków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack jest jednym z nielicznych wyjątków:)

denerwujące jest tylko to, że dostając powiadomienie o nowym poście otwieram temat z nadzieją przeczytania czegoś pożytecznego, a tu wypociny tego jegomościa, który jak pamiętam filmiki na youtubie z jego udziałem wcale takim fachowcem nie jest jak to z siebie robi, gość po prostu podnosi sobie ego pisząc swoje posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...