Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dach wielospadowy z lukarnami.... przekleństwo do wentylacji... wentylację takiego dachu trzeba zrobić jeszcze przed położeniem dachówek! Robi to dekarz! ...oczywiście jeśli jest pełne deskowanie (a na 99% przy takim dachu jest). Nawiewniki i wywiewniki w częściach dachu gdzie krokiew nie idzie w całości od dołu do góry - tzw. kulawki czyli krokiew skrócona... te pola są najgorsze... jeśli dekarze nie zamontowali tych nawiewników pozostają już tylko półśrodki - czasem lepsze.. czasem gorsze ale nigdy idealne... niestety...

 

Dzięki za odpowiedź , przypomnę dekarzom o tych nawiewnikach, dachu jeszcze nie ma, kończymy ściany parteru.

W moim projekcie deskowanie nie jest przewidziane - czy mam spodziewać się problemów z takim dachem bez deskowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! proszę o poradę. Chcę dać ocieplenie w krokwi 15 cm, sznurek i drugie 15 cm pod krokwią. Jak zrobić stelaż żeby weszło mi 15 cm wełny. W hurtowni powiedziano mi, że uchwytu ,,U" do stelażu są max. długie 12 cm. Czy można na innych uchwytach przy dachu skośnym, ewentualnie jak wykonać prawidłowo ten stelaż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy warto zamiast zwykłych płyt zakupić płyty o podwyższonej ognioochronności DF i H2DF (do pomieszczeń wilgotnych)?

 

do tego pytania i ja się podłącze, mam strop drewniany w domku parterowym, i chcę właśnie zastosować te płyty ogniowe, jaka będzie różnica miedzy jedną warstwą 12,5 a dwoma takich płyt i co ile wtedy najlepiej dawać profile główne i nośne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna przy dużej grubości to już ciężka się robi. Miałem układane miękkie kanały do wentylacji i musiałem je wyciągać wyżej bo je węłna zgniotła. Druga sprawa to to, że wełna osiada z czasem a nie rośnie. Była układana na wcisk pod łatę/listwę o po miesiącu 5 cm szpary. Miałem warstwy wełny od dołu: 18/15/15/15cm. Kanały układane na 18 pomiędzy 15, przykryte 3x15. Musialem podnieść kanały na drugą warstwę od góry i przykryć 15. Ciekawe ile siądzie taka wełna po latach ? pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Chodzi o to że ocieplam dach nakrokwiowo płytami Ecotherm 8cm grubości, między krokwiami pójdzie jeszcze 20 cm ocieplenia. I tu pojawia się problem. Wg. producenta kolejność warst powinna wyglądać następująco od góry: dachówka, membrana dachowa, płyty Ecotherm, paroizolacja,wełna lub styropian,paroizolacja, karton-gips. Tak tłumaczył mi przedstawiciel tej firmy i tak też jest w katalogu, który od niego dostałem. Ale przecież z tego co wyczytałem na forum to nie wolno zamykać wełny pomiędzy dwiema warstwami paroizolacji. Jakby zamiast paroizolacji pod płytą ecotherm dać membranę to też niewiele to zmieni, ponieważ płyta mocno jest przykręcona do krokwi i też nie byłoby żadnej cyrkulacji powietrza. Jak rozwiązać ten problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o poradę, czy mogę zrobić w "jednym kawałku" sufit w salonie/kuchni i korytarzu? Rozstaw konstrukcji będę robił jak napisał wcześniej FlashBack, stelaż krzyżowy, pojedyncze krycie płytami GKF 12,5, strop mam drewniany więc tymi kotwami "ala grzybek" będę mocował stelaż do belek stropowych

 

http://www.phonex.pl/forum/wymiarysufit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby 9x9

sufit - korytarz,

sufit - lacznik,

sufit - pokoj dzienny,

sufit - jadalnia z kuchnia,

na koniec pozostaje dobrac sie do poprawy akustyki i ruszyc z montazem.

krzyzowca nie na grzybkach

 

czyli oddzielać te poszczególne pomieszczenia jakoś, jak?

nad sufit wsadzam 10cm superrocka, UD podklejam taśmą akustyczną, o takiej akustyce myślisz?

nie na grzybkach, to jak najlepiej do drewnianych belek stropowych (szerokie na 5cm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...