Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja zadam pytanie ogólne:

O czym pamiętać przed kładzeniem ocieplenia na poddaszu?

 

...jeśli jest pełne deskowanie to o poprawnej wentylacji "miejsc trudnych" czyli w koszach i narożach... ale to nie przed poddaszem ale jeszcze w trakcie deskowania dachu...

 

...no i może o dobrym wyborze ekipy...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy prawidłowe będzie jak zrobię tak że dam wieszaki w ten sposób żeby była odległość 15 cm między krokwiami a płyta i w to miejsce wstawić wełnę 15cm? Z tego co widziałem to zazwyczaj zostaje szczelina 2,5 cm czyli grubość profilu i dopiero potem idzie płyta gk. Chciałbym tak zrobić bo płyta chodzi mi w jednym pokoju w swiatło okna w ścianie szczytowej. Tylko wtedy pewnie trzeba by wełne upychac w profile Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów :wiggle:

 

Wykańczam poddasze i stąd moje pytanie a raczej potwierdzenie bo już trochę mi się miesza od czytania tego wszystkiego poniżej daję link do zdjęcia.

 

1. Na skosy przykręcam wieszaki bezpośrednie do profili CD a na sufit wieszak kotwowy bezpośredni do CD na ściany daję profile UD w które wsuwam profil CD ? :bash:

2. Następnie na zejściu sufitu i ściany daję profile kątowe ?

 

3. Następnie czy jest sens dawania pod profile UD taśmy wibracyjnej która "podobno" ma zapobiegać pęknięciom

 

4. Czy może sufit trzeba robić szkieletowy z kolejną warstwom profili na krzyż by był bardziej stabilny

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/77f798f25397b58b.html

Edytowane przez marekjw2523
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lepiej zrezygnować z takiej opcji bo nigdy to nie wychodzi tak jak powinno... za malo przestrzeni wentylacyjnej dla żarówek (przepalają się) no i problem z paroizolacją... ja zawsze radzę odpuścić sobie taki montaż ...lepiej podwiesić panel oświetleniowy i tam dać halogeny...

 

Czy dotyczy to również led-ów? Czegoś takiego np jak to, 3W.? http://www.halogen.pl/index.php?site=produkt&what=n&id=2557

 

Mam dostęp do sufitu od góry, wszystko tam mogę zrobić, co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisałem wątku o zastosowaniu wiatroizolacji

 

"Mam pełne deskowanie i papa czyli będzie szczelina wentylacyjna.

 

Planuje zamiast sznurowania które miałoby chronić aby wełna nie dochodziła do desek dać folie, membranę.

 

Na krowie chcę nabić łaty 4x5cm a między nimi rozpiąć w/w folie. Wtedy wełna miała by oparcie na łatach i folii zamiast sznurka.

 

Jako folie chcę użyć folii o właściwościach wiatroizolacji np. Corovin z firmy Corotop"

 

Temat nie wzbudził szczególne zainteresowania a tu proszę Isover w swoich filmach instruktażowych zaleca stosowanie wiatroizolacji przy pełnym deskowaniu takim samym sposobem jak ja sobie to wymyśliłem.

 

Jak jest ktoś zainteresowany to filmy są tutaj Isover Szkoła izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od konstrukcji, rodzaju krycia.

Ogólnie zacząć należy od ustalenia parametrów izolacyjnych dla możliwej do wykonania grubości przegrody.

 

nie wiem dokładnie czy to bylo do mnie ale jeżeli tak to wyjaśniam:

dach deskowany między krokwie 15 cm wełny i na krokwie 15 cm i tutaj jest ten mój problem bo najlepiej jakbym w jednym tylko pokoju ale zawsze zrobił tak żeby płyta była na 15 od krokwi i żeby zmieściła się welna to bym musiał ją naciąć w miejscach profili tak żeby wełna weszła w profile i na całej powierzchni dotykała płyty. Muszę tak zrobić bo jak dam niżej to zabudowa chodzi mi w światło okna no chyba że dam niżej ale wtedy będę musiał sciąć jeden narożnik w oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie wszędzie wykonam wieszakami kotwowe

a co do tych profili kątowych są one w ofercie Norgipsu i daje się je na styki płyt

Dlaczego obecny stan prac nie pozwala na wykonanie prac ociepleniowych i co ze sufitem czy wystarczy profil CD czy może jeszcze dać krzyżaki i kolejną warstwę profili na krzyż jak ktoś mi zalecił by było bardziej stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście prestiż nowoczesnego wykonawcy ;)

...a ja używam Typowe Polipropylenowe Wiązadło Dowełnowe Typu Poddaszowego a mocuję Udarowym Szybkomocowaczem Powiększonołebkowym Dowiązadłowym też Typu Poddaszowego ...niestety Wiązadło upodobali sobie rolnicy i używają jego do pras zbierających (profanacja!) a Szybkomocowacz upodobali sobie dekarze do mocowania papy (no tu już przegięcie! P R O F A N A C J A !!!)

 

...oj nazbierało się trochę postów.... trzaby coś skrobnąć ...jak znajdę trochę czasu...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...