Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a kto ma to wiedziec jak nie tan co to robi. sa trzy wersje 1-ok. 33,3cm; 2 - 40cm i 3 - 50cm

Chyba raczej jest więcej wersji.

Można np dać w rozstawie:

CD#1 - 10 cm od ściany

CD#2 - 40 cm od poprzedniego

CD#3 - 40 cm od poprzedniego

CD#4 - 30 cm od poprzedniego

CD#5 - 50 cm od poprzedniego

CD#6 - 40 cm od poprzedniego

CD#7 - 50 cm od poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

 

Jak radzicie ugrysc temat : ile ocieplenia zapodac

 

miedzy jętkami wychodzi mi 22 cm

 

http://images38.fotosik.pl/328/31024efa165d4bccmed.jpg

 

miedzy krokwiami 24 cm

 

http://images38.fotosik.pl/328/ba0151d759e8ac55med.jpg

 

w tej chwili do jetki mam 250 cm wylewki na piętrze okolo 7 cm plus 4 styro.

 

w chwili jak dam 5 cm wełny na mijankę bedzie 245 cm wyskosci ale bedzie 30 cm ocieplenia - wystarczy??

na krokwiach dac ocieplenia 10 plus 12 cm ?? ma to sens czy zostawic 20 z jedej rolki?

 

poprosze o radę

 

acha dodam ze stryszek tez mam juz ocieplony i wyłozony osb (rekuperator )

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowach z trzema różnymi ekipami od zabudowy i ocieplenia poddasza.

Jedna z ekip stosuje szczelinę paroizolacyjną twierdzą,że jeśli położy się wszędzie folie i zrobi jakiś błąd to w wełnie może rozwijać się potem grzyb(folie dają tylko w łazience).

Druga stosuje folię na całym poddaszu, aby uniknąć jak mówią zawilgocenia płyt.

Trzecia też daje folię tylko srebrną .

Którzy robią to właściwie może ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam to forum dokładnie i znalazłem wiele technik na poziomowanie UD i grzybków. Ponieważ wykonam ocieplenie z teściem a człowiek wiekowy to nie mogę mu przetłumaczyć że tak to się robi.

 

On twierdzi że poco bawić się z jakimiś sznurkami połączonymi na UD i odmierzanie na krokwiach skoro można między profile UD wsunąć CD i do niej przyłożyć poziomicę i od razu wpinać i mocować grzybki.

 

Duże wady ma taka technika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, tylko czy to tylko czy aż tyle ;)

a tak poważnie, sufit do dość duża "membrana" która przenosi drgania na ściany, więc trzeba próbować ile się da odizolować tą "membranę" od ścian

 

Raczej chodziło mi o to czy może te pianki dodatkowo zmniejszają ewentualne pęknięcia K-G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procz startowych tak jest to, robione. czy ma wady? mniejsze niz przy sznurkach.

 

 

Czyli UD szlaufwagą poziomuję wsuwam profile CD i ewentualne "zwisy" niweluję poziomicą i od razu wkręcam grzybki :stirthepot:

Szkoda tylko że skosów nie da się tak zrobić a jakoś nikt nie zdradza jaki jest najłatwiejszy sposób na nie :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne, ale jeszcze was zamęczę....

Jak jedna osoba opisywała sposób poziomowania UD to napisała że trzeba od jednej krokwi obniżyć się o 12 cm w przypadku dodatkowego 10 cm warstwy wełny czy coś przegapiłem bo chyba trzeba odjąć 10. Może wiecie o co mu chodziło

 

"np jak druga warstwa wełny ma mieć 10cm grubości, to sobie zaznaczam 12cm...""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne, ale jeszcze was zamęczę....

Jak jedna osoba opisywała sposób poziomowania UD to napisała że trzeba od jednej krokwi obniżyć się o 12 cm w przypadku dodatkowego 10 cm warstwy wełny czy coś przegapiłem bo chyba trzeba odjąć 10. Może wiecie o co mu chodziło

 

"np jak druga warstwa wełny ma mieć 10cm grubości, to sobie zaznaczam 12cm...""

10cm ocieplenia plus 3cm profil, dasz 12cm to wełna będzie się elegancko trzymała lekko dociśnięta profilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...