Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i mam pytanie.Ot zakupilem po bardzo okazyjnej cenie welne knaufa 17 ale 044 , a pozniej zaczolem czytac te forum.I teraz mam dylemat co z nia zrobic bo widze ze z tego co piszecie to nie byla jednak okazja:sick: czy dac ja na poddasze i pozniej dolozyc jeszcze 10 cm normalnej welny,czy dac ja na ocieplenie sufitu ??. I jeszcze jedno mnie tu zastanawie co z ta wentylacja poddasza czy trzeba ja jakos samemu zrobic ,bo nic w projekcie nie widzialem o jakiejs dodatkowej wentylacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zeberka najpierw pozioma hydro. cieplnie nie ma juz znaczenia wygodniej sciany, plyta zawsze posluzy jako podloze pod drabine lub rusztowanie.

 

 

jezeli mozesz dolozyc dodatkowa izolacje podkrokwiowa to, nie jest jeszcze zle. 10cm welny np. isover super mata.

z wentylacja... co to jest poddasze?.

 

a no mamy poddasze uzytkowe i nad nim stryszek i czy ja go mysze jakos wentylowac???

Edytowane przez Kasiatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zaczne od poczatku. A wiec mam domek z poddaszem uzytkowym dachowke na dachu,dach bedzie ocieplony welna 17 miedzy krokwiami i 10 tak jak mi doradziles

welny np. isover super mata w pomieszczeniach ktore beda pokoje.Na stryszku nad pokojami bedzie tylko 17 welny na dachu przykryta jakos geowuknina czy cos w podobie (tak jak sugerowaliscie na forum).Na suficie 17 welny. No i mam pytanie czy trzeba ten stryszek jakos wentyloaws jak bedzie caly czasy zamkniety????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań

 

1.płyty re-gipsowe układamy prostopadle do profili CD bo czytałem że różnie z tym jest ?

2. Szczelinę robicie tylko od ścian (3-5 mm) bo nie którzy robią nawet między wszystkimi płytami ? tylko poco skoro płyty się fazuję

3. Oczywiście płyty mają te 125 cm więc muszę dać tak profile by ta płyta początkiem i końcem osiadał na profilu by nie wisiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań

 

1.płyty re-gipsowe układamy prostopadle do profili CD bo czytałem że różnie z tym jest ?

2. Szczelinę robicie tylko od ścian (3-5 mm) bo nie którzy robią nawet między wszystkimi płytami ? tylko poco skoro płyty się fazuję

3. Oczywiście płyty mają te 125 cm więc muszę dać tak profile by ta płyta początkiem i końcem osiadał na profilu by nie wisiał ?

1. Tak, prostopadle do profili.

2. Nie robi się żadnej szczeliny, przynajmniej nie celowo a że czasem delikatna wyjdzie to inna sprawa:)

3. Płyta ma 120cm i rozstaw profili nie ma nic wspólnego z jej szerokością, płytę kładziesz prostopadle do profili i z długości dopasowujesz żeby łączenia były na profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krycie wstepne to membrana. izolacja miedzy krokwiami po kalenice i przegroda w suficie. dodatkowa izolacja podkrokwiowa tylko w czesci mieszkalnej.

gory nie wentylujemy.

o siec flash mam podobny problem i choć już mieszkam to nie zrozumiałem :) jak strych jest nie ogrzewany a chce tam trzymac kartony itp to jest sens dawać wełnę 18 cm miezy krokwie i na to folię lub nic ? I własnie czy jak dam wełne to po sam czubek dachu czy na szczecie zostawić małą szczelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod wątek. Czy takie rozwiązanie jest OK: 12cm wełny (lambda=0,032) między krokwie i do tego 10cm wełny na krokwie (lambda=0,039). Chodzi mi o to, czy łączenie ze sobą wełny o różnych lambda nie niesie jakiś problemów (np. wykraplanie się pary,itd) Krokwie mam 15cm, ale myślę o zrobieniu szczeliny wentylacyjnej, więc pewnie 2-3cm muszę zostawić. Czy tyle wełny na poddasze wystarczy (w sumie 22cm, a jest to tak jakby było 25cm wełny lambda 0,039)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich frumowiczów. Czytam to forum od dłuższego czasu i dzięki wam nabyłem na tyle wiedzy , że przystąpiłem sam do ocieplania poddasza mojego nowo wybudowanego domku. Robię to sam ponieważ mam nie najlepsze doświadczenia z docieplaniem poprzedniego mojego mieszkania przez 'fachowców' .Dopiero lektura tego wątku uzmysłowiła mi jakie gigantyczne błędy zostały przy tym popełnione. Docieplam wełną isover uni matą 2x 15cm .Mam jedno pytanie czy nie popełnię wielkiego błędu jeśli przy docieplaniu garażu(nad którym mam stryszek) rozdzielę dwie warstwy ocieplenia, jedną dam między krokwie na stryszku a drugą w podwieszanym suficie? Czy może kłaść dwie warstwy na stryszku? Dodam że dach nad garażem ma jeden spadek od ścianki kolankowej domku (ok 1.5m od sufitu garażu) do ściany zewnętrznej garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamik taki uklad o ile masz fwk lub deskowanie bedzie dobry. Lepiej gdy obie warstwy zrobisz z 0,032.

Co oznacza FWK? Deskowania nie mam - jest folia, łaty i dachówka. A czemu lepiej będzie, gdy obie wełny będą 0,032? Nie ukrywam, że mocno podnosci to koszty, gdy zdecyduje się na obie wełny 0,032.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o sens to szukaj wlasnego nie zabieraj innym.

Hehe widzę że z upływem czasu humor Ci pozostał - to ocieplać strych czy nie, robisz to więc wiesz czy warto czy nie. Nie chodzi o poświęcony czas i kasę tylko wiesz narobić się i okaże się że bez celu to nie jest wyjście. Zeszłą zimę nic tam nie miałem to mrozy mi nie przeszkadzały , ale w tym roku to już inna sprawa.

Z tego co piszesz do otolit warto dać wełne w krokwie bez niczego tylko czy na szczycie zostawić przestrzeń.

Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do fachowców w tej branży.

Rozbudowałem stary kilkurodzinny dom drewniany,ze strychem,który przerobiłem na poddasze użytkowe,co za tym idzie musiałem

wymienić ścianki oddzielające od sąsiadów.Wykonałem je z drewna i tu moje pytanie,czy jeśli między słupki ściany dam 15cm wełny

na to folię,sklejkę 12mm i kartongips,czy tak będzie dobrze i czy nie będzie pękało na łączeniach.Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...