Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dzięki za poradę FlashBack, mógłbyś rozwinąć te skróty i trochę więcej mi doradzić, wiem że jesteś fachowcem w tej dziedzinie,bo dużo twoich

wypowiedzi czytałem na forum. Liczyłem na to,że Ty,lub Rom-Kon się wypowie.Dzięki z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Strychy w domkach to z regoly klitki nie strychy wiec warto izolowac.

Wysokie strychy to inna bajka.

Welna na strychu po calosci bez szpar. Jezeli jest okno strychowe to jest wentylacja :). I Jak na pomieszczenie uzytkowe nie mieszkalne to duzo.

 

Wypada zabezpieczyc izolacje a raczej pomieszczenie np.klepka boazeryjna, panelem, osb, ostaatecznie fwk ma wysoka przepuszczalnosc.

Klime do zabezpizecnia welny na strychach najblizej mozna kupic na ebayu. Drogie to jak .... ufff.

Dzięki FlashBack no strych mam duży jakieś 50m2 2m wysoki . Okienko mam co tam wieje :) Na wełne hm trzeba będzie jakieś panele pcv kupić z wyprzedaży, nadadzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale chyba sie nie zrozumieliśmy - źle to napisałem

chodzi o kolejne grzybki na których siedzi dany CD - czyli wpinamy się w UD lecimy po grzybkach i kończymy na ścianie z UD

od ściany mam w jednym miejscy spora odległość do pierwszego grzybka (pyt 2) i między kolejnymi grzybkami mam po 1 m (jętki) - pyt 1

jakie sa te odległości?

 

o co mnie leci - mam załącznik :)

http://lh5.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKZo0M6CYzI/AAAAAAAAALM/std-4P1a1gw/sufit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy

wieszaki to popularne grzybki - długość 27 cm zachodzą na jętkę prawie 13cm

 

profile .. eee .. nie bardzo no UD i CD marki mi nieznanej ale to chyba nie o tym

http://lh6.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKa1T6J0NdI/AAAAAAAAAL0/i9dMieJW2AI/s512/Zdj%C4%99cie0509.jpg

no chodzi mi o zaznaczoną odległość

jakoś nie widzę że każdy ma jętki co maks 55 cm - widziałem zna zdjęciach wcześniejszych sporo większe te odległości ...

Edytowane przez manieq82
dodane zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym dniu walki z ociepleniem i chętnie bym to rzucił i wziął firmę gdyby nie kasa ;)

 

Oto moje początki i już jestem nie zadowolony ale mam nadzieję że będzie lepiej

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6acea2f6e7e115bf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2c49eb5b827ddae.html

 

Największy problem to te grzybki i ich poziomowanie oraz druga warstwa wełny jednak w dwie osoby to kiepsko się robi chyba że można nabić na grzybki ją ?

Edytowane przez marekjw2523
dodane foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

we dwóch to pięeekna robota

ja na razie nie miałem takiej przyjemności i jakoś idzie - najgorzej z płytami na skosie było :)

nie będę sie wymądrzał ale również jako żółtodziub powiem jak ja to robię i wydaje mi się że idzie mi szybko

udeki wypoziomowane i na nich zaznaczam gdzie będzie szedł CD, wkręcam wkręty i od wkręta do wkręta rozciągam sznurek i tworzę płaszczyznę sufitu i niejako trasy CD-ków

(żeby nie było zdaje się że gdzieś w czeluściach tego wątku to RomKon pokazywał ten trick)

wracając do tematu jak mam te sznurki to lecę po jętkach tudzież krokwiach i przykręcam grzybki tak aby czubek był cyrka 2mm od sznurka i dobrze by było jakby był prostopadle do krokwi

zdejmujesz sznurki i - tarrraaam

w finale jak już założę CD to sprawdzam w tę i nazad płaszczyznę - narazie bez poprawek :)

 

wełna - tą zaczynam jak już są grzybki

no lekko nie jest ale idzie

między krokwie to łąskawie na skosach wisi i potem ją sznurkiem

zdarzało się że jedną ręką podtrzymywałem drugą już sznurek ciągnąłem :)

drugą warstwę trudniej - ja zakładam część CD i tak aby częściowo wełna była już pod nimi - to ją trzyma i da się ją "upychać"

potem reszta CD i kolejne Tarrraaam

 

generalnie jako że już jedno pomieszczenie mam w finale małe spostrzeżenie

poziomowanie, przykręcanie, wełna (pomimo jej uroków), płyty to wszystko nic dopóki nie próbowaliście gipsu!

ja w łązieneczce poleciałem po całości Sheetrozkiem, z racji odstających taśm narożnych trzeba było kilka mm

niewprawna ręka i tu dół tam górka

potem szlifowanie i kolejne popraki

szlifowanie i ponownie papier

ech co za masakra - ten gips wszędzie wchodzi

telefon prawie mi zabetonowało

a pomyśleć że całe poddasze przede mną - masakra

wszystko tylko nie gips - choć podejrzewam że fachowcy kładą go tak że nie trą tyle co ja - no ale cóż :)

 

pozdr

 

aleś sie rozpisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w powyższym poście powinny byc zdjęcia ale się nie wkleiły:-( jak to zrobić?

 

spróbuje jeszcze raz

 

 

Z racji tego że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się serdecznie przywitać

Właśnie wziąłem się za ocieplanie poddasza(blachodachówka –papa- deska- szczelina 2cm-wełna 15 między krokwie – wełna 5 między profile- paraizolacja- karton gips), a że robie to pierwszy raz to mam parę pytań może na początek pokaże od czego zacząłem:

-poprzewiercałem otwory do wentylowania waty przez murłatę

-rozciągnąłem sznurki dwa centymetry od desek dla cyrkulacji powietrza

http://img217.imageshack.us/i/poddasze1.jpg

- zacząłem także przykręcać stelaż na „grzybkach”

Wiedziałem za cały czas będą się pojawiały pytania „Jak to zrobić” i pomysłem ze u was będzie moje wsparcie

A wiec zaczynam pytać;)

1. czy dobrze robię robiąc tak jak na zdjęciu i czy kłaść folię na te sznurki czyli między wełne a sznurki czy tez nie kłaść?

2 Jeśli kłaść to jaką paraizolacyjną wiatroizolację czy jeszcze co innego?

3. Czy grzybki które przykręcam jest lepiej przykręcić bliżej rantu krokwi czy dalej. Jak jest przykręcony bliżej to konstrukcja jest sztywniejsza, a jak dalej to grzybek bardziej pracuje i jest bardzie elastyczny i przy pracy drewna w pomniejszym czasie jest to bardzie wskazane, ale nie wiem więc pytam

http://img215.imageshack.us/i/poddasze2.jpg/

4 co ile daję się stelaż na skosie i ile od ściany kolankowej idzie pierwszy? I gdzie ma być ostatni ?

5 czy jak dałem profile co 40 cm to jest dobrze?

http://img710.imageshack.us/i/poddasze3.jpg/

4 jaki jest sposób ażeby grzybki przykręcić tak żeby dawały równą płaszczyznę po przyłożeniu poziomnicy, łaty czy też samego karton gipsu?

5Lesze grzybki czy esy czym lepej złapać płasczyzne? Żeby wiadomo było o co chodzi narysowałem przykładową poziomnice

6czy jeżeli np. srodkowy profil odbiega od poziomnicy 3-4 milimetry to się tym przejmować i poprawiać czy nie gdyż karton gips to zniweluje?

http://img534.imageshack.us/i/poddasze4.jpg

7 Jak to ocieplić? Napchać tam wełny do oporu czy może lepiej zostawić puste bo z welna bez wentylacji co się stanie? zgnije albo co...

http://img824.imageshack.us/i/poddasze5.jpg

Na razie mam tyle pytań Jeśli ktoś znalazł by czas by na nie odpowiedzieć to z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem sam ocieplić poddasze. Lektura tego wątku dała mi spory ogląd zakresu prac jakie są przede mną.

Prosiłbym o ocenę mojej koncepcji przez doświadczonych Furumowiczów :-)

1. Dach pokryty jest papą na pełnym deskowaniu i jest nachylony pod kątem 10-12stopni więc szczelina wentylacyjna musiałaby mieć około 5-6cm

- i tu pierwsze pytanie - jak najlepiej zrobić wlot do tej szczeliny - lepsze są większe otwory co jakiś czas czy po prostu szczelina (jakiej wysokości) na całej długości ścianki kolankowej?

- i druga sprawa - czy przy takiej szczelinie pomiędzy krokwiami rozpiąć FWK?

2. Ponieważ muszę oszczędzać wysokość pomieszczenia chciałbym zastosować 10+10cm SUPER-MATY - wystarczy?

3. Krokwie mają wysokość jedynie 12cm więc trzeba będzie nabić na nie dodatkowe łaty

4. Stelaż pod płyty g-k na wieszakach do poddaszy (grzybkach) - i tu również mam wątpliwości a mianowicie jeden pokój ma powierzchnię 30m2 - czy to może być jakiś problem przy takiej konstrukcji? Jak ewentualnie zrobić to inaczej żeby nie spadło - gęściej niż normalnie profile CD, więcej grzybków...?

Byłbym wdzięczny za wszelkie dodatkowe sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę przy tak małym kącie spadku dachu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przemyśleniu robię już inaczej z tymi grzybkami...

 

Gdy mam wypoziomowane UD zaznaczam na ścianach gdzie mają iść CD i je zakładam następnie wsuwam grzybki zaznaczam na krokwiach pion a na grzybkach poziom ołówkiem. Zdejmuję wszystko i przykręcam grzybki a potem nabijam już wełnę tylko ją jednak przetnę na połowę szerokości wałka by było lepiej jednemu trzymać a następnie od ścianki jeden będzie wpinał profil który będzie delikatnie dociskał wełnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przemyśleniu robię już inaczej z tymi grzybkami...

 

Gdy mam wypoziomowane UD zaznaczam na ścianach gdzie mają iść CD i je zakładam następnie wsuwam grzybki zaznaczam na krokwiach pion a na grzybkach poziom ołówkiem. Zdejmuję wszystko i przykręcam grzybki a potem nabijam już wełnę tylko ją jednak przetnę na połowę szerokości wałka by było lepiej jednemu trzymać a następnie od ścianki jeden będzie wpinał profil który będzie delikatnie dociskał wełnę

Rzecz gustu, ja robiłem po sznurkach, pierwszy raz w życiu i szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się że pójdzie tak łatwo. Przy robieniu Twoją metodą bałbym się o poziom profili bo czasami lubia być delikatnie przekręcone wokół własnej osi poza tym przy dłuższych odcinkach profil lekko może lekko obwisnąć i też nie bedziesz miał poziomu

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu, ja robiłem po sznurkach, pierwszy raz w życiu i szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się że pójdzie tak łatwo. Przy robieniu Twoją metodą bałbym się o poziom profili bo czasami lubia być delikatnie przekręcone wokół własnej osi poza tym przy dłuższych odcinkach profil lekko może lekko obwisnąć i też nie bedziesz miał poziomu

pozdr

 

Też tak próbowałem ale nie miałem tego wynalazku o którym Rom-Kon pisał i jakoś się bałem o pion grzybków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucie jak @freezyear

a tego magicznego urządzenia wcale nie potrzeba

robiłem na tzw "oko" i po zaczepieniu grzybków można ew. poprawić

zdarzyło mi się w przypadku dwóch grzybków na skosie

sam CD ma tolerancję skrętu wokół własnej osi - poziom będzie

oczywiście mówię tu o niewielkich odchyłkach

 

robiąc z Rom-Kon-owym patentem macie zegarmistrzowską precyzję :)

 

a metoda kolegi trochę zagmatwana ale skoro działa....

podobnie jak wyżej zwracam uwagę na wybrzuszenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...