Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.W listopadzie przymierzam się do ocieplenia poddasza,mam krokwie 16 czy wełna 15+10 będzie ok?bo ekipa zaproponowała mi 18+5 ale zastanawiam się czy powinna być zostawiona szczelina wentylacyjna między wełną a membraną;nie mam deskowania,dach mam pokryty blachą ceramiczno metalową.Wydaje mi się że wełna 18 nie powinna być,z góry dziękuje za odpowiedż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów, mam pytanie odnośnie umieszczenia folii paroprzepuszczalnej.

 

Sprawa wygląda tak.

http://img801.imageshack.us/img801/7052/strop.jpg

 

 

To jest sufit na poddaszu. Nad sufitem będzie poddasze nieużytkowe , taki stryszek na graty.

Moje pytanie czy folię zastosować w miejscu 1 czy 2?

 

Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko czy mogę ocieplać poddasze płytą kartowo gipsowa w miesiacach grudzień-czerwiec, dodam tylko ,że budynek zamknięty ale nie ma pieca jest instalacja i podsadzki wylane????

 

Bez obaw moim zdaniem jest to najlepszy okres z powodu sypiącej się waty ktora nieżle gryzie jak się spocisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czym lepiej ocieplić ścianę szczytową. Chodzi mi o miejsce styku sciany szczytowej z deskami na dachu. Ściana kończy się jakieś 18 cm poniżej desek i teraz tak się zastanawiam czy dawać tak styropian tak jak od zewnątrz czy może lepiej wełnę podczas ocieplania dachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko czy mogę ocieplać poddasze płytą kartowo gipsowa w miesiacach grudzień-czerwiec, dodam tylko ,że budynek zamknięty ale nie ma pieca jest instalacja i podsadzki wylane????

Spokojnie możesz , spoinowanie zostaw sobie na cieplejsze miesiące żebyś w środku miał z 10-15 stopni na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz , spoinowanie zostaw sobie na cieplejsze miesiące żebyś w środku miał z 10-15 stopni na plusie.

...tu bardziej chodzi o wilgotność niż temperaturę... po spoinowaniu trzeba uważać na nagłe zmiany temperatury i wilgotności... czyli nie odpalać kotła na full i uwaga na duże przeciągi w budynku - one potrafią nieźle wygonić wilgoć a taki skok może spowodować pękanie spoin... żadnych szoków... gips szybko chłonie i szybko oddaje wilgoć - to jego zaleta ale nie w tym przypadku...

 

...gdyby nie można takich prac prowadzić w "zimnych" miesiącach to już bym był na bezrobociu a faktycznie mam taki nawal roboty że za chwilę dam ..... i obsmarują mnie oczywiście tu na forum w "black liście".... Boże! Przesuń zimę chociaż o 2 miesiące!!! (zalana instalacja CO!) Gdzie to GLOBALNE OCIEPLENIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego już ekolodzy sie wycofują od dawna

teraz to sie nazywa DUŻE ZMIANY KLIMATU - czyli wszystko co nie pasi da się podciągnać :)

...czyli gwiazdka w maju... oj nie dobrze... nie dobrze...

 

ale o Ziemię się nie martwię... ma doskonały system autoregulacji! Jesli zrobimy jej za duże kuku to ona nam tym samym odpłaci i wytępi jak dinazaurów ;)

 

sorki za ten off...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy montując schody strychowe od dołu przykręcacie płytę kartonowo gipsową, czy malujecie klapę ze schodów?

Raz tylko popełniłem takie coś i to na życzenie Inwestora... powiem że nie wyszło najgorzej ale też nie najlepiej... i tak widać że to klapa a roboty i dopasowywania dużo wiecej. Zresztą producęci schodków też nie zalecają przykręcania płyty. Wystarczy schodki dobrze osadzić - na rowno z płytą, szczelinę wokół obrobić półnaroznikami AL i przemalować. Można też uzyć oryginalnych listew wykończeniowych ale wtedy podkreślają istnienie tej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy montując schody strychowe od dołu przykręcacie płytę kartonowo gipsową, czy malujecie klapę ze schodów?

 

ja pomaluję

 

a jak je ocieplacie?

 

Rama z jakichś desek, wypełniona wełną, obita folią żeby się nie sypało, większa od otworu, przesuwana albo na zawiasie. Proste i skuteczne. W którymś dzienniku budowy było ale nie pamiętam u kogo.

 

niestety chyba nijak

 

Nie ma problemu jesli strop jest na tyle gruby by schować całość schodków. Wtedy tylko wystarczy przesuwana płyta a na niej wełna. Ale nie zawsze jest tak łatwo. Często niestety schodki wychodzą ponad podłogę i tu już trzeba zrobić skrzynkę ocieploną z boków i góry. Nasuwa się taką skrzynkę na otwór i złożone schodki wchodzą w nią... trochę wyobraźni przestrzennej i wiadomo o co chodzi. Skrzynkę najlepiej zrobić z płyty OSB i okleić styropianem.

 

Jeśli nie zrobi się dodatkowego docieplenia schodków to po pewnym czasie (około 2 lata) klapa wyraźnie będzie bardzie przybrudzona niż pozostała część sufitu... taki szary prostokąt na białym suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...