Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

jak zmudne to zajecie wiedza juz co nie ktorzy zleceniodawcy ;)

Ja własnie skończylem walkę z 2 niewielkimi zbyt wysoko wymurowanymi ściankami działowymi.

Z racji tego ze to działowe nie było aż tak tragicznie, ze szczytowymi z wylanymi nadprozami nad oknami juz tak kolorowo nie było :-(

pozdro FlashBack ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciany ytong 30 cm plus bedzie wełna 15 cm (w projekcie brak wełny)

teraz mam wysokosc pomieszczenia 250 cm jak dam 10 pod krokwie bedzie 240 mało.

dlatego przyjmę wariant unimata 220 w krokwie plus 50 supermaty pod i tak zostanie :(

wysokosc bedzie 245 cm mam 188 cm wzrostu mam nadzieję niepierdyknąc sie w głowę.

Wszystko to przez styro superakustic 4 cm plus wylewkę 7 zeby ukryc rury do solara.

dzieki

 

za 3 tygodnie zaczynamy z ekipą ocieplenie wiec bede czesto zaglądał i nie będzie im łatwo :) bede pytał

dzieki i pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pow. dachu czyli po jętce mam około 50 m2 pow.

po krokwi mam tez 50 m2

Jetkę mam nadbitą na 22 cm czyli 20 cm unimaty plus 5 cm supermaty.

Problem jest z wysokoscią sciany kolankowej 90 cm wysokosci.

Teraz mieszkając mam pokoj 30 m2 i wysokosc 250 cm a w sypialni nawet 260 cm.

Boję sie skosów czytając forum wszyłem sobie minimalną wysokosc 245cm i tego staram sie trzymac.

 

Apropos zerknęłem do projektu i :

mam w krokwi 16cm w 1 warstwie

w jętce 18 w 1 warstwie.

Edytowane przez f.5
ed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

bardzo ciekawy wątek

Mam pytanie do fachowców. Mam krokwie 18 cm, membrana dachowa wysokoparoprzepuszczalna tyvek ultra i dachówka ceramiczna. Ile dać wełny w pierwszej warstwie między krokwie? (w drugiej warstwie będzie 10 cm). Chciałbym jak najwięcej - 18 cm. ale może lepiej dać 15 i zostawić szczelinę między membraną i wełną? Czy lepiej jak jest szczelina czy lepiej jak jej nie ma? Poradźcie.

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eksperci firmy Elektra
odpowiedzą na pytania dotyczące elektrycznego ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych, ogrzewaczy akumulacyjnych i wentylacji z odzyskiem ciepła, a także elektrycznych systemów ochrony przed śniegiem i lodem podjazdów, schodów zewnętrznych i rynien.

 

 

 

Elektra jest producentem przewodów i mat grzejnych do elektrycznego ogrzewania podłogowego; wykonawcą instalacji przeciwzamarzaniowych i przeciwoblodzeniowych podjazdów, ramp, chodników, schodów, rurociągów, rynien.

 

 

 

Demontaż starego pieca akumulacyjnego
...
Bojler czy przepływowy ogrzewacz elektryczny?
....
Cofanie się spalin w kominie
...
Odliczenie od podatku
...

 

 

 

ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI FORUM!

 

 

Przedstawiciele ELEKTRY czekają na
Was w tym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wrzucę tam Schwenka 120 mm i Rockwoola Superrock 100 mm . Mam jeszczę jedną prośbe o poradę co do folii jaka ona powinna być? Chodzi mi dokładnie o nazwę . A co myślicie o tej folii ?? Folia Paroizolacyjna ISOVER VARIO KM Duplex Edytowane przez Mimor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom_kon napisał kiedyś:

"Nie zalecam (ja tak nie robię...) cięcia wełny i układania między profile i wciskania pasków wełny w profil. Niepotrzebne dodatkowe mostki spowodowane niedokładnością cięcia. Cięcie to ostateczność! Lepiej stelaż odsunąć o 3cm więcej od krokwi i wełne dać pod profile. Profile wstrzymują wełnę i żadne inne mocowanie nie jest potrzebne. Do takiego montażu najlepiej nadają się nie wieszaki ES tylko wieszaki do poddaszy tzw. krokwiowe"

Napiszcie jak długie kupić grzybki i ile odsunąć stelaż od krokwi jeśli w drugiej warstwie daje 5 cm wełny? czy to ma być 5 cm czy tez odsunąć dodatkowo jeszcze o 3 cm jak napisane wyżej czyli razem odsunąć o 8 cm?

Zapytam jeszcze w tym wątku:

CZym kleić folię do folii?

Rom-kon polecał Coromix - czy Corofix? A może coś równie dobrego a tańszego?

Czym kleić folie do ściany , kominów- macie coś wypróbowanego co się przyklei do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

dach kopertowy 16,7 metra na 8,4. Nie ma tam żadnych ścianek działowych. Planuje ocieplać wszystko po skosach - czyli nie będzie poziomego sufitu tylko widoczne jętki.Na co zwrócić uwagę aby to dobrze zrobić?

Boje się,ze tak duża powierzchnia jak będzie w całości naturalnie pracować to szybko popęka.Możecie coś poradzić? Jakieś specjalne dylatacje?

CZy ktoś słyszał o specjalnej zaciskarce do profili -aby nie stosować łączników i pchełek? Jakiegoś linka zapodacie?

cos takiego:

http://www.lafarge.pl/wps/portal/pl/4_3_B_9-Akcesoria_i_narzedzia_Detail?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connectlib_pl/Site_pl/AllProductGips/ProductDatasheet+Exemple_1274700199443/ProductDatasheet

a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wszystkie źródła upierają się przy tym, żeby drugą warstwę wełny dawać pod profil, bo tak najłatwiej.

 

Czy wielkim grzechem jest uprzednie przyczepienie wełny podobnie jak pierwszej warstwy na sznurek? Mi się nic nie obsuwa i z pewnym trudem ale jakoś idzie. Wydaję mi się że jest to dokładniejszy sposób niż wpychanie pod stelaż bo mam większą kontrolę nad zniwelowaniem szczelin przy krokwiach.

Dodam że przykręcenie wieszaków też nie będzie problemem, bo mam zdjęcie poglądowe jak idą krokwie, zresztą widzę jak wbiłem gwoździe do sznurka.

 

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specem nie jestem ale na bazie małego aczkolwiek doświadczenia podpowiem

@ewadora

odsuń na 5 cm plus 3 na profil czyli "czubek" tzw grzybka ma iść ok. 8 cm pod krokwiami

plus z 5 6 na zamocowanie do krokwi daje nam grzybki ok. 14cm

ja folię z folią kleiłem taśma dwustronną, gdzie miałem wątpliwości poprawiałem zwykła pakową ale dobrej firmy - TESA -- cholernie mocne

do ścian kleiłem też taką zwykła

 

co do tej zaciskarki nie wiem, nie znam się :)

 

@marcinkornacki

ja dawałem tylko skrajne profile

np. moja wełna ma ok. 1.25m to dałem dolny i 3-ci z kolei także jak włożyłem to górą i dołem trzymał ją profil, resztę profili zakładałem później

a co do przykręcania wieszaków

Rom Kon pokazywał że czasami kręci je po wepchnięciu pierwszej warstwy wełny

jeśli przykręcanie po drugiej warstwie nie jest dla Ciebie problemem to jakie trudności stwarza Ci upychanie wełny między profile :)

czy dobrze Cię zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manieq82

No tak pi razy drzwi mnie zrozumiałeś, ale ok.

 

Mam pytanie czy jest jakiś nietrudny sposób wypoziomowania profili? Wiem że pytanie głupie, ale chyba niestety będę musiał zatrzymać się na tym poziomie swoich praca bo mnie to niestety przerasta. Nie wiem np. jak przykręcić profil UD do ściany. Nie wiem do czego się odnosić. Poziomicą to tu raczej nie jestem wstanie złapać nic.

 

Masło maślane, ale liczę że ktoś doda jeszcze mi otuchy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

dach kopertowy 16,7 metra na 8,4. Nie ma tam żadnych ścianek działowych. Planuje ocieplać wszystko po skosach - czyli nie będzie poziomego sufitu tylko widoczne jętki.Na co zwrócić uwagę aby to dobrze zrobić?

Boje się,ze tak duża powierzchnia jak będzie w całości naturalnie pracować to szybko popęka.Możecie coś poradzić? Jakieś specjalne dylatacje?

?

ponawiam swoje pytanie- nikt mądry nie odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jak zwykle odstawia sfinksowe przemowy.

Znaczy się popęka choćbym na głowie stawała i uszami klaskała?

A może jednak coś podpowiesz?

Dawać stelaż krzyżowy? A czy wolno taki dawać na skosach?

Łączyć profile CD z UD przy ścianie czy nie - Mam zamiar profile UD przymocować do ściany natomiast nie łączyć ich potem pchełkami z CD tylko niech sobie "pływają".

Moi majstrowie mówią,ze trzeba połączyć bo oni inaczej nie dają gwarancji,ze nie popęka.

Radźcie coś please- bo poddasze się już robi i za 2 dni może być za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...