Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możecie mi powiedzieć jakiego typu narozniki bedą lepsze:

Zewnętrzne:

1. Narożnik standardowy (aluminiowy z dziurkami)

2. Narożnik taki jak poprzedni ale z siatką

Wewntrzne:

1. Taśma papierowa

2. Taśma papierowa z naklejoną aluminiowa (chyba to jest aluminium)

3. Siatka do łączeń

 

Tylko takie znalazłem w markecie i zastanawiam się które kupić. Proszę o w miarę szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do rozmieszczenia wieszaków

mam tak

ściana-10cm-40-40-40-40-40-40-17-skos czy tak zostawić czy może jakoś to inaczej rozplanować?

Druga sprawa pod krokwie chcę dać 15 cm wełny czyli wieszak wysunięty na jakieś 19 cm i zostaje max 8 cm na jetkach/krokwiach nie za mało szczegolnie na skosach?

proszę o możliwie szybka odpowiedź bo jutro mam zamiar kontynuować prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Koledzy mam do Was pytanie odnośnie wykonywania ocieplenia poddasza wraz z k-g ale bez szpachlowania zimą. co o tym sadzicie?? czy moze lepiej wstrzymac sie do wiosny. podkreslam ze dom jest w stanie surowym zamknietym bez ogrzewania. chce ta prace wykonac sam i wydaje mi sie ze dzieki waszym opisa sobie z tym poradze;] ale wyjdzie w praniu:P powiedzcie mi czy nie ma zadnych przeciwskazan zeby to robic w styczniu. pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBacku mogę prosic o link do fotek pokazujących prawidłową zabudowę (stelaż) lukarny i okna połaciowego w układzie kombi obok siebie.

Ekipa zabiera sie powoli za robotę.

Chciałbym im wydrukowac zdjecie w duzym formacie i przykleic aby go ciągle widzieli (to zdjęcie) i czerpali z niego natchnienie.

 

Ludziska pokazcie swoje stelaze :) z gory dziekuję. radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do adaptacji "niskiego" poddasza:

 

http://lh4.ggpht.com/_WZYn9r-0HKU/TMNBdZmXkPI/AAAAAAAAACo/4Indk9YkdJ4/s720/IMG_1704.JPG

 

Niestety w grę nie wchodzi podniesie dachu tak więc zarówno przy ociepleniu jak i podłodze będzie się liczył każdy cm.

 

Mam pytanie w kwestii ocieplenia, dach jest o strukturze gont, papa, deskowanie. Jak dobrze rozumiem, ze względu na strukturę dachu będzie to poddasze użytkowe typu szczelnego dla pary wodnej czyli od deskowania muszę zostawić od 3 do 6 cm szczeliny wentylacyjnej, następnie wełna do "końca wysokości" krokwi, folia termoizolacyjna lub kolejna warstwa wełny (ze względu na chęć oszczędności cm wolałbym zastosować folię termoizolacyjną) oraz na końcu folia paroizolacyjna.

 

- Czy powinna być szczelina pomiędzy folią paroizolacyjną, a płytami k-g?

- Jakich produktów używaliście przy takim sposobie ocieplenia?

- Jak powinny wyglądać wloty powietrza pod okapem i w kalenicy (zwykłe przewiercone otwory czy jakieś gotowe "konkretne rozwiązania")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zabieramy się za ocieplanie poddasza. Druga warstwa wełny, na krokwi - to 10 cm. Jakiej długości powinnam zastosować wieszaki grzybki? Najdłuższe jakie mają w hurtowni to 14 cm, czy takie nie będą za krótkie?

 

wydaje mi się że krótkie bo wełna 10+profil + montaż.

 

W składzie zaproponowano mi profile firmy BUDMAT 0,5mm jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

 

Ja mam takie krótkie pytanko - przeszukałem ten wątek, ale nie udało mi się znaleźć informacji jakiej grubości powinny być regipsy na poddaszu.

Gdzieś chyba ktoś pisał że 18mm, ale nie mogę się tego drugi raz doszukać.

Mam dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną - folia bez deskowania - między krokwie 15cm super maty - na krokwiach 10cm supermaty.

Pomóżcie proszę bo nie jestem pewien jakie regipsy zamówić. Majster też mówi że 18mm ale w okolicy na składach mają tylko 12,5 co w sumie mnie trochę dziwi.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początkowych stron tego wątku wynika że lepsze są grubsze. Ale - przy rozstawie 40 cm powyższe też dadzą radę.

 

No tak czytałam ale jak sobie tak pomyśłęże to jest 0,1 to czy rzeczywiście jest taka różnica? No i chodzi mi o samą firmę Budmat czy jest ok.

Dzisiaj przyszła paczka z wieszakami Koelnera :) 27cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Koledzy mam do Was pytanie odnośnie wykonywania ocieplenia poddasza wraz z k-g ale bez szpachlowania zimą. co o tym sadzicie?? czy moze lepiej wstrzymac sie do wiosny. podkreslam ze dom jest w stanie surowym zamknietym bez ogrzewania. chce ta prace wykonac sam i wydaje mi sie ze dzieki waszym opisa sobie z tym poradze;] ale wyjdzie w praniu:P powiedzcie mi czy nie ma zadnych przeciwskazan zeby to robic w styczniu. pozdrawaim

 

ja w zeszłym roku jesienią a przed zimą na tym samym etapie zrobiłem ocieplenie, stelaże i zamknąłem to paroizolacją, a w tym roku na spokojnie wiosna czy latem gdy już ciepło i sucho położyłem płyty i poszpachlowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...