Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Pytanie czy mozna przewody elekryczne 2 sztuki w peszlu ominąc kładąc 2x5 cm pod plus 2x5 cm nad nimi.

razem 20cm na jętce?

http://images45.fotosik.pl/336/d6de3bca1b60228bmed.jpg

czy są jakies przeciwwskazania takowego rozwiązania?

 

Raz jeszcze proszę o fotki stelazy lukarny za tydzien beda mi niezbędne.

Flashu mam link do Twojej picassy wiele mi to pomoze lecz lukarny tam nie ma :(

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie

utknąłem na etapie montażu schodowych na stryszek - takich składanych - standard

jak obrobić połączenie z płytami?

jeszcze ich nie przykręciłem bo nie wiem....

znalazłem takie listewki plastykowe w leroyu - taki u z jednym dłuższym boczkiem...

 

aha Matilda

ja docinałem dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o takim rozwiazaniu szczeliny przy pelnym deskowaniu?? tak czy lepiej za pomoca sznurka??

pozdro

 

 

To pozwól że sam siebie ocenie. Jest to napewno dodatkowy wydatek ale jak Ci zależy na jak najlepszym wyoknaniu to jak najbardziej polecam.

 

Myślę że jest to jedyny sposób który uchroni Cię przed wykonawcami którzy zbytnio nie przejmują się szczeliną wentylacyjną na Twoim dachu.

 

Miałem też okazję sprawdzić jak działa taka szczelina. Przy silniejszym wietrze u góry przestrzeni między krokwiowej mało mi głowy nie urwało jak mocowałem peszel z przewodami elektrycznymi.

 

Ja jestem zadowolony że tak zrobiłem.

 

Dodatkowo z wiatroizolacji zrobiłem rękawy które dodatkowo izolują od przenikania wiatru nad murłatą w miejscu gdzie izolacją elewacji łączy się z ociepleniem poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam budmata, wzięliśmy najpierw kilka sztuk na próbę z hurtowni i przywieźli budmata. Nie mam porówniania do innych profili, ale te nie wzbudzają jakoś szczególnie mojego zaufania :-), faktycznie cienkie. Ale że w okolicznych hurtowniach nie mają nic innego więc tak jakby nie mam wyjścia.

 

 

Jak weźmiesz do ręki profil Rigispa wtedy zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywiec podaj wymiary.

Wysokosc krokwi, wysokosc podloga jetki/kleszcze.

Deskowany dach bedzie szczelny dopiero gdy przestrzen krokwi wypelnimy w pelni izolacja.

 

http://images41.fotosik.pl/416/22e6e1c231174ef3med.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/421/cac49870fa80c3d2med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/396/79ee920fb835e349med.jpg

 

Jak rozumiem zostawiam np. 4 cm na szczelinę, robię sznurkowanie lub kładę wiatroizolacje, potem 10 cm welny, następnie folie termoizolacyjną 2 mm (w celu zaoszczędzenia cm) i na sam koniec paroizolacje i mogę montować k-g jako sufit. Zgadza się?

 

Wloty i wyloty maja byc na calej szerokosci rozstawu krokwi, otworki. Ile i gdzie bys nie nawiercil nic nie daja procz zawilgocenia i grzyba.

 

Jakiś inny pomysł jak to rozwiązać aby nie doprowadzić do zawilgocenia i grzyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozgryźć temat połączenia ślizgowego i prawidłowego montażu folii paroizolacyjnej i doszedłem do ciekawego mommentu.

 

W Polsce tacy producenci jak Kanuf i Rigips nie zalecają wręcz zakazują pod groźbą utraty gwarancji skręcania profila CD z UD albo płyty karton-gipsowej z profilem UD.

 

A okazuje się że ten sam Kanuf ale w Niemczech zaleca skręcanie wszystkiego ze wszystkim aby zmontować sztywne połączenie.

 

Taką informację uzyskałem z działu technicznego Kanuf.

 

Na moje pytanie czemu tak jest różnica padła odpowiedź że w Polsce więźba dachowa jest robiona z niesezonowanego drewna i te zalecenia są dostosowane do Polskich warunków.

 

I co Wy na to???????

 

Okazuje się że wszytko jest względne nawet takie świętości jak połączenie ślizgowe :)

 

 

Jest tu ktoś na forum niemieckojęzyczny. Podobno na stronach niemieckich Knauf jest podana instrukcja montażu gdzie jest podane skręcanie profilu CD z UD.

Edytowane przez odaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej okolicy niestety nie znalazłam profili rigipsa i knaufa wszędzie budmat. Trudno najwyżej na łeb mi się zwali. Pocieszam się tym że nie mam profili z supermarketu :lol2:

 

Odaro no nieźle :) ciekawe co na to inni bo ja jestem ciekawa opinii :)

Czyli w sumie ja mogę wszystko do siebie skręcać bo więźba ma już 3 lata więc już chyba się wysezonowała co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej okolicy niestety nie znalazłam profili rigipsa i knaufa wszędzie budmat. Trudno najwyżej na łeb mi się zwali. Pocieszam się tym że nie mam profili z supermarketu :lol2:

Spokojnie, jak jest wykonanie zgodnie z zasadami, rozstaw profili, wieszaków, wkrętów taki jak ma być, wieszaki wpięte prawidłowo to nie ma prawa nic się zwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej okolicy niestety nie znalazłam profili rigipsa i knaufa wszędzie budmat. Trudno najwyżej na łeb mi się zwali. Pocieszam się tym że nie mam profili z supermarketu :lol2:

 

Odaro no nieźle :) ciekawe co na to inni bo ja jestem ciekawa opinii :)

Czyli w sumie ja mogę wszystko do siebie skręcać bo więźba ma już 3 lata więc już chyba się wysezonowała co?

 

Moja więźba też stoi 3 lata czyli tyle ile schnie drzewo ale nic się nie poskręcała bo była dobrze zrobiona.

 

Nie znasz może niemieckiego w mowie i uczynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profile co 40cm, wieszaki na każdą krokiew. Aż strach będzie spać pod skosami ;) My dopiero zaczynamy i właśńie walczymy z obróbką okna...... No ale pierwsze pomieszczenie w 60% zrobione.

 

Mam pytanie jak mocować profile cd do ud jak są już na wieszakach.Toż to jakaś parodia normalnie wychodzi. Nie wspomnę już o wypoziomowaniu tego wszystkiego... Od czego najlepiej zacząć? My rozwiesiliśmy najpierw wieszaki potem ud. Walka z poziomami była okrutna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...