Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie jak mocować profile cd do ud jak są już na wieszakach.Toż to jakaś parodia normalnie wychodzi. Nie wspomnę już o wypoziomowaniu tego wszystkiego... Od czego najlepiej zacząć? My rozwiesiliśmy najpierw wieszaki potem ud. Walka z poziomami była okrutna....

Tniesz CD krótszy o szerokość jednego UD (ok.30mm) i wchodzi elegancko:) Co do poziomów do najpierw kręcisz UD a później rozpinasz sznurki w miejscach gdzie pójdą wieszaki. Przewertuj cały wątek, Rom-Kon opisywał dokładnie patent łącznie z fotkami i oprzyrządowaniem do wypoziomowania wieszaków. Generalnie jak już załapiesz o co biega to proste jak drut jest:)

http://images50.fotosik.pl/427/a8f25bee474d5a6am.jpg

tu widać mniej więcej o co chodzi z tymi sznurkami, dokładniejsze zdjęcia musisz szukać u Rom-Kona bo nie mam nic lepszego chwilowo

pozdr

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tniesz CD krótszy o szerokość jednego UD (ok.30mm) i wchodzi elegancko:) Co do poziomów do najpierw kręcisz UD a później rozpinasz sznurki w miejscach gdzie pójdą wieszaki. Przewertuj cały wątek, Rom-Kon opisywał dokładnie patent łącznie z fotkami i oprzyrządowaniem do wypoziomowania wieszaków. Generalnie jak już załapiesz o co biega to proste jak drut jest:)

http://images50.fotosik.pl/427/a8f25bee474d5a6am.jpg

tu widać mniej więcej o co chodzi z tymi sznurkami, dokładniejsze zdjęcia musisz szukać u Rom-Kona bo nie mam nic lepszego chwilowo

pozdr

 

tiaaaa tylko jak dwa UD na początku dobrze przypasować do wełenki i to jeszcze tak żeby się zeszły w tym samym poziomie :) A poza tym to mam dwie ściany i jeden skos a w następnych pomieszczeniach po jednej ścienie i cztery skosy :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaa tylko jak dwa UD na początku dobrze przypasować do wełenki i to jeszcze tak żeby się zeszły w tym samym poziomie :) A poza tym to mam dwie ściany i jeden skos a w następnych pomieszczeniach po jednej ścienie i cztery skosy :bash:

Szlauchwaga, poziomica laserowa:) Jak masz pod jętkami powiedzmy wełnę 10cm to górę UD robisz 11cm od jętek i masz jeszcze 1cm zapasu. Wytyczanie skosów było opisane parę stron wcześniej, nie pamiętam przez kogo (fakt że też nie bardzo to czaję ale jak będe u siebie robił to potrenuje:) )

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tniesz CD krótszy o szerokość jednego UD (ok.30mm) i wchodzi elegancko:) Co do poziomów do najpierw kręcisz UD a później rozpinasz sznurki w miejscach gdzie pójdą wieszaki. Przewertuj cały wątek, Rom-Kon opisywał dokładnie patent łącznie z fotkami i oprzyrządowaniem do wypoziomowania wieszaków. Generalnie jak już załapiesz o co biega to proste jak drut jest:)

http://images50.fotosik.pl/427/a8f25bee474d5a6am.jpg

tu widać mniej więcej o co chodzi z tymi sznurkami, dokładniejsze zdjęcia musisz szukać u Rom-Kona bo nie mam nic lepszego chwilowo

pozdr

 

A pamiętasz gdzie są zdjęcia jak obrobić okna dachowe żeby zrobić takie małe 5cm załamanie. Nie mogę ich odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja na cele mieszkaniowe i az 10cm izolacji! szalejesz, posiadasz jakis wstepny projekt czy rzeczywiscie wszystko wymysliles tak na "pale".

bo przy takim ociepleniu to lepiej wziasc kredyt na budowe nowego domu, rata bedzie pewnie nizsza niz koszty sezonowego ogrzewania.

a gdzie jeszcze koszty startowe na media, poprawki w dachu i izolacji :o ufff.

 

Na razie myślę i zastanawiam się jak to wykonać samodzielnie. Pytanie może i głupie ale jak znajdę wartościową odpowiedź to już go nie powielę :)

 

Adaptacja ma być na cele mieszkaniowe tak więc według normy powinno być co najmniej 25 cm wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro

by nie opisywac wszystkiego od poczatku. wyzal sie o jaki konkretnie element konstrukcji i o jakim przeznaczeniu chodzi co do ktorego, masz watpliwosci czy zachodzi koniecznosc polaczenia ze soba profili.

choc z innej strony to, rom nituje wiec nie powinienes miec watpliwosci i robic tak jak on.

 

 

Ale tu nie chodzi o konkretny element tylko koncepcje prawidłowego montażu całego dachu.

 

Rom-kon nituje profile CD z UD czy tak? bo przegapiłem ten moment dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy ktoś może opisać jak prawidłowo zabudować taki słup - mam takich kilka, więc przy okazji puściłem sobie przy nich kanały do reku. Czy można zabudować profilami ud i cd, czy raczej takie do budowy ścianek??

 

http://img5.imageshack.us/img5/340/03112010056.th.jpg' alt='03112010056.th.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak o kosmitach, wykonywalem izolacje puropodobna o lamdzie 0,009 a ogladalem izolacje z lambda 0,008 wiem, ze sa juz nizsze.

Pytam tak z czystej ciekawości, jakie materiały mają tak niską lambdę?

Areożele mają lambdę 0,012-0,013 i uchodzą za najlepsze izolator na świecie.

Czyżby już pokazało się coś jeszcze genialszego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...