Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Witajcie,

 

czy Waszym zdaniem warto/należy robić wiatroizolacje na wełnie ocieplającej strop pomiędzy poddaszem użytkowym a częścią nieużytkową, która oczywiście będzie wentylowana odpowiednimi kratkami w ścianach szczytowych? Jeśli mój opis jest niejasny to doprecyzuje, że chodzi o wełne między jętkami. Podłogi na tym raczej robił nie będę, bo i tak nad jętkami pociągne kilka kanałów wentylacyjnych także ocieplnych wełną.

 

Jeśli potwierdzicie moje przypuszczenia, że taka wiatroizolacja powinna być to z czego najlepiej ją wykonać? Musi być paroprzepuszczalne, ale czy dać tam membranę czy są inne możliwości?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

a czy ktoś może opisać jak prawidłowo zabudować taki słup - mam takich kilka, więc przy okazji puściłem sobie przy nich kanały do reku. Czy można zabudować profilami ud i cd, czy raczej takie do budowy ścianek??

 

<a href=http://img5.imageshack.us/img5/340/03112010056.th.jpg' alt='03112010056.th.jpg'>

 

 

jacku

ja w przypadku tego zdjęcia dałbym dwa ud, przykręcił do ściany, w to wsunął bym kolejne dwa ud (stworzyły by kwadraty) i przykręcił płyty - paski z boków i z przodu.

Oszpachlował i później traktował jak ścianę - na sztywno

 

 

A tak przy okazji przypomnę się odnośnie obróki schodów na strych - how to aby było ładnie?

Jakieś listwy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy warto ocieplać dach do kalenicy? Czy może do jętek a górę zostawić bez ocieplenia? I jak wentylować tą połać w przypadku ocieplenia do kalenicy, na dachu mam jak na razie deski i na to papa dachówka w terminie późniejszym się pojawi. Oczywiście ocieplenie na jętkach w obu przypadkach. Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy warto ocieplać dach do kalenicy? Czy może do jętek a górę zostawić bez ocieplenia? I jak wentylować tą połać w przypadku ocieplenia do kalenicy, na dachu mam jak na razie deski i na to papa dachówka w terminie późniejszym się pojawi. Oczywiście ocieplenie na jętkach w obu przypadkach.

 

To zależy jaki masz dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zachodzi potrzeba wykonania scianki kolankowej (okam w wiencu na stropie) i przedscianka moze byc obciazana nalezy wczesniej wykonac ruszt wsporczy z kantowek (brak ograniczen wysokosci).

 

jezeli nie musi byc ociazana, to po zaplytowaniu skosu, do pierwszego profila cd skosu mocuje sie profil ud jako wsparcie dla profili pionowych cd (max. wysokosc noo 1m).

inne rozwiazanie z mozliwoscia obciazenia, to montaz profili cd do krokwi za pomoca uchwytu es. wymiar plytowy uzupelnia sie odpowiednio profilami cd calosc zamyka sie profilem ud. (max. wysokosc nooo 1,3m).

innym zagadnieniem bedzie wykonanie izolacji.

 

wielkie dzięki FlashBack

mam jeszcze pytanie czy można zrobić ocieplenie etapami tzn. teraz dam 15 cm między krokwie a za kilka miesięcy zrobić stelaż i dać drugą warstwę 10 cm. Czy da radę później montować grzybki do boku krokwi jak już będzie między nimi wełna 15 cm?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

 

ten słup akurat w tym miejscu jest schowany w ścianie ale z drugiej strony to sporo wystaje plus obok ma kanał do reku. Ja myślałem żeby zabudować tak

http://img526.imageshack.us/img526/4323/03112010056v1.th.jpg' alt='03112010056v1.th.jpg'>

gdzie żółte to udeki a czerwone cd. Tylko nie mam pewności czy aby napewno tak będzie poprawnie - czy dla sztywności konstrukcji ponitować ud i cd ze sobą? Czy ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć ? dzięki i pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ocieplam poddasze, poki co wszystko szlo dobrze ale teraz mam problem poniewaz w pojkoju nad garazem mam jestki na wysokosci ok 3,2m nad poziomem podlogi, wysokosc pomieszczenia to 2,6 -> zostaje mi wiec roznica pomiedzy plyta KG a jetka 60cm. Grubosc ocieplenia jaka daje nad sufitem to 2x15cm welny skalnej Rockwool. w innych pomieszczeniach jetki byly nisko, w sam raz zeby pomiedzy nie dac welne a 2 warstwe pod jetkami potem stelaz i plyty,a tutaj...

Jak wykonac takie ocieplenie? 2 pomysly:

pierwszy: wykonac stelaz na wieszakach noniuszowych aby utrzymaly welne wraz z plytami (welna lezy na stelazu)

drugi wariant: mocowac welne pomiedzy jetki a kolejna warstwe na stelazu - niestety tutaj powstaje szczelina 45 cm pomiedzy warstwami ocieplenia.

 

Prosze o porade, mysle ze ktos juz mial taki zgryz - problem dosc pilny.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak wykonac takie ocieplenie? 2 pomysly:

pierwszy: wykonac stelaz na wieszakach noniuszowych aby utrzymaly welne wraz z plytami (welna lezy na stelazu)

drugi wariant: mocowac welne pomiedzy jetki a kolejna warstwe na stelazu - niestety tutaj powstaje szczelina 45 cm pomiedzy warstwami ocieplenia.

 

Prosze o porade, mysle ze ktos juz mial taki zgryz - problem dosc pilny.

 

Dzieki

 

ja miałem w starym domu taki sam problem i zrobilem to sposobem pierwszym. szczelina pomiedzy warstwami ocieplenia z tego co wyczytalem tutaj na forum od madrzejszych osob nie jest wskazana.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki FlashBack

mam jeszcze pytanie czy można zrobić ocieplenie etapami tzn. teraz dam 15 cm między krokwie a za kilka miesięcy zrobić stelaż i dać drugą warstwę 10 cm. Czy da radę później montować grzybki do boku krokwi jak już będzie między nimi wełna 15 cm?

pozdrawiam

 

czy tak mozna to napewno koledzy pomoga. a co do grzybkow to nie bedzie z tym problemow. Rom-Kon nawet o tym pisal w tym temacie wraz ze zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze gratuluję dłuuugiego wątku (przeczytałem w całości - uff). Zaczynam robić ocieplenie i jak na razie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi ale mam jeden dylemat. Nie mam jętek i muszę robić podwieszenie do krokwi (w najwyższym miejscu jest 1,7m). Tylko w pomieszczeniu w środku domu zrobię jako stelaż "bezwieszakowy" (zeszyt techniczny D131 Knauf), ale tam mam dookoła murowane ściany. Czy wie ktoś czy są tak długie pręty i jak się one zachowują? Czy może jednak lepiej zrobić dodatkowe jętki tylko do podwieszenie stelaży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashu krotkie pytanie.

czy 2 warstwę wełny w poprzek mogę dawac w ten sposob jest to 5 cm super mata????

w profile wkładamy tez 5 (tniemy mate) wykonawca niebardzo chciał to robic bo pracochłonne zajęcie lecz flacha o,7L załatwiła sprwę.

http://images38.fotosik.pl/429/f7c4e12ec8cae334med.jpg

http://images49.fotosik.pl/434/ca5de97cf5b4bd26med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś czy są tak długie pręty i jak się one zachowują? Czy może jednak lepiej zrobić dodatkowe jętki tylko do podwieszenie stelaży?

 

najdłuższe pręty z jakimi ja sie spotkalem to 1,5m. Jeżeli zrobisz to za pmocą wieszaków to stelaż podwójny krzyzowy i bedzie wszytko ok;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar docieplić poddasze wełną firmy Rockwool grubość 15 cm. Mam pytanie, niektórzy mówią żeby montowąć folię paraprzepuszczalną (żółtą) na deski przed wełną i później po wełnie. Inni że nie i sam nie wiem co robić. A dach mam pokryty dachówką cementową.

1. Dachówka cementowa

2. Papa

3. Deski 2,5

4. Zostawiać tu 2 cm przerwy?

5.i teraz chodzi o to czy dawać folię paraprzepuszczalną żółtą

6. wełna 15

7. folia para... żółta

 

Nie wiem czy tak to montować bo według niektórych ta pierwsza folia jest niepotrzebna a według innych trzeba. Proszę o pomoc Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych mrozach i silnym wietrze - dom nad morzem, temperatura w lazience na poddaszu spadla mi do 13 stopni. Dom ocieplony 15cm, welna w poddaszu 20cm Lambda 0.38 Isover ale niestety tylko między krokwiami, brak warstwy w poprzek krokwi. Na "suficie" ok 30cm wełny takiej samej. Mieszkamy tylko na poddaszu. Na parterze jest działalność. Utrzymujemy temp ok. 20.5 stopni. Kociął 26kw nie m problemu z nagrzaniem reszty domu. Spala około 1 zasobnik na tydzień. czy jest możliwe w jakiś sposób docieplenie skosów? Chodzi mi czy można np. dosypać granulek stryopianowych w skosy? I czy nie spowoduje to jakichś zmian w postaci zawilgocenia itp. Łazienka jest najzimniejszym miejscem w domu..;( Wiem, że mam skopaną podłogówkę w łazience - 8m2 a tylko mjakieś 6 meandr plus drabinka standardowej szerokości i wysokości około metra. Co zrobić? ten sam wątek porusze w części ogrzewanie, gdyż problem dotyczy obu spraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam się nad ociepleniem poddasza zamieszczam zdjęcie o co mi chodzi i chciałbym dowiedzieć się czy to będzie dobre rozwiązanie.

Więc poddasze ociepliłem tak jak na rysunku linia czerwona pomiędzy kozłami watą o grubości 18 cm pomiędzy kozłami tak jak zaznaczone linią czerwoną do tego będę dodawał watę w grubość stelażu pod regips 5 cm.Jak widać na rysunku pomiędzy 7 a linią czerwona tworzy się dość spora powierzchnia.

Pytanie jest takie czy to może spowodować powstanie się grzyba?

http://img42.imageshack.us/img42/8437/fotest.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz mieszkać na strychu?

 

Tam gdzie czerwone linie u Ciebie mam folię paroizolacyjną, watę mam na podłodze strychu, czyli na suficie poddasza - na strychu zimno (latem upał), na poddaszu cieplutko zimą, latem przy zasłoniętych oknach połaciowych w upały też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...