Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

f.5 wygląda dosyc dobrze... no może tylko te pchełki... ale zastanawia mnie czy pod dolnym glifem okna - pionowym czy tam jest jeszcze kawałek skosu czy glif dochodzi do ściany kolankowej... bo jeśli ma być skos to nie widzę możliwości przykręcenia płyt... brak profili... nie widzę jak jest z górnym glifem.... mam nadzieję że dojdzie jeszcze druga warstwa wełny i folia paroizolacyjna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska zerknijcie prosze

dobrze to wygląda czy moze cos poprawic ???

http://images38.fotosik.pl/443/1d828816ed52e554med.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/449/2d5ca88fd8602d36med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/450/4152f3ec2d6a68famed.jpg

 

Nie wiem dlaczego wpadam w psychozę i mam wrazenie ze bedzie mi zimno na gorze

Tez tak macie?

dodam ze w tej chwili grzeje kozą i po wrzuceniu wełny jest znosnia czytaj przyjemna temperatura. w zasadzie mozna juz mieszkac!

 

Hej!Jest nieźle,tylko folia...i montaż GK.Tylko wełny jakoś mało.Jaka jest grubość docieplenia?Tylko na wysokość krokwi?Trochę mało.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozgryźć temat połączenia ślizgowego i prawidłowego montażu folii paroizolacyjnej i doszedłem do ciekawego mommentu.

 

W Polsce tacy producenci jak Kanuf i Rigips nie zalecają wręcz zakazują pod groźbą utraty gwarancji skręcania profila CD z UD albo płyty karton-gipsowej z profilem UD.

 

A okazuje się że ten sam Kanuf ale w Niemczech zaleca skręcanie wszystkiego ze wszystkim aby zmontować sztywne połączenie.

 

Taką informację uzyskałem z działu technicznego Kanuf.

 

Na moje pytanie czemu tak jest różnica padła odpowiedź że w Polsce więźba dachowa jest robiona z niesezonowanego drewna i te zalecenia są dostosowane do Polskich warunków.

 

I co Wy na to???????

 

Okazuje się że wszytko jest względne nawet takie świętości jak połączenie ślizgowe :)

 

 

Jest tu ktoś na forum niemieckojęzyczny. Podobno na stronach niemieckich Knauf jest podana instrukcja montażu gdzie jest podane skręcanie profilu CD z UD.

 

...to jest piękne!!! Zawsze twierdziłem że nawet w budowlance czyli w sztuce budowlanej liczy się moda, lans czy tzw. parcie lub jak to inni ujmują owczy pęd Inwestorów!!! A my wykonawcy musimy nadążać za tym bo Inwestor sobie tak życzy więc mnie nic do tego... a co sobie o tym myślę to moja sprawa ;) Teraz jest parcie na gładź multifinish... a Rigips lansuje tą "angielską" metodę za pomocą reklamy szeptanej... za chwilę Szanowni Inwestorzy bedziecie tylko o tym marzyć! Żadna inna tylko ta! ...tak było z farbami czy gładziami modnych marek no i metodą malowania farbami typu "ino roz"... i moje nawet prawie dwudziestoletnie doświadczenie nie przebije sprzedawcy w sklepie z farbami! On zawsze będzie wiedzial lepiej jaka farba jest najlepsza!!! Bo działa tak jak sprzedawca śliwek na bazarze (autentyczne - widziane i słyszane przeze mnie!)

śliwki ładne dorodne praktycznie identyczne jedna w drugą...

- (klientka) ...panie, te śliwki to są robaczywe?

- (sprzedawca) ...nie, żadna nie ma robaka!

- (k) ...panie, a one to były pryskane?

- (s) ...nie! One są z przydomowego ogródka!(gościu miał sporo skrzynek) Nie były pryskane! (no i mina wielkiego oburzenia!)

...no i Klientka usłyszała co chciała usłyszeć i zakupiła śliwki bez robaków z całkowicie ekologicznego sadu bez użycia środków chemicznych!

 

 

A co do niemieckiego drewna to faktycznie - my możemy tylko pomarzyć o takim ale nawet najlepsze drewno (nawet klejonka!) pracuje pod wpływem wahań wilgotności czy już wbudowane w więźbę pod obciążeniem śniegu czy naporu wiatru...

 

 

a ogólnie to :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie Wodzu gdzie Ty sie podziewasz?? czekam na Twoje odpowiedzi na moje pytania

...a byłem se w pracy... a co... taki tydzień co miał 14 dni roboczych... teraz zaczynam się rozglądać co się przez ten czas działo i na co trzeba odpowiedzieć... cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze gratuluję dłuuugiego wątku (przeczytałem w całości - uff).( o Dzizus!!! wspólczuję! ...dopisek R-K) Zaczynam robić ocieplenie i jak na razie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi ale mam jeden dylemat. Nie mam jętek i muszę robić podwieszenie do krokwi (w najwyższym miejscu jest 1,7m). Tylko w pomieszczeniu w środku domu zrobię jako stelaż "bezwieszakowy" (zeszyt techniczny D131 Knauf), ale tam mam dookoła murowane ściany. Czy wie ktoś czy są tak długie pręty i jak się one zachowują? Czy może jednak lepiej zrobić dodatkowe jętki tylko do podwieszenie stelaży?

możesz wieszać nawet na 6-8 metrów! Najdłuższe prety to (chyba ;)) 1,5m ale spokojnie można łączyć ze sobą za pomocą specjalnych łączników (taka podwójna sprężyna jak przy wieszaku obrotowym) lub nawet wygiąć w haczyk i zawiesić 2 a nawet wiecej prętów... można przy dużych wysokościach zamiast prętów dać linkę stalową... pełna dowolność i możliwości dobrania technologi do konkretnych problemów!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne foki przydadzą mi sie

jesli pozwolis zapiszę sobie i wezme przykład :)

to u mnie

http://images38.fotosik.pl/429/f7c4e12ec8cae334med.jpg

tutaj wytyczne dla moich majstrów

http://images37.fotosik.pl/417/d15a6640f818b590med.jpg

mam nadzieje ze Rom wybaczy.

 

Apropos dlaczego w Tychach nie znalazłem uchwytów rigipsa.

W 6 hurtowniach powiedziano ze nie maja minimum logistycznego.

 

Rom-Kon wybaczy nie ma problemu! ...tylko czy to nie jest zbyt duże przegięcie??? Chociaż jeśli to spowoduje że będziesz mieć dobrze zrobione poddasze to niech będzie... ale pamiętajcie: NIE JESTEM WYROCZNIĄ! I czasem sam popełniam błędy i moja "technologia" nie zawsze musi być najlepsza! ...ciągle się uczę na własnych lub cudzych będach...

 

 

...a co do wieszakow rigipsa: zadzwoń do przedstawiciela handlowego i zapytaj gdzie w twoim rejonie wstawiają te wieszaki.... może okaże się że całkie niedaleko w małej hurtowni! Telefony do przedstawicieli są dostepne na stronkach producentow obojetnie czy to rigips czy kanuf czy jakiś inny producent czegokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi która folię paroizolacyjną wybrać? Nie interesuje mnie żadna inteligentna tylko szczelna i wytrzymała. Czy STROTEX 90 AL będzie ok czy szukać innej?

Stopair firmy Isover jest super! A strotex stosowałem i jest bardzo wytrzymala mechanicznie ale nie pamietam jak z jej szczelnością za to przestrzegam wszystkich co mają u siebie slaby sygnał GSM bo profile w połączeniu z folią aluminiowaną powoduje zauważalne ekranowanie komórek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do specjalistów:

jestem namawiana na podwójne płytowanie skosów na poddaszu. waham się, bo to duze pieniądze dodatkowo. Czy mozecie się wypowiedziec, czy warto w to inwestowac?

dachówka ceramiczna; membrana, 15 miedzy krokwie na to 5 i folia zolta.

 

z gory dziekuje

zamiast w drugą warstwę plyt polecam zainwestować w wełnę "10" zamiast "5" ...no chyba że ma to być poddasze z wymogami p-poż to owszem cały system + 2 warstwy plyt i całą godzinę powstrzymuje pożar... ale i tak łącznie dałbym min. 25cm wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i tu się nasuwa pytanie - CO TO JEST STANDARDOWE PODDASZE?????? Ja myślałam że takie mam a tu się okazuje że jednak mam jakieś specjalne.

 

PYTANIE

 

czy na połączeniu krzyżowym ten krzyżak można pchełką zamocować do profila na którym wisi ????? bo cały profil zamocowany na tych cudakach jeździ jak się chce.

...no z tego co wiem to raczej n ie jest standardowe ;) standard to pomieszczenia max 20m2 ale bywają też po 10m2, skos-sufit, czasem jakieś okno czasem lukarna... kosz... naroże ale występujące pojedynczo a nie stadami ;) wełny tyle ze standardowe wieszaki podołają temu a nie że trzeba 350sztuk przedłuzać bo na skosie 40cm wełny... to jest własnie standard... ale ostatnio właśnie coraz mniej standardów a dachy tak pogięte że później Inwestorzy z papci wyskakują jak cieśla, dekarz i ja wycenię swoją robociznę! ...no i te 40-55cm wełny!

 

a drugie pytanie... to jeśli bardzo przeszkadza że profil jeździ "w te i we wte" to można taśmą klejącą je ustabilizować a nie usztywni się stelaża... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem pytania...Na skosach jak i ogólnie-poddaszach,półśrodkiem jest stosowanie pojedynczej płyty GK.Lepszym środkiem,jest (choć na pewno droższym)stosowanym m.innymi w całej Skandynawii,jest montaż płyty OSB,ok.12,5 mm,jako warstwy nośnej dla płyty GK. w jednej warstwie,lub dwóch (odpowiednia klasa ognio -ochronności przegród ściennych i sufitowych).Płytę OSB,montuje się do np.regli drewnianych lub profili met.mocowanych w poprzek krokwi,w tym przypadku gr.ok.5 cm,(stanowi to doskonałą zawiesię dla wełny gr.5 cm. układanej w poprzek.Rozwiązanie to,rozkłada potencjalne naprężenia konstrukcji dachu,a co za tym idzie,pękanie płyt GK. na łączeniach.Ułatwia to również przykręcanie wkrętów mocujących płytę GK.Pozdrawiam i powodzenia!

...a czy w Polsce są też tak malo wymagajacy Inwestorzy co w Skandynawi? Tam zbytnio im nie przeszkadza że płyty pękają... i i drewno na regle to nie polskie łaty tartaczne rżnięte z gałęzi oflisiaste i sęczaste że na opal się tylko nadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Najprostszym rozwiązaniem,choć całkiem odpowiednim,będzie bezpośredni montaż płytyGK. wokół okna,z wpuszczeniem jednoczesnym pianki poliuretanowej "wypełniającej,mało prężnej",wypełniając przestrzeń pomiędzy belką a płytąGK.Płytę dociętą do wymiaru ,osadzić w wpuście okna,lekko odchylając dołem wpuścić pianę niskoprężną pomiędzy płytę a belkę,docisnąć do profilu met. i przykręcić.Na pewno będzie bez mostków termicznych i ewentualnych przedmuchów.Powodzenia!

...ostatnio tak robiłem i trochę nie wyszlo... niby pianka niskoprężna i do tego grzana we wiaderku z wodą ale i tak wygięło plytę w stopniu nie do zaakceptowania... niestety podwojna robota... ja robię to tak że piankę z pistoletu "układam" na krokwi pasami raz przy razie i po całkowitym utwardzeniu szlifuję tarką (szlifpacą) do styropianu... upierdliwe to ale skuteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób i do czego montować sznurek - ogranicznik między krokwiami.

Rozpięty sznurek ma stworzyć siatkę do której od spodu dojdzie wata. Nad tym sznurkiem ma być szczelina między warstwą ocieplenia a membraną dachową.

Wcześniej było już o tym pisane- jednak nie mogę odnaleźć wpisu :p

...nabija się tzw. gwoździe skoblowe czyli taki zagięty w podkowę gwóźdź na bok krokwi i przetyka się sznurek rolniczy... napina się wstępnie ręką a dokładne "strojenie" przeprowadza się dobijając skoble młotkiem... sznurek ma "zagrać" ...im wyższy dźwięk tym mocniej napięty sznurek... ot i cala filozofia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 ale zastanawia mnie czy pod dolnym glifem okna - pionowym czy tam jest jeszcze kawałek skosu czy glif dochodzi do ściany kolankowej... bo jeśli ma być skos to nie widzę możliwości przykręcenia płyt... .

na scianę kolankową przyjdzie jeszcze płyta ktora da prostą płaszczyznę w stosunku do okna tak przynajmniej uzgodnilismy z majstrami.

Tak wyszło z uwagi na systemowe ocieplenie kołnierz ( nie chciałem go obcinac ) a poza tym u Rom-Kona tak jest na fotcce.

narazie jest 1 warstwa wełny 23 cm

piątka wejdzie niebawem grunt to aby nie było zimno bo jeszcze nie ma pieca. grzejmy kozą.

szok jak sciany akumulują ciepło niesamowite ale drewna tez idzie duzo.

dzieki za dobre słowo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio tak robiłem i trochę nie wyszlo... niby pianka niskoprężna i do tego grzana we wiaderku z wodą ale i tak wygięło plytę w stopniu nie do zaakceptowania... niestety podwojna robota... ja robię to tak że piankę z pistoletu "układam" na krokwi pasami raz przy razie i po całkowitym utwardzeniu szlifuję tarką (szlifpacą) do styropianu... upierdliwe to ale skuteczne...

 

Witam.Odnośnie materiałów na rynku polskim...to rzeczywiście pozostawiają wiele do życzenia,mam tylko nadzieję,że będzie tylko lepiej.Co do sposobu wykonania,to każdy dobry,byleby prowadził do celu (i wiele nie kosztował).Tak,co do inwestorów,na obczyźnie,nie zgodzę się z Tobą.Dopiero tutaj,można powiedzieć,człowiek uczy się całe życie....Pozdrawiam!Szacunek dla wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nabija się tzw. gwoździe skoblowe...przetyka się sznurek rolniczy... ot i cala filozofia....

O właśnie tego nie byłem pewien bowiem gdybało mi w głowie jak to z tym przeciąganiem sznurka przez skobelki - to dość pracochłonne.

Myślałem o haczykach i tylko przekładać u góry zawiązać i dociągnąć - tylko skąd takie haczyki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...