Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rom a kołnierz BBX

http://images37.fotosik.pl/431/fe39f035ac601842.jpg

 

czy stosujemy folię mozesz pokazac jak izolowac okno?

kołnierz to wydatek 100 zl x2 =dwiesta

 

Już wiem że można ale cena...... Się zapianuje :)

 

cena moze nie jest wysoka tylko jak sie ma 300 okien to juz ogolem cena wychodzi.....

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom a kołnierz BBX

http://images37.fotosik.pl/431/fe39f035ac601842.jpg

 

czy stosujemy folię mozesz pokazac jak izolowac okno?

kołnierz to wydatek 100 zl x2 =dwiesta

 

 

 

cena moze nie jest wysoka tylko jak sie ma 300 okien to juz ogolem cena wychodzi.....

 

u mnie 8 połaciówek po prawie 100zł za kołnierz - trudno zapianuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom a kołnierz BBX

http://images37.fotosik.pl/431/fe39f035ac601842.jpg

 

czy stosujemy folię mozesz pokazac jak izolowac okno?

kołnierz to wydatek 100 zl x2 =dwiesta

 

cholerne oznaczenia... BBX, BDX, BFX! Kto to jest wstanie zapamiętać! Nie mam nic innego do roboty jak wykuwać specjalistycznych symboli? Ceresit to samo CM17 czy CT17 a może CM11??? ... wystarczy że muszę wiedzieć co to jest UD30 czy CD60 że nie wspomnę CW i UW albo UA :mad: dobrze że chociaż internet mam blisko i mogą zajrzeć o co biega ;)

 

Kołnierza paroizolacyjnego BBX nigdy nie stosowalem... wiec doświadczeń z tym związanych nie posiadam... niestety...

 

ale BDX i BFX (chyba właściwe oznaczenia) uważam że to dobre rozwiazanie... niestety tanie nie jest i to już przy paru oknach... nie trzystu jak tu niektórzy sugerują...zresztą montaż okna z kołnierzem pewnie tez jest droższy... ktoś wyżej za 2 okna zapłacił 1kpln że nie wspomnę o 2-miesięcznym czekaniu wiec mało nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem za montaz 2 okien 160/78 tysiaka okraglutki 1000.

ale w to weszło

- montaz BDX

- montaz BFX

- plus roletka SSL 2 dni pracy i nie było łatwo.

 

efekt

http://images37.fotosik.pl/339/edc56c1a41777ef2med.jpg

 

ale jak bym miał 8 połaciówek to bym tego nie robił :) - Proste :)

 

Mam tez kilka skrotów jak by co USB , KGB , CIA , MPO

 

acha ale jak zaizolowac okno aby było szczelnie od wilgoci.

chodzi mi o folie paroszczelną???

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli tak jak wcześniej wspomniałem że przy 8-9 lub nawet 11oknach to nie to samo co przy dwóch...

 

Okno dachowe ma na obwodzie rowek-frez w który wchodzi płyta... i właśnie w ten rowek wkleja się folię... pod płytę. Można na dobrą taśmę 2-stronną albo zawinąć tak by wyszła z przodu płyty... jednym słowem płyta tak czy inaczej dociska folię... oczywiście łączenie brytów folii trzeba skleić taśmą... niestety nie mam fotek tego szczegółu...

 

 

...a skrót MPO to Młodzież Po Ogólniaku??? :D

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie zrobic z takim bublem.

Temat moze niezwiązany zbytnio z ociepleniem poddasza ale zapytac warto.

Lukarna i okno na balkonik

http://images35.fotosik.pl/292/f8992db3291f42camed.jpg

 

Pomiedzy ramą okienną a drewnianą konstrukcją lukarny mam prowizoryczny styropian

i niestety jakies dziury ktore notabene sam zrobilem nie wiem czemu.

wygląda to tak

http://images41.fotosik.pl/452/51fcf851d7d44828med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/457/477ac1a6555c0873med.jpg

 

Wykonawca wykonał stelaz. Profile jeszcze nie sa skręcone.

Pomiedzy płytę a elementy drewniane wejdzie jeszcze 1 warstwa wełny

 

Pytanie czy obawiac sie o ten element czy ocieplic to tylko pianką ? dac raz jeszcze styropian i opianowac ?

z 2 strony ( zewnętrznej) bedzie jeszcze warstwa styropianiu i przyszła płyta osb wiec nie mam tam przewiewu tylko wygląd jakis taki nieestetyczny.

 

Jak to widzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem za montaz 2 okien 160/78 tysiaka okraglutki 1000.

ale w to weszło

- montaz BDX

- montaz BFX

- plus roletka SSL 2 dni pracy i nie było łatwo.

 

efekt

http://images37.fotosik.pl/339/edc56c1a41777ef2med.jpg

 

ale jak bym miał 8 połaciówek to bym tego nie robił :) - Proste :)

 

Mam tez kilka skrotów jak by co USB , KGB , CIA , MPO

 

acha ale jak zaizolowac okno aby było szczelnie od wilgoci.

chodzi mi o folie paroszczelną???

 

To masz BFX,BDX i jeszcze parę innych skrótów a nie masz najtańszej z tych opcji czyli BBX.A BBX rozwiąże Twój problem i będziesz mieć wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz BFX,BDX i jeszcze parę innych skrótów a nie masz najtańszej z tych opcji czyli BBX.A BBX rozwiąże Twój problem i będziesz mieć wypas

 

BBX szukalem na alleg.... 0 czyli brak

a technika montazu chyba prosta 8 srubek troszke tasmy i wsio szczelne okno a o to chodzi nam wszystkim.

w poniedziałek pojezdzę podzwonie ale nie sadze ze ktos bedzie to miał od szczału. moze OBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo kto kupi jak folie dla oszczednych sa juz po 30gr/m^ :)

 

złozylem zamowienie velset.pl 170 za 2 sztuki. jak system to system. mam tylko 2 sztuki :)

ale 8 u MonikiC wzbudza respekt

 

znalazłem tam jeszcze to :

 

Schody LTK Thermo

Klapa o grubości 6,6cm posiada doskonałe parametry termoizolacyjne zapewniając U = 0,76 W/m2K.

jak to widzicie ?

 

Ps przewody przesuniete w warstwę izolacji. na poprzedniej stronie foto

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledwie 8 okien? Normalka... najwięcej widziałem 11 okien dachowych!!! ...ominęła mnie ich obróbka bo je tylko widzialem... a ja mam teraz na budowie też 8 szt i szlag mnie trafia... a co do najtańszej folii to i tak jest lepsze rozwiązanie niż nie dawanie jej wcale albo paroregulator...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

znalazłem tam jeszcze to :

 

Schody LTK Thermo

Klapa o grubości 6,6cm posiada doskonałe parametry termoizolacyjne zapewniając U = 0,76 W/m2K.

jak to widzicie ?

 

(...)

 

(...)

podobnie jest ze schodami strychowymi kupisz je juz za 170zł a elteki polecam, ze kosztuja 5x tyle :D (pomijam rabaty).

 

...ale dużo ludzi woli kupić schodki za 150zł i dobudować skrzynkę z dociepleniem od góry i mieć U=0.25 a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ładniejszy kran do kuchni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z oknem dachowym jest krotka.

będąc jakis czas temu na nartach w italii (wtedy mialem jeszcze czas) w łazience nad prysznicem było okno dachowe.

 

Myjąc się widziałęm jak pada snieg

powiedziałem sobie, muszę kiedys takie miec.

a ze marzenia sie spełniają to mam takowe w ilosci 2 sztuk

tylko będą nad łózkiem. (jesli wytrwam do konca budowy co nie jest takie oczywiste)

 

ale do rzeczy.

jade jeszcze na budowe poukładac wełnę

popoprawiac znaczy się bo do dwunastej kupa czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie zrobic z takim bublem.

Temat moze niezwiązany zbytnio z ociepleniem poddasza ale zapytac warto.

Lukarna i okno na balkonik

http://images35.fotosik.pl/292/f8992db3291f42camed.jpg

 

Pomiedzy ramą okienną a drewnianą konstrukcją lukarny mam prowizoryczny styropian

i niestety jakies dziury ktore notabene sam zrobilem nie wiem czemu.

wygląda to tak

http://images41.fotosik.pl/452/51fcf851d7d44828med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/457/477ac1a6555c0873med.jpg

 

Wykonawca wykonał stelaz. Profile jeszcze nie sa skręcone.

Pomiedzy płytę a elementy drewniane wejdzie jeszcze 1 warstwa wełny

 

Pytanie czy obawiac sie o ten element czy ocieplic to tylko pianką ? dac raz jeszcze styropian i opianowac ?

z 2 strony ( zewnętrznej) bedzie jeszcze warstwa styropianiu i przyszła płyta osb wiec nie mam tam przewiewu tylko wygląd jakis taki nieestetyczny.

 

Jak to widzicie ?

 

już wiem dlaczego właśnie ta fotka:

 

http://images37.fotosik.pl/417/d15a6640f818b590med.jpg

 

 

no wiec może nie wyglada to zbyt estetycznie ale jesli okno się trzyma ( w to nie wnikam jak jest) to jest ok. Początki stelaża widać że chyba dobrze (z tego co widać)... dobrze wykonać dalej to profilowanie i nie powinno być kłopotow a estetyka poprawi się po opłytowaniu... a pianki jeśli trzeba to nie żałować. pianka ma takie same współczynniki jak wełna a lepiej dopasowuje się do różnych nietypowych powierzchni.... zawsze lepiej dać piankę niż źle "optyknąć" wełną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z oknem dachowym jest krotka.

będąc jakis czas temu na nartach w italii (wtedy mialem jeszcze czas) w łazience nad prysznicem było okno dachowe.

 

Myjąc się widziałęm jak pada snieg

powiedziałem sobie, muszę kiedys takie miec.

a ze marzenia sie spełniają to mam takowe w ilosci 2 sztuk

tylko będą nad łózkiem. (jesli wytrwam do konca budowy co nie jest takie oczywiste)

 

(...)

A ja się zastanawiam jak można chcieć takie coś nad łóżkiem! Okna dachowe to totalne nieporozumienie... chociaż u Ciebie rolety częściowo nadrabiają te główne wady ale nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

znalazłem tam jeszcze to :

 

Schody LTK Thermo

Klapa o grubości 6,6cm posiada doskonałe parametry termoizolacyjne zapewniając U = 0,76 W/m2K.

jak to widzicie ?

...

 

mam te schody, na moje niefachowe oko dość porządny produkt, zakupu nie żałuję jak na razie

mam też w innym pomieszczeniu jakieś taśsze (nie pamiętam, może oman), niby tez jakoś ocieplone, el już jakośc nie ta, skrzynia "cieńsza" i okucia mniej porządnie wyglądają, ale tylko takie znalazłem w mini rozmiarze bo tam nic innego nie weszło

 

...

podobnie jest ze schodami strychowymi kupisz je juz za 170zł a elteki polecam, ze kosztuja 5x tyle :D (pomijam rabaty).

 

mój wymiar standardowy bodajże 120x70 kosztował tylko 500zł ;)

 

...ale dużo ludzi woli kupić schodki za 150zł i dobudować skrzynkę z dociepleniem od góry i mieć U=0.25 a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ładniejszy kran do kuchni :D

 

a ja mam zamiar połączyć drogie schody z dodatkową ociepleniową kontrklapą ;)]

powiem tak: zeszłej zimy gdy poddasze ocieplone standardowo czyli po skosach i jetkach a "trójkąty" na stryszku gołe to tak jak na oknach (szybach) tak na klapie skraplała sie wilgoć, pomogło nałożenie z góry (na podłodze stryszku) 10cm styropianu, czyli mimo, ze chyba najcieplejsze schody na rynku to moim zdaniem i tak się nie nadają jako jedyna bariera oddzielajaca użytkowe, mieszkalne pomieszczenie od mrozu na strychu

tej zimy natomiast mam na tych trójkątach 15 cm wełny między krokwiami i folię paroizolacyjną (za to jeszcze nie ocieplony komin i wyłaz dachowy, no i wentylacja stryszku nieprzysłonięta, wiec zimna troche hula) i bez przykrywania styropianem w mrozy20-30st nie odnotowałem żadnych skroplin na klapie (na szybach okien zwykłych i dachowych skropliny były)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuję schody LWK i dodatkowo klapę z wełny

rozumiem że w miejscu gdzie będą schody należy wykonac wymian między jętkami?

...ale tylko wtedy jeśli schodki nie wchodzą pomiędzy jętki... no chyba że myślisz o belkach poprzecznych pomiędzy dwoma jętkami (a to już nie wymian)... nie są takie konieczne przy większości konstrukcji ale przy długich jętkach znacząco usztywniają całą konstrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

a ja mam zamiar połączyć drogie schody z dodatkową ociepleniową kontrklapą ;)]

(...)

...jak dla mnie to kupowanie super schodkow za powiedzmy 'tylko" 500pln (bo są i droższe) a później i tak docieplenie kontrklapą czy najczęściej skrzynką to nieporozumienie.... ogólnie takie schodki służą tylko pare razy w roku... jak dla mnie nie musi być to full wypas tylko by były wmiarę wygodne i ładne po stronie użytkowej czyli klapa od wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...