Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

widzisz, z założenia przy zakupie miały być ciepłe, wybrałem chyba najcieplejsze z dostępnych w jako takiej cenie, sądziłem, że to wystarczy, życie pokazało, że jednak te 6cm (oczywiście to nie 6cm styropiany przeciez, bo z obu stron płyty i ramiak dookoła, bodajże ten ramiak najbardziej przemarzał) jednak nie wystarcza, więc kontrklapa jest najrozsądniejszym rozwiązaniem

i mimo, że rewelacyjnie ciepłe to te schody nie są, to zakupu nie żałuję, tak jak pisałem wcześniej jak dla mnie jakość produktu w porównaniu z kilkoma innymi (choć fachowcem w tej dziedzinie nie jestem i miałem przyjemność porównania kilku czy kilkunastu jedynie schodów) jest zadowalająca (np. porównując z tymi moimi drugimi, tanimi: oba dostały w zeszłym roku podobną ilość rosy na płytę hdf klapy, na LTK po wyschnięciu śladu nie ma , na tych tanich do dzis pod pewnym kątem widać ze struktura płyty jest inna tam gdzie najwięcej wody się zbierało czyli tam gzdie jest rama klapy, coś jakby wilgoć przesiakła przez wierchchnią białą, warstwę i spowodowała lekkie spuchnięcie płyty, w tych tanich plastikowy zamek z wystajacym elementem tez mi się średnio podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Czytam ten wątek od dłuższego czasu, ejstem na bierząco raczej.

Jak można prosić to zdjęcie takiej "kontrklapy" na schody na strych.

...a po co fotka... jeśli schodki nie wystają ponad poziom podłogi na stryszku to zwykla płyta OSB i na niej dowolnie gruby styropian a jesli wystają schodki ponad podłogę (w większości przypadkow tak jest) to z plyty OSB robi się skrzynkę by schodki weszły w nią i tą skrzynkę okleja się styropianem... grubość styropianu uzależniona jest tylko od Ciebie... płytę lub skrzynkę można dodatkowo zamocować na zawiasach ale prościej jest po prostu ją odsuwać... wydaje mi się że można to "ogarnąć" nawet bez fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a po co fotka... jeśli schodki nie wystają ponad poziom podłogi na stryszku to zwykla płyta OSB i na niej dowolnie gruby styropian a jesli wystają schodki ponad podłogę (w większości przypadkow tak jest) to z plyty OSB robi się skrzynkę by schodki weszły w nią i tą skrzynkę okleja się styropianem... grubość styropianu uzależniona jest tylko od Ciebie... płytę lub skrzynkę można dodatkowo zamocować na zawiasach ale prościej jest po prostu ją odsuwać... wydaje mi się że można to "ogarnąć" nawet bez fotek...

Dzięki, może i być tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale tylko wtedy jeśli schodki nie wchodzą pomiędzy jętki... no chyba że myślisz o belkach poprzecznych pomiędzy dwoma jętkami (a to już nie wymian)... nie są takie konieczne przy większości konstrukcji ale przy długich jętkach znacząco usztywniają całą konstrukcję

 

muszę kupić schody wtedy bedę wiedział jak pasują

Czy wymiar 70x120 bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam wasz wątek bo dość ciekawy jest bo właśnie zacząłem robić poddasze co do uciekania ciepłego powietrza w zimie przez strych rozwiązałem w następujący sposób.

zostało mi parę rolek wełny rockwool 15 cm, więc postanowiłem ocieplić nim strych weszło mi około 50m2, wpakowałem to między krokwie na to przykręciłem łaty drewniane wcześniej zaimpregnowane i do tego przykręciłem folie zbrojoną taką srebrną , powiem efekt niesamowity nie ma żadnego przewiewu zostało mi jeszcze tylko ocieplić ściany szczytowe wewnątrz poddasza styropianem .

a wracając do poddasza ja ocieplam w następujący sposób, ( zacząłem ) jak na razie całe poddasze ociepliłem wełną wyżej wymienioną , na krokwie nakręciłem łaty drewniane o gr.32mm wcześniej zaimpregnowane, na to pójdzie (nazwy foli zapomniałem) taka kanadyjska czy tam amerykańska folia która zastępuje drugą warstwę wełny i folie para izolacyjną czyli dwa w jednym . na to następnie konstrukcja z profili i płyta , i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej fakt oczywisty z brakiem ciaglasci krycia.

zamknac krycie wiatroizolacje musisz jak najbardziej od zewnatrz, nad deskowaniem. nie pod deskowaniem.

p.s. przedostatnia fotka tez pokazuje fajny myk :D ty masz farta co krok to patent.

 

A co pokazuje ta przedostatnia fotka bo ja nie wiem co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A i tak twierdzę że warto dopłacić parę złociszy i dokupić kołnierz.... niestety to jest dodatkowa płatna opcja...

 

http://images30.fotosik.pl/301/75bb434ea701c1f7med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/36/543a639d904d22bcmed.jpg

 

 

 

 

A co to jest za kołnierz i gdzie go można kupić?

 

Można go montować od środka?

 

 

Rom-kon już Cię nie ma do 20.12. czy jeszcze jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aslom1 wydaje mi się że już po ptokach... bo naprawa tego to rozbiórka wszystkiego wokół okna... sprawa dla dekarza...

 

Witam!Jestem tego samego zdania,niestety ewidentny błąd dekarza,mimo że zamontowano rynienkę nad oknem,nie "ogacono"prawidłowo okna fartuchem,np.z membrany lub orginalnym zakupinym wraz z oknem.Dlatego problemy ze śniegiem!!!Usunięcie tych problemów-tylko od góry!Można to zrobić ,niczego nie psując,Odaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jak można chcieć takie coś nad łóżkiem! Okna dachowe to totalne nieporozumienie... chociaż u Ciebie rolety częściowo nadrabiają te główne wady ale nie do końca...

 

Okno nad łóżkiem jest najlepsze w upały :) Ciekawe jak rolety radzą sobie z zmniejszeniem upałów na poddaszu.

 

Ja w projekcie miałem 10 okien połaciowych z jednego zrezygnowałem, z okna od strony południowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że można oddzielnie kupić uszczelkę to powiedz bo mi idzie słabo szukanie dzisiaj.

 

Witam.Kupić można ,tam gdzie okna.Pamiętam,że kiedyś przy zakupie okien dachowych,dodawano kołnierze GRATIS,wykonawcom ,w ramach promocji marki okna.Taki kołnierz łatwo wykonać samemu!Uciąć 4 pasy foli"lepiej membrany"długości ok.1m,większej od każdego z boków okna.Kłaść zaczynając od dołu,następnie boki i góra.Na każdym rogu okna trzeba "zaplisować"membranę,by przy układaniu ,owinęła narożnik.Unikniemy tym samym,niepotrzebnego nacinania na rogach.Powodzenia i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jestem tego samego zdania,niestety ewidentny błąd dekarza,mimo że zamontowano rynienkę nad oknem,nie "ogacono"prawidłowo okna fartuchem,np.z membrany lub orginalnym zakupinym wraz z oknem.Dlatego problemy ze śniegiem!!!Usunięcie tych problemów-tylko od góry!Można to zrobić ,niczego nie psując,Odaro

 

W zimę tego nie zrobię bo wszystko zmarznięte i pokryte warstwą śniegu.

 

Mówisz że można to zrobić niczego nie psując to napisz jak.

 

Bo mnie powiedziano że trzeba odkleić kołnierz co jest na dole okna przyklejony do dachówki i ta cześć przy odklejaniu ulegnie zniszczeniu albo inaczej nie da się tego tak ładnie przykleić jak było od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupić można ,tam gdzie okna.Pamiętam,że kiedyś przy zakupie okien dachowych,dodawano kołnierze GRATIS,wykonawcom ,w ramach promocji marki okna.Taki kołnierz łatwo wykonać samemu!Uciąć 4 pasy foli"lepiej membrany"długości ok.1m,większej od każdego z boków okna.Kłaść zaczynając od dołu,następnie boki i góra.Na każdym rogu okna trzeba "zaplisować"membranę,by przy układaniu ,owinęła narożnik.Unikniemy tym samym,niepotrzebnego nacinania na rogach.Powodzenia i Pozdrawiam!

 

 

Tak właśnie robili u mnie tylko narożniki na dole okien są źle zrobione.

 

Tak jak pisałem w tych miejscach folia jest rozpięta nad łatami czyli śnieg swobodnie sobie przewiewa pod łatami.

 

Da się to naprawić bez odklejania od dachówek dolnej części kołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolnierze BDX i BFX ...nie mylić z paroizolacją BBX można mocować tylko od góry!

a tu linki do kolnierzy: http://www.velux.pl/Klienci/Produkty/Okna_dachowe/Produkty_izolacyjne/BDX.aspx

 

http://www.velux.pl/Klienci/Produkty/Okna_dachowe/Produkty_izolacyjne/BFX.aspx

 

a jeśli chodzi o BBX to nigdy tego nie mialem ale wydaje mi się że to zadna rewelacja... lepiej starą metodą czyli folia robiona na miejscu...

 

http://www.velux.pl/Klienci/Produkty/Okna_dachowe/Produkty_izolacyjne/BBX.aspx

 

oczywiście tu jest przyklad veluxa a fakro ma swoją ofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...