Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

W zimę tego nie zrobię bo wszystko zmarznięte i pokryte warstwą śniegu.

 

Mówisz że można to zrobić niczego nie psując to napisz jak.

 

Bo mnie powiedziano że trzeba odkleić kołnierz co jest na dole okna przyklejony do dachówki i ta cześć przy odklejaniu ulegnie zniszczeniu albo inaczej nie da się tego tak ładnie przykleić jak było od nowości.

 

Hej!No zimą będzie ciężko...trzeba chyba zaczekać na lepszą pogodę.Co zaś do kołnierza ołowianego,to sposób nieinwazyjny odpada.Są dobre kleje montażowe lub nowa taśma butylen.z klejem.Niestety trzeba go odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!No zimą będzie ciężko...trzeba chyba zaczekać na lepszą pogodę.Co zaś do kołnierza ołowianego,to sposób nieinwazyjny odpada.Są dobre kleje montażowe lub nowa taśma butylen.z klejem.Niestety trzeba go odkleić.

 

A jaki klej montażowy masz na myśli.

 

Ale i tak taśma ołowiana na nowo przyklejona nie będzie wyglądać dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki klej montażowy masz na myśli.

 

Ale i tak taśma ołowiana na nowo przyklejona nie będzie wyglądać dobrze

 

Hej!Myślałem o montażowym np.firmy Soudal lub Sika (Silkaflex).Jeśli oderwiesz taśmę osobiście to myślę ,że będzie wyglądała po wszystkim OK!Można pomóc sobie ostrym nożem,celem podcięcia istniejącego kleju.Robiłem dużo takich napraw i wiem,że jest to do zrobienia.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Myślałem o montażowym np.firmy Soudal lub Sika (Silkaflex).Jeśli oderwiesz taśmę osobiście to myślę ,że będzie wyglądała po wszystkim OK!Można pomóc sobie ostrym nożem,celem podcięcia istniejącego kleju.Robiłem dużo takich napraw i wiem,że jest to do zrobienia.Pozdrawiam!

 

 

I w ten oto sposób jest to kolejna rzecz którą będę musiał zrobić sam na budowie a wcześniej się tego nauczyć.

 

Miałem dekarza polecanego od wielu lata w mojej okolicy a tu okazuje się wszyscy inni inwestorzy nawet nie wiedzą że mają źle obrobione okna bo dekarz ten nie potrafi zrobić dobrze okna połaciowego.

 

Najlepsze z tego wszystkiego jest to że obróbka takiego okna jest prosta i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności ale jak się okazuje nawet takie proste rzeczy można zrobić źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno nad łóżkiem jest najlepsze w upały :) Ciekawe jak rolety radzą sobie z zmniejszeniem upałów na poddaszu.

 

Ja w projekcie miałem 10 okien połaciowych z jednego zrezygnowałem, z okna od strony południowej.

 

Okna są na północ w tym pokoju nawet w upal jest chłodno.

Sypialnia jest północno wschodnia upał mi nie straszny

a widok na las bezcenny

załączam foto niewiele widac ale tylko takie mam :(

http://images40.fotosik.pl/443/bc1da153a639c910med.jpg

Dodam ze rolety zamontowalem nie z powodu nadmiaru gotówki bo koszt to 2 K za sztukę lecz z uwagi na kopleks gdy patrzę na moją cementową dachowkę braasa.

 

W tym roku wydalem masę kasy na usuwanie mchu z dachowki.

Dach wyglądał fatalnie w teh chwili ciut lepiej :(

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są na północ w tym pokoju nawet w upal jest chłodno.

Sypialnia jest północno wschodnia upał mi nie straszny

a widok na las bezcenny

załączam foto niewiele widac ale tylko takie mam :(

http://images40.fotosik.pl/443/bc1da153a639c910med.jpg

Dodam ze rolety zamontowalem nie z powodu nadmiaru gotówki bo koszt to 2 K za sztukę lecz z uwagi na kopleks gdy patrzę na moją cementową dachowkę braasa.

 

 

 

W tym roku wydalem masę kasy na usuwanie mchu z dachowki.

Dach wyglądał fatalnie w teh chwili ciut lepiej :(

 

A jak długo masz ta dachówkę na dachu.

 

Poddasze masz już ocieplone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam ten wątek i wasze zdjęcia ale nie moge doszukac się sytuacji jaka bedzie u mnie tzn jak wykonac połączenie sciany kolankowej otykowanej z płytą K-G skosu tak jak pokazałem na szkicu.

http://images40.fotosik.pl/443/73a0190fec8f6d53med.jpg

Czy dawac po scianie profil UD30 ? Jeśli tak to jak go zamocowac zeby dalo sie płyte przykręcic , a może nie jest w tym miejscu potrzebny skoro ma by połączenie ślizgowe? Czy wystarczy tylko wieszaki pierwszego rzędu dosunąc jak najbliżej do murłaty?

I drugie pytanie: czy dajecie profile UD po całym obwodzie pomieszczeń? czy tylko tam gdzie profile CD wchodzą w prostopadle do UD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I (...)

 

Miałem dekarza polecanego od wielu lata w mojej okolicy a tu okazuje się wszyscy inni inwestorzy nawet nie wiedzą że mają źle obrobione okna bo dekarz ten nie potrafi zrobić dobrze okna połaciowego.

 

Najlepsze z tego wszystkiego jest to że obróbka takiego okna jest prosta i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności ale jak się okazuje nawet takie proste rzeczy można zrobić źle.

 

...zgadzam się ale trzeba również spojrzeć z innej strony... porządne wykonanie obojetnie jakiej pracy wymaga dłuższego czasu... a wiadomo czas to pieniądz i albo Inwestor to zaakceptuje i godziwie wynagrodzi albo wykonawca pójdzie z torbami bo konkurencja zrobi szybciej i przez to taniej... i jeśli ja bym trafił na wolny rynek przy moich stawkach szybko bym musiał obniżać cenę czyli jakość... już "chrzaniłbym" latanie z taśmami... porządną obróbka okna... 2cm różnicy??? a piep.... to... nikt nie zauważy a jak zauważy to mnie już nie będzie.... no i poddasze na miesiąc roboty zrobiłbym w pół miesiąca i o 15zł od metra taniej... płyty? Aby tylko nie nachodziły!!! Pęknie? no cóż... zawsze można numer telefonu zmienić... i tak działa wiekszość firm... niestety... najważniejsze dostać ciemnego Inwestora... zielonego jak szczypiorek na wiosnę! ...niestety takiego tu na Forum nie sposób znaleźć :D Bo chociaż wykonawca coś spieprzy to Inwestor niestety to wychwyci tak jak właśnie tu... życie byłoby spokojniejsze gdybyście Drodzy Inwestorzy o wielu rzeczach nie wiedzieli... bo komu przeszkadza taki maly grzybek przy oknie czy narożniku w pokoju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam ten wątek i wasze zdjęcia ale nie moge doszukac się sytuacji jaka bedzie u mnie tzn jak wykonac połączenie sciany kolankowej otykowanej z płytą K-G skosu tak jak pokazałem na szkicu.

http://images40.fotosik.pl/443/73a0190fec8f6d53med.jpg

Czy dawac po scianie profil UD30 ? Jeśli tak to jak go zamocowac zeby dalo sie płyte przykręcic , a może nie jest w tym miejscu potrzebny skoro ma by połączenie ślizgowe? Czy wystarczy tylko wieszaki pierwszego rzędu dosunąc jak najbliżej do murłaty?

I drugie pytanie: czy dajecie profile UD po całym obwodzie pomieszczeń? czy tylko tam gdzie profile CD wchodzą w prostopadle do UD?

...ostatni profil CD60 dosunąć maksymalnie do ścianki kolankowej... folię paroizolacujną przykleić albo do ściany kolankowej powyżej przyszłej płyty lub nawet do murlaty... do muru dobrze kleić taśmą coromix (drogie cholerstwo!) pod folię na ściance kolankowej nakleić taśmę separacyjną (zwykła pakowa, papierowa malarska lub oryginalna ślizgowa) teraz na profile przykręcić płyty - mogą nawet nie dochodzic do ścianki... obciąć nadmiar folii tak by nie wystawała spod płyty... szpachlowką spoinową wypelnić szczelinę... wkleić taśmę spoinową - siateczka, flizelina, papierowa, "amerykańska TT" - dosuwając ją do ścianki ale nie zawijać na nią! ...wykończyć finiszami... obciąć nożykiem taśmę w samym narozniku... opłożyć akryl... i to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam się ale trzeba również spojrzeć z innej strony... porządne wykonanie obojetnie jakiej pracy wymaga dłuższego czasu... a wiadomo czas to pieniądz i albo Inwestor to zaakceptuje i godziwie wynagrodzi albo wykonawca pójdzie z torbami bo konkurencja zrobi szybciej i przez to taniej... i jeśli ja bym trafił na wolny rynek przy moich stawkach szybko bym musiał obniżać cenę czyli jakość... już "chrzaniłbym" latanie z taśmami... porządną obróbka okna... 2cm różnicy??? a piep.... to... nikt nie zauważy a jak zauważy to mnie już nie będzie.... no i poddasze na miesiąc roboty zrobiłbym w pół miesiąca i o 15zł od metra taniej... płyty? Aby tylko nie nachodziły!!! Pęknie? no cóż... zawsze można numer telefonu zmienić... i tak działa wiekszość firm... niestety... najważniejsze dostać ciemnego Inwestora... zielonego jak szczypiorek na wiosnę! ...niestety takiego tu na Forum nie sposób znaleźć :D Bo chociaż wykonawca coś spieprzy to Inwestor niestety to wychwyci tak jak właśnie tu... życie byłoby spokojniejsze gdybyście Drodzy Inwestorzy o wielu rzeczach nie wiedzieli... bo komu przeszkadza taki maly grzybek przy oknie czy narożniku w pokoju....

 

 

Ale ja chętnie zatrudnię droższego wykonawce ale dobrego ale ja na razie to zapłaciłem 3x więcej za zrobienie instalacji hydraulicznej bo podobno dobrze wykonana robota

musi dużo kosztować a efekt był taki że pewnego dnia zalało mi kotłownie bo wogóle nie zostało zlutowane jedno łączenie rurki miedzianej. Przez 1,5 dnia łączenie trzymało się tylko na paście do lutowania.

 

Także wysoka cena wykonawcy niczego nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiem że wysoka cena nie jest wyznacznikiem jakości ale i zbyt niska też nie znaczy że będzie fuszerka... czasem trzeba zejść do dumpingu by zaistnieć na rynku... czyli nie ma nic pewnego...

 

...a co do ominiętego lutowania... ja też miałem taki przypadek... ale u mnie puściło zaraz - było wysokie ciśnienie :D ...ale też mogłem zalać pół piwnicy... a teraz parę dni temu też groziła nam fontanna w łazience - naderwaliśmy plastikowy korek od wody! jakby cały wyleciał to woda srruuu na łazienkę... ale miałem sprint do kotłowni!!! Kto wymyślił takie badziewie??? ...wiem - kosztuje 80groszy ;)

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo masz ta dachówkę na dachu.

 

Poddasze masz już ocieplone?

 

Dachowkę mam ładnych parę lat. budowa stała dom nieogrzewany.

W tej chwili ocieplamy poddasze , w zasadzie juz jest ocieplone jutro jadę po schody na poddasze.

Strasznie długo dłubią te profile mam 2 majstrow wazne ze komunikacja jest miedzy nami.

 

Rom mam jeszcze pytanie.

Wykonawcy pytają mnie gdzie maja zostawic otwory na halogeny ?

Zleciłem projekt oswietlenia poddasza architekcce.

 

czy przewody do dodatkowego oswietlenia mogą isc pomiędzy folią a płytą gk czy miedzy wełna a folią ???

dla mnie prosciej jak by szedł pod kartonem tylko czy to dozwolone?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

witam

moze to i glupie pytanie ale powiedzcie mi bo nie wiem czym sie roznia wełny firmy isover (uni-mata, super-mata i profit-mata)

Jeśli dobrze pamiętam to współczynnikiem przewodzenia ciepła

Unimata - 0,39

profimata - 0,35

supermata - 0,33

 

Oczywiście jeśli czegoś nie pomyliłem.

Dodatkowo jak pamiętam to wszystkie oprócz super maty są miękkie jak pierzynka w porównaniu np. do wełny Rocckwola. Jedynie supermata jest dość sztywna.

Ja osobiście wybrałem SUPERMATE 150 m2 150mm +100mm

Pozdrawiam

gagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i pierwsze schody z ocieplaniem. Jaki jest patent by wełna wysunieta nad murłatą nie wypychała membrany do góry? Krokwie mam 20cm wełna 18cm. Podcinać klin na wełnie, a może wyciąć pas 20cm i wysunąć go za murłate. No chyba ze wełna 15cm w tym miejscu.Z góry dzięki za wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pyatnie do znawców tematu. Codzi o grubość wełny między jętkami. Ze wzgledu na płatew pod jętkami profile trzeba by opuścić 25 cm od jętki i czy ocieplenie dać od razu na ruszt czyli pod jętki? I cz dawac tam samo jak na skosy mate i płyte czy dac dwa razy plyte? pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie tynkowania na koncu czyli po robocie zabudowy.

moze moj tynkarz byl flejtuchem ale zasyfil wszystko co mogl.

zabudowa to czysta robota - nie mowie o ukladaniu wełny :)

co do wilgoci to i tak masz folie pod gk

 

tak tak...nie myślę o płytach tylko chciałabym położyć wełnę i może profile...to można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co Ci dadzą te profile?

Masz juz ogrzwewanie w domu? chyba nie!

wiec krecic profile w taki mroz? ręce zgrabiałe.

tynku i tak nie zrobisz teraz !!!

U mnie w tej chwili firma robi zabudowę lecz wełne juz mam i w domu dodatnia temperatura.

Dodam ze pracownicy robią na ruszczie kozy znakomite kiełbaski :) to od razu robic się im chce.

 

z doswiadczenia mojego nikłego wiem ze pewnych prac nie ma co przyspieszac bo szkodę większą mozesz zrobic.

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...