Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

dzień dobry

 

Panowie mam pytanie. Mianowicie jutro wchodzi do mnie na budowę ekipa, która ma za zadanie w pierwszej kolejności ocieplić poddasze. Niby każdy ją zachwala, że taka dobra jest, ale ja i tak wolę dmuchać na zimne i wole się was zapytać, bo pewnie wiecie. Jak powinno wyglądać ocieplenie, uszczelnienie, sam nie wiem jak to nazwać, miejsc w dachu gdzie znajdują się okna połaciowe. Już mówię w czym problem, nasz dach jest w pełni odeskowany z dachówką ceramiczną. W miejscach gdzie znajdują się okna połaciowe, nie raz widziałem jak szczeliną wentylacyjną pomiędzy dachówką z deskami zawiewał nam śnieg do środka domu. Czasami po trzech dniach nie bycia na budowie mieliśmy górkę śniegu w łazience :) . Ekipa została o tym poinformowana i twierdzi, że to normalne i wie jak to zrobić żeby było dobrze. Tak jak już powiedziałem wole dmuchać na zimne i wole wiedzieć jak powinno to dobrze wyglądać, aby ich kontrolować.

 

pozdrawiam

 

Było o tym już w paru miejscach!...ostatnio parę stron do tyłu ale proponuję lekturę tematu od początku... do jutra jest jeszcze duuużo czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzień dobry

 

Ekipa została o tym poinformowana i twierdzi, że to normalne i wie jak to zrobić żeby było dobrze

Okna można uszczelnić np. tak (od zewnątrz) - szczególnie gdy nie ma zbytnio miejsca pomiędzy krokwiami a ramą okna od wewnątrz:

lub tak tylko, że z zastosowaniem pasków membrany zamiast specjalnego fartucha:

 

Pzdr

Edytowane przez morys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko!

Po ułożeniu wełny przymocowuje się do stelaży folię.

Folię tą przymocowuje się krótkimi odcinkami taśmy dwustronnej.

1. Czy taka taśma to zwykła spotykana w sklepach, czy musi być jakaś specjalna??

2. Czy folia może być na zakład, ale nie sklejana dokładnie ze sobą?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna można uszczelnić np. tak (od zewnątrz) - szczególnie gdy nie ma zbytnio miejsca pomiędzy krokwiami a ramą okna od wewnątrz:

lub tak tylko, że z zastosowaniem pasków membrany zamiast specjalnego fartucha:

 

Pzdr

 

dzięki za odp

 

Domyślam się, że przy pełnym deskowaniu wygląda to tak samo. Teraz pytanie nie ma innej możliwości żeby zrobić to już po montażu okna bez jego zdejmowania? Czy umowa z dekarzem którą między innymi podpisaliśmy na montaż okien fakro, czy założenie tego fartucha uszczelniającego odnosi się do montażu czy nie????? Jeśli tak to, zostało to pominięte. Dekarz faktycznie wstawił okna i wykonał obróbkę blaszaną wokół nich ale tej foli jak powyższe linki pokazują nie założył. Już nam ręce opadają.

 

pozdrawiam

Edytowane przez flatronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po szybkich ustaleniach wygląda na to, że w montażu moich okien brakuje zestawu izolacyjnego XDP tak jak producent podaje. Jak na razie mogę sobie wsadzić rękę pomiędzy dachówkę a deski :) Wygląda na to, że nie da się tego poprawie zrobić bez ściągania dachówek. Myślice, że zrobienie tego było wliczone w usługę montażu okna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po szybkich ustaleniach wygląda na to, że w montażu moich okien brakuje zestawu izolacyjnego XDP tak jak producent podaje. Jak na razie mogę sobie wsadzić rękę pomiędzy dachówkę a deski :) Wygląda na to, że nie da się tego poprawie zrobić bez ściągania dachówek. Myślice, że zrobienie tego było wliczone w usługę montażu okna?

jako że kołnierze to jest opcja nawet u producenta to i przy montażu najczęściej jest to dodatkowa płatne... a teraz trzeba dokonać rozbiórki wiec raczej już po ptokach... pozostaje dobra obróbka od wewnątrz... niestety to nie jest idealne rozwiązanie ale w tym przypadku chyba najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pozostaje dobra obróbka od wewnątrz... niestety to nie jest idealne rozwiązanie ale w tym przypadku chyba najlepsze...

 

no właśnie pozostaje obróbka od wewnątrz czyli po rozmowie z ekipą padło z ich strony słowo zapiankować. Jak myślcie rozwiązanie zda egzamin czy są jakieś inne metody od wewnątrz, czy lepiej wyciągać okna i zrobić od zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pozostaje obróbka od wewnątrz czyli po rozmowie z ekipą padło z ich strony słowo zapiankować. Jak myślcie rozwiązanie zda egzamin czy są jakieś inne metody od wewnątrz, czy lepiej wyciągać okna i zrobić od zewnątrz?

 

Ja mam podobny problem podwałem swój autorski pomysł jak zrobić to od środka. Poszukaj parę wpisów od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem podwałem swój autorski pomysł jak zrobić to od środka. Poszukaj parę wpisów od tyłu.

 

dzięki odaro

 

Jutro ma przyjechać kierownik budowy, rozmawiałem z nim przez telefon stwierdził, że dekarze spierdzielili robotę, bo powinni izolację której w moim przypadku brak założyć. Zobaczymy co zadecyduje jak będzie trzeba, to jestem gotowy niech wyciągają okna i robią jeszcze raz.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jestem gotowy niech wyciągają okna i robią jeszcze raz...

 

Nie ma potrzeby wyciągania okien. U mnie tylko zdjęli dachówki wokół okien i zdemontowali oblachowanie okna. Następnie z pasków wełny mineralnej zrobiliśmy izolację wokół ramy okiennej, następnie przymocowaliśmy paski membrany, a od góry rynienkę na skropliny również wykonaną z membrany.

5 okien było poprawione w 1 dzień.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wyciągania okien. U mnie tylko zdjęli dachówki wokół okien i zdemontowali oblachowanie okna. Następnie z pasków wełny mineralnej zrobiliśmy izolację wokół ramy okiennej, następnie przymocowaliśmy paski membrany, a od góry rynienkę na skropliny również wykonaną z membrany.

5 okien było poprawione w 1 dzień.

 

Pzdr

 

To dobra wiadomość. Zobaczymy co powie kierownik budowy. Dzwoniłem do dekarza, który wstawiał okna. Mówi on, że tak robi od dawna i teraz trzeba uszczelnić czyli powpychać wełnę mineralną aby to uszczelnić i nie będzie problemu, podobno tak robi od dawna i daje na to gwarancje :) .

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wyciągania okien. U mnie tylko zdjęli dachówki wokół okien i zdemontowali oblachowanie okna. Następnie z pasków wełny mineralnej zrobiliśmy izolację wokół ramy okiennej, następnie przymocowaliśmy paski membrany, a od góry rynienkę na skropliny również wykonaną z membrany.

5 okien było poprawione w 1 dzień.

 

Pzdr

 

Masz jakieś zdjęcia z tego.

 

A co z ołowianym fartuchem który na dole okna jest przyklejony do dachówek.

 

Musiałeś go odklejać.

 

Jak grube paski wełny mineralnej robiłeś?

 

I jaki rodzaj wełny zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość. Zobaczymy co powie kierownik budowy. Dzwoniłem do dekarza, który wstawiał okna. Mówi on, że tak robi od dawna i teraz trzeba uszczelnić czyli powpychać wełnę mineralną aby to uszczelnić i nie będzie problemu, podobno tak robi od dawna i daje na to gwarancje :) .

 

pozdr

 

Zapytaj dekarza co będzie jak wełna nasiąknie wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powpychać wełnę mineralną aby to uszczelnić...

Pewnie zrobią to od wewnątrz np. tak jak poniżej na zdjęciu. Ale mimo to przynajmniej powinni uszczelnić od wiatru w miejscu pomiędzy ramą okna a krokwią (wywinięcie membrany lub papy na ramę okna dachowego):

SNC_101111_162538.jpg

SNC_101111_162603.jpg

Edytowane przez morys
literówka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...