Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Czołem. Na temat ocieplenia poddasza z tego tematu dowiedziałem się b. dużo ciekawych rzeczy i jak kiedyś chciałem brać ekipę, tak teraz zabieram się do tego sam. Intryguje mnie jednak inna rzecz. Chodzi o wykonanie zabudowy w salonie i kuchni podsufitowej obudowy na światła punktowe LED. Szerokość tej konstrukcji to około 60 - 70 cm. Konstrukcja będzie biegła wzdłuż ścian. Strop wykonany mam w systemie Teriva. Żeby nie było tak łatwo chce od wewnętrznej strony zrobić coś w rodzaju półki na podświetlenie wężem ledowym. Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź. No a zdjęcia byłyby wielkim ułatwieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Kilka dni temu ukończyłem układanie pierwszej warstwy ocieplenia (wełna 15 cm miedzy krokwie) W międzyczasie przyszło ocieplenie i pojawił się problem - do tej pory w domu miałem temperaturę ok. -3 st.C, teraz gdy zrobiło się cieplej wilgoć z niedoschniętych tynków gipsowych zaczęła się skraplać na wewnętrznej warstwie wełny. Pytanie co się stanie gdy taką mokrą wełnę przykryję drugą warstwą (10 cm). Mam nadzieję ze wszystko odparuje latem ale czy do tego czasu nie pojawi się grzybek???

 

A teraz z innej beczki czy sąsiednie profile CD na płaszczyźnie sufitu i skosu powinny się stykać czy też może być miedzy nimi kilka centymetrów przerwy. NIe bardzo idzie mi łączenie tych dwóch płaszczyzn, najpierw powinienem ułożyć profile na sufit czy skos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza wełną i podbitki z płyt. Otóż nie mam jeszcze tynków w domku i jestesmy teraz na etapie robot instnstalacji elektrycznej. Czy mozna zacząć ocieplać poddasze i zrobić podbitkę przed tynlami czy raczej powinno się to robić po tynkach. Tynki mamy w planie robic w czerwcu.

Jak to było u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza wełną i podbitki z płyt. Otóż nie mam jeszcze tynków w domku i jestesmy teraz na etapie robot instnstalacji elektrycznej. Czy mozna zacząć ocieplać poddasze i zrobić podbitkę przed tynlami czy raczej powinno się to robić po tynkach. Tynki mamy w planie robic w czerwcu.

Jak to było u was ?

wszystko mozna tylko po co? wilgotnośc powietrza przy tynkowaniu wynosi ponad 90%, robiąc w czerwcu nie bedziesz otwierać okien bo zbyt szybkie odparowywanie tynków powoduje ich pękanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos foli - kupiłem za 2 zł m2. Nie kupiłem żółtej bo to podobno tylko folia ochronna.

A teraz kolejna sprawa, dawać płytę karton-gips na poddaszu na przemian (dwie warstwy - każda w innym kierunku), by nie powstawały pęknięcia?

Czy może użyć specjalnych taśmy ( nie pamiętam nazwy firmy ale to produkt made in USA) która dana na łączenia i narożniki zabezpiecza w 100% przed pęknięciami ?

Co wy robiliście i którą metodę stosowaliście, chyba że macie jakieś inne metody na pęknięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podwójnej warstwy płyt to myślę że nie ma sensu. W całym wątku jest opisane że jak wykonasz dobrze konstrukcję to taśma dwa razy zatopiona na łączenia frezowane lub amerykańskie papiery w trudno dostępne miejsc chodzi mi o kąty rozwarte. Oczywiście wklejone na dobrą masę nie na gładź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie kieruje do ekspertów tego tematu... Czy miejsca które zaznaczyłem na zdjęciach przy zabudowie poddasza łączy się ud do cd. Dziękuje za odpowiedź.

1

http://images50.fotosik.pl/526/0007ac3657742d55m.jpg

2

http://images41.fotosik.pl/520/2d4b9d56ef02082em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jeden ekspert powie że się łączy drugi że nie łączy :)

ja posłuchałem pierwszego i niektóre połączyłem: takie jak na pierwszej fotce a na drugiej wokól okna cztery zewnątrzne "kropki" czyli końce UD, reszta czyli zwykłe proste CD pozostawiłem tylko na grzybkach, łaczenia jeśłi w płaszczyźnie płyty to na małych nitach zrywalnych żeby płyta dobrze przylegała do profila

pojedyncze płytowanie, ślizgi przy stykach z tynkiem c-w, gęsto wkręty, taśmy hamerykańskie wszędzie na vario, po roku zmiennych obciązeń i wilgotności żadnej rysy czy pęknięcia, za to widać ze ślizgi to strzał w 10 (widać bojeszcze przed akrylem są), tam miało i tam sobie pracuje konstrukcja w stosunku do dachu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...