Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Witam.Z pewnością wystarczy,neko.:yes:Co zaś do paroprzepuszczalności membran....mam takie zdanie,że producenci piszą swoje,by przy tak wysokich cenach swoich produktów ,sprzedać towar.Jak to się ma np.przy marznięciu pary wodnej,nawet tej w niewielkiej ilości, po wewnętrznej stronie membrany,a tym samym,zmniejszenie jej paroprzepuszczalności?Uważam-luka obowiązkowo!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla warstwy wełny 25cm, lambda 0,039 współczynnik U = 0,15W/mK.

Ten parametr podałem już wcześniej.

Dla warstwy wełny 28cm, lambda 0,035 współczynnik U = 0,12W/mK

W tym przypadku 0,03 różnicy na współczynniku przenikania ciepła przy powierzchni dachu 320m2 dla III strefy klimatycznej (obliczeniowo "t"z -20; "t"w +20)

daje oszczędność 384W.

Jeśli z tej oszczędności zrezygnujesz Twój dom będzie zużywał około 9,2kWh/dobę energii cieplnej więcej.

Gdyby tą stratę pomnożyć przez długość sezonu grzewczego (200dni) otrzymamy już wartość powalającą 1844kWh.

Ale głowa do góry. To temperatury obliczeniowe.

W III strefie klimatycznej średnioroczna temperatura to 7,6oC, więc te straty będą znacznie mniejsze :),

choć liczyć na to że zimy zawsze będą ciepłe liczyć nie należy. ;)

 

Aa, zapomniałem napisać o drugiej stronie medalu.

Cieńsza izolacja dachu to większe problemy z temperaturą latem.

Tutaj różnice temperatur między "t"z (pokrycie dachu) a "t"w mogą być jeszcze większe niż zimą

A życie na gorącym poddaszu może być bardzo niekomfortowe, delikatnie mówiąc ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jani_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek od dech do dechy i mam mętlik. Zadam konkretne pytanie bo tak twierdzi mój wykonawca. Czy nie powinno sie łączyć skosu z KG ze ścianką kolankową murowaną i otynkowaną ze względu na to że na bank powstaną pęknięcia. Wykonawca sugeruje żeby dać kolankową z płyt. Jakoś mu nie wierzę. wiem że więźba pracuje, ale przy zastosowaniu taśm przy łączeniu chyba nie powinno być aż tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek od dech do dechy i mam mętlik. Zadam konkretne pytanie bo tak twierdzi mój wykonawca. Czy nie powinno sie łączyć skosu z KG ze ścianką kolankową murowaną i otynkowaną ze względu na to że na bank powstaną pęknięcia. Wykonawca sugeruje żeby dać kolankową z płyt. Jakoś mu nie wierzę. wiem że więźba pracuje, ale przy zastosowaniu taśm przy łączeniu chyba nie powinno być aż tak źle.

 

Słabo czytałeś... Musisz wykonać ślizg przed przykręceniem płyty dajesz taśmę na tynk i jak już wykonasz szpachlowanie odcinasz taśmę równo z płytą grunt farba gruntująca i wtedy akryl... Pękać będzie ale pod akrylem czy coś takiego Ale z tego co wiem 1000% zadowolenia z takiego wykonania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzieki za te obliczenia :) Teraz to moge sobie to jako tako wyobrazic .Przyjmujac ze biore pod uwage tylko te 25 cm grubosci ocieplenia to przy welnie z lamda 0,039 a 0,035 rozniaca w wspolczynniku przenikania ciepla wynosi "jedynie" 0,01 (0,15 a 0,14 W /mk) czyli oszczednosc okolo 130 W.

Nie wiem czy dobrze podalam tez powerzchnie dachu.Te 320 m kw to powierzchnia calkowita dachu (pokrycie dachowka a mozliwe ze do obliczen przyjmuje sie powierzchnie ocieplonego poddasza czyli u mnie byloby to raczej 200 m kw .

No nic na pewno koszty poniesione na welne o lepszym wspolczynniku kiedys sie zwroca i na tym nie chce oszczedzac .Musze teraz przemyslec temat co zrobic z ta nieszczesna szczelina (zal mi zostawiac AZ 3 cm luzu )

 

Marshall_89 czy masz moze fotki jak to wyglada ? (chodzi o polaczenie scianki murowanej ze skosem z plyt )

Facet z ktorym rozmawialam przy pierwszej wycenie tez twierdzil ze musi zrobic uskok bo laczac to miejsce na plaskow poziomie bedzie ciagle pekalo.

Na szczescie druga osoba powiedziala ze mozna to wlasnie zrobic akrylem tylko wspominala ze bedzie widac taki cieniutki paseczek wzdluz calej sciany.

Faktycznie widac ten akryl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy izolacji poddasza moge dac pomiedzy krowkie 18 cm welny (chce polozyc welne Rockwool Toprock) czy bedzie lepiej zachowac szczeline (mimo niedeskowanego dachu ) i dac tam "tylko" 15 cm welny?Nie jestem przekonana czy faktycznie folia spelni swoje zadanie za kolejne X lat i czy welna do niej przylegajaca bedzie "bezpieczna" ale z drugiej strony

 

Dobre pytanie czy ktoś wie jak starzeją się membrany dachowe o jak wygląda paroprzepuszczalność takiej membrany za powiedzmy 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzieki za te obliczenia :) Teraz to moge sobie to jako tako wyobrazic .Przyjmujac ze biore pod uwage tylko te 25 cm grubosci ocieplenia to przy welnie z lamda 0,039 a 0,035 rozniaca w wspolczynniku przenikania ciepla wynosi "jedynie" 0,01 (0,15 a 0,14 W /mk) czyli oszczednosc okolo 130 W.

Nie wiem czy dobrze podalam tez powerzchnie dachu.Te 320 m kw to powierzchnia calkowita dachu (pokrycie dachowka a mozliwe ze do obliczen przyjmuje sie powierzchnie ocieplonego poddasza czyli u mnie byloby to raczej 200 m kw .

No nic na pewno koszty poniesione na welne o lepszym wspolczynniku kiedys sie zwroca i na tym nie chce oszczedzac .Musze teraz przemyslec temat co zrobic z ta nieszczesna szczelina (zal mi zostawiac AZ 3 cm luzu )

 

Marshall_89 czy masz moze fotki jak to wyglada ? (chodzi o polaczenie scianki murowanej ze skosem z plyt )

Facet z ktorym rozmawialam przy pierwszej wycenie tez twierdzil ze musi zrobic uskok bo laczac to miejsce na plaskow poziomie bedzie ciagle pekalo.

Na szczescie druga osoba powiedziala ze mozna to wlasnie zrobic akrylem tylko wspominala ze bedzie widac taki cieniutki paseczek wzdluz calej sciany.

Faktycznie widac ten akryl?

Zdjęcia nie mam osobiście... Jak dobrze da akryl a akryl jest do zamalowania także nie widzę tutaj żadnego problemu. Tylko pamiętaj jak malujesz żeby zaczynać od rogów itp ładnie zamalować i nie ma szans żeby się odznaczało że tam jest akryl. Chyba że farba będzie nie bardzo...

 

Tutaj masz co i jak na zdjęciu a dodał zdjęcia mistrz tego forum:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania.../page170

Edytowane przez Marshall_89
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Przegladam wasz wątek już od dłuższego czasu, całego jeszcze nie przeczytałem, ale większość przejrzałem. Dzięki temu sam zabrałem się za ocieplanie poddasza. Narazie pojawiają się wątpliwości i pytania, ale puki co robota idzie.

Puki co mam pytanie odnośnie komina

 

W jednym pomieszczeniu przechodzi komin systemowy: rura ceramiczna, wokół wełna i następnie pustak ceramiczny. Jest tam komin od kominka i kominy wentylacyjne.

Jak mocujecie w tym miejscu ruszt? Jak mocujecie w tym miejscu profile UD? Czy można montować do do komina? Czy przy kominie tego typu trzeba zostawić wolną przestrzeń?

 

Pozdrawiam

gagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja normalnie zamontowałem udeki do pustaka keramzytowego komina systemowego, na kołki szybkiego montażu, długość trzeba dobrać tak aby nie wystawały z drugiej strony nie były dłuższe niż grubość ścianki pustaka, ja montowałem przed tynkami c-w więc dałem chyba 4cm kołki, no i oczywiście wiercimy z głową, raczej bez udaru, delikatnie, żeby pół pustaka od jednego wiercenia się nie odkruszyło, nie widzę logicznych przeciwskazań do montażu udeka, to tylko "wolny" profil przytwierdzony tylko do komina, w nim będą luźne cedeki wiec żadnych naprężeń nie będzie

a odn. producentów kominów to zalecają oni też dylatację takiego komina od ścian nośnych, działowych i stropów, a ze świeczka szukać tego kto tak ma zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem wiernym czytelnikiem forum i dzieki poradom tutaj zawartym zakończyłem etap ocieplania między krokwiami i ....

Właśnie:). Nadszedł czas montażu stelaża pod płyty GK. Proszę odpowiedzcie mi na nastepujące pytanie:

Czy profile UD montować po całym obwodzie pomieszczenia czy tylko na przeciwległych ścianach? ( konstrukcja nie będzie krzyżowa ).

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy ruszcie jednopoziomowym profil ud na wszystkich ścianach służy tylko do klejenia folii czy ma jeszcze jakieś zadanie? Rozumiem że na dwóch naprzeciwległych ścianach w UD wsuwamy profile cd ale do czego służy UD na pozostałych ścianach?

Do wyznaczenia poziomu , do oparcia profili przy stelażu 2-poziomowym krzyzowym i własnie do klejenia foli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...