Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie jak to jest z krawędziami ciętymi. Fazujecie je zanim przykręcicie płytę czy dopiero po przykręceniu a przed szpachlowaniem.

I jak wygląda sprawa pierwszej płyty przylegającej do ściany - obcinamy oryginalne spłaszczenie płyty czy zachowujemy.

A jak mamy ciętą krawędź przylegającą do ściany to też fazujemy?

W moim wypadku mam ściany tynkowane tradycyjnie, a sufity podwieszane. Robię wg. wskazówek na "ślizg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplam poddasze wełną rock wool 15cm+5cm i sprzedawca zapytał mnie jaki współczynnik przenikalności ma mieć ta wełna. Może jakieś podpowiedzi?

Przy takiej małej grubości to współczynnik możliwie najlepszy!!! ...ale pomyśl o 15+10cm bo to dzisiaj już standard a wtedy już można nawet trochę obniżyć swoje wymagania bo lepsza wełna to droższa wełna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też nad tym zastanawiałam i wydaje mi się że fazowanie jest słuszne bo zminimalizuje prawdopodobieństwo powstania "górki". No ale to tylko takie moje przemyślenia odnośnie fabrycznego fazowania płyt do połączeń...

...nie, nie po to się fazuje... ale ogólnie fazowanie przy ścianie zalecają ja niestety trochę odbiegam od zaleceń i nie fazuję - ułatwiam sobie pracę ale przy stosowaniu taśmy separacyjnej i pełnych taśm (nie siatkowych) nie zauważyłem by powstały jakieś pęknięcia w miejscu innym niż narożnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położyłem u siebie wełnę między krokwie i teraz przyszedł czas na drugą warstwę. Problem jest taki że jak na razie na poddaszu nie ma ścianek działowych (mają być z KG) i zastanawiam się czy można ścianki działowe dokręcić do profili CD czyli najpierw profile CD na całej długości i potem do tego ścianki czy może ścianki zamocować niezależnie do więźby i profile CD tylko pomiędzy ściankami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie, nie po to się fazuje... ale ogólnie fazowanie przy ścianie zalecają ja niestety trochę odbiegam od zaleceń i nie fazuję - ułatwiam sobie pracę ale przy stosowaniu taśmy separacyjnej i pełnych taśm (nie siatkowych) nie zauważyłem by powstały jakieś pęknięcia w miejscu innym niż narożnik...

 

człowiek zawsze się czegoś nowego nauczy :) serio myślałam że chodzi o wyeliminowanie górki :)

 

Kurcze okno nam w łazience wychodzi w rogu tzn teraz jest ok ale jak przyszedł stelaż pod te 15 cm to tak jakoś dziwnie wyjdzie róg ścięty - ma ktoś tak bo na 100% gdzieś fotkę widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam między krokwiami 15 Ursa -> folia paroizolacyjna -> pod stelaż 5 Ursa

Czy wystarczająco??

 

Pytanie jeszcze czy w zaznaczonym miejscu mogę dać styropian czy lepiej watę?

http://oi56.tinypic.com/2a9u1z8.jpg

http://oi55.tinypic.com/vhai6q.jpg

http://i56.tinypic.com/11w64vo.jpg

Edytowane przez siarakks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...