Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

położyłem u siebie wełnę między krokwie i teraz przyszedł czas na drugą warstwę. Problem jest taki że jak na razie na poddaszu nie ma ścianek działowych (mają być z KG) i zastanawiam się czy można ścianki działowe dokręcić do profili CD czyli najpierw profile CD na całej długości i potem do tego ścianki czy może ścianki zamocować niezależnie do więźby i profile CD tylko pomiędzy ściankami?

 

widzę że są fachowcy na forum a nie w pracy więc tak przypomnę moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę że są fachowcy na forum a nie w pracy więc tak przypomnę moje pytanie

...problem ścianek działowych był już rozpatrywany w tym temacie ale jeszcze raz wyjaśnię o co chodzi...

 

Ze wzgledow konstrukcyjnych najlepsze mocowanie ścianek jest do konstrukcji więźby - dzieli pomieszczenia na mniejsze kawałki i przez to lepiej dylatuje oddzielne połacie płyt... ale niestety nie jest to rozwiązanie zbyt korzystne ze wzgledu na mostki termiczne.

 

Druga możliwość to mocowanie ścianek do wykonanej konstrukcji sufitu i skosów - naprężenia ścian i również podłogi (!) przenoszą się na konstrukcję sufitu... za to lepsze jest docieplenie bo brak mostkow... stelaz sufitu i skosów powinien już być przygotowany pod ścianki czyli dodatkowe profile wstawione w miejscu przyszłych ścianek...

 

jedna i druga opcja ma zalety i równiez wady.... musisz wybrać bo ja bez "obrazu sytuacji" nie jestem wstanie zaproponować rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta folia powinna być przyczepiana dopiero pod samym stelażem?

Pierwsze słyszę a tylu fachowców to widziało?

...nie wnikam ilu fachowców to widziało ale delikatnie mówiąc jest to zrobione trochę nie tak... w tym temacie są różne fotki dobrze wykonanych poddaszy - poszukaj i porównaj... i nie opieraj się tylko na moich fotkach bo są też fotki ludzi co pierwszy raz mieli do czynienia z płytami i efekty swoich zmagań zamieścili tu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna i druga opcja ma zalety i równiez wady.... musisz wybrać bo ja bez "obrazu sytuacji" nie jestem wstanie zaproponować rozwiązania...

 

a jaki "obraz sytuacji" mam podać? A co do montażu do więźby to może zrobić tak żeby zrobić osobny stelaż do mocowania ścianek działowych? i nie mocować ścianek do profili głównych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wnikam ilu fachowców to widziało ale delikatnie mówiąc jest to zrobione trochę nie tak... w tym temacie są różne fotki dobrze wykonanych poddaszy - poszukaj i porównaj... i nie opieraj się tylko na moich fotkach bo są też fotki ludzi co pierwszy raz mieli do czynienia z płytami i efekty swoich zmagań zamieścili tu na forum...

 

Ok powiedzmy że dam na tą obecną folie 5 wełny > stelaż i na to jeszcze raz folie i KG

to czy nadal będzie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powiedzmy że dam na tą obecną folie 5 wełny > stelaż i na to jeszcze raz folie i KG

to czy nadal będzie źle?

...jak dasz jeszcze jedną folię i zamkniesz wełnę pomiędzy nimi to będzie już całkiem źle! bez tej drugiej folii bedzie znacznie lepiej ale pod warunkiem że będzie 5 cm wełny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolem jest by zachowac ciaglosc wszystkich izolacji termicznie, akustycznie i parowo. najwieksze bezpieczenstwo . nosnosc i ciaglosc daje wykonanie w pierwszej kolejnosci scian.

kolejny to wszystkie stelaze jednoczesnie w tym najpierw sufity, scianki kolankowe, skosy i scianki dzialowe dopiero plytowanie.

promowany tu przez rom sposob ukladania izolacji sprowadza drugi wariant do wykonywania przepon nad sciankami.

 

czyli jak mam 1 warstwę wełny to stawiam ścianki i dopiero potem robię skosy i sufity w juz mniejszych pomieszczeniach? I nie spowoduje to mostków termicznych w miejscach ścianek w przypadku pokrywania się ścianki z krokwią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak dasz jeszcze jedną folię i zamkniesz wełnę pomiędzy nimi to będzie już całkiem źle! bez tej drugiej folii bedzie znacznie lepiej ale pod warunkiem że będzie 5 cm wełny...

 

Tak będzie na 100% 5 wełny.

A czy robi jakąś różnice jeśli bym chciał dać 2 płyty KG

 

i Jeszcze jedno pytanie.

Jak widać zdjęcie nr 1 jest tam strych podłoga zbita z desek, czy moge pod to dać tam styropian? na deski planuje zbić jeszcze płytę pilśniową

Na zdjęciu nr 2 płyty będą przykręcane do jętek czy też mógł bym dać tam jakąś watę między te jętki i co wtedy zrobić z folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie fazowania płyt. Czy warto ucinać fabryczne spłaszczenie w miejscu dolegania do otynkowanej ściany. W sumie to tylko przy jednej ścianie wychodzi spłaszczenie a przy kolejnych 3 ścianach mamy krawędź ciętą. Czy nie lepiej do szpachlowania przy ścianie jak nie ma fabrycznego spłaszczenia tylko prostą krawędź cięta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) poczytaj roma zobaczysz jak chlop ewoluowal teraz juz raptem zaczyna stosowac i nawet chwalic folie paroizolacje.

(...)

...że niby co??? Że nie dawałem paroizolacji? Chyba kolego coś ci się popiermyliło! Nigdy nie promowałem żadnych rozwiazan bez paroizolacji... nigdy nie promowałem żadnej "aktywnej" paroizolacji i od zawsze twierdzę że przepuszczanie wilgoci przez wełnę jest szkodliwe więc jeszcze raz proszę Cię - odstosunkuj się ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolem jest by zachowac ciaglosc wszystkich izolacji termicznie, akustycznie i parowo. najwieksze bezpieczenstwo . nosnosc i ciaglosc daje wykonanie w pierwszej kolejnosci scian.

kolejny to wszystkie stelaze jednoczesnie w tym najpierw sufity, scianki kolankowe, skosy i scianki dzialowe dopiero plytowanie.

promowany tu przez rom sposob ukladania izolacji sprowadza drugi wariant do wykonywania przepon nad sciankami.

 

I kto tu ewoluował? Gdybyś nie pokasował swoich postów to na pewno znalazłbym jak promujesz wykonanie najpierw olbrzymiego sufitu nad wszystkimi pomieszczeniami i później podwieszanie do niego ścianek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co jak zrobię mocowanie ścianki licujące z profilami cd ale niezależnie zamocowane do krokwi dam profile na to folię i wtedy zbuduję ściankę a na skosach dam płyty tylko w pokojach to będzie poprawnie? czy może ścianke aż do krokwi i potem traktować ją jak normalną ścianę? Jak to zazwyczaj rozwiązujecie? U mnie poddasze jest proste dach dwuspadowy długość całkowita 9,5 metra podzielone na 3 pomieszczenia na długości tzn 2 pokoje i korytarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow i prosze o ponoc w uzyskaniu odpowiedzi.Mam taki problem,ze za wczesnie polozylem welne na poddaszu,dom jeszcze bez okien i sie pospieszylem,dach odeskowany czeka na blachodachowke ale na welnie zaczela sie skraplac woda.Zaczelo sie tak dziac jak puscily mrozy i jest klops bo wszystko paruje i zatrzymuje sie na welnie:(,czy wietrzenie domu cos pomoze?zamierzam sie wprowadzac we wrzesniu gdzies ale wszystkie instalacje jeszcze do roboty.Glownie chodzi o tylkowanie i schniecie tego tynku co rowna sie znowu skraplaniem na welnie.Zdjac ja czy sama wyschnie i bedzie sie nadawala,aha na nia jeszcze pojdzie 5 cm welny miedzy stelaż kartongipsu

JAkies sugestie?wyschnie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welne pomiedzy krokwie i jetki tylko tam gdzie beda szly wymiany pod scianki, stawiasz scianki z fartuchami i dalej wieszaki i reszte welny w skosy i sufity.

 

fartuchy to rozumiem że jest to folia którą potem mozna połączyć z resztą paroizolacji? A płytowanie ścianek robić do krokwi czy trochę powyżej płyt na skosach i sufitach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...