Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

tak. a plyty ponizej denka (gory) profila uw tak z 1,5-2cm.

 

bym sie nie pogobil powiedz ktora wersje stawiasz.

ruszty sufity, skosy i donich scianki czy scianki do stropu i jetek, kleszczy i krokwi (wymianow).

 

no właśnie myślę którą wersję wybrać i nie bardzo mogę się zdecydować bo nie znam plusów i minusów obu rozwiązań chociaż np na stronie Rigips-a każą mocować scianki do dachu

rozumiem że na tych ściankach normalnie montuje się profile UD i w nie wsuwa CD tak jakby to były scianki murowane?

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym poddaszu planuje położyć ocieplenie 18 cm (miedzy krokwie) a potem 10 cm pod .Zależy mi na jak najmniejszym skosie w łazience dlatego wymyśliłam ze tam zamiast drugiej warstwy wełny 10 cm dam tylko 5 cm .Pytanie-czy można tak robić?-chodzi o "mieszanie" grubości ocieplenia .

Wydaje mi się że tak ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym poddaszu planuje położyć ocieplenie 18 cm (miedzy krokwie) a potem 10 cm pod .Zależy mi na jak najmniejszym skosie w łazience dlatego wymyśliłam ze tam zamiast drugiej warstwy wełny 10 cm dam tylko 5 cm .Pytanie-czy można tak robić?-chodzi o "mieszanie" grubości ocieplenia .

Wydaje mi się że tak ale wolę się upewnić.

spokojnie mozesz mieszać w grubościach wełny - czasem przy lukarnach trzeba bo inaczej plyta weszłaby na okno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica między pchełkami czarnymi a jasnymi /stalowymi/ prócz koloru rzecz jasna????

może chodzi o te z łbem poszerzonym czyli jakby podkładką pod łbem.... jeśli tak to stosowałem je z powodzeniem... ładnie trzymają i jesli nawet nie są niższe od zwykłych to płyta lepiej się "dogina" na nich bo są szersze... ogólnie nawet mogę polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee one wyglądają w sumie tak samo te srebrne maja tylko łepek bardziej zaokrąglony bo w tych czarnych jest ścięty - chodzi mi bardzjej o materiał czy ma znaczenie?

Ogólnie pchełka nie jest elementem konstrukcyjnym tylko przytrzymującym coby profile się nie rozjechały.... więc na dobrą sprawę jakość ich jest obojętna - no chyba że "uciekają" z bita wkrętarki to wtedy jest to delikatnie deprymujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...