Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

jak już są tutaj tematy oswietleniowe to zapytam

W którym miejscu zazwyczaj umieszcza się centralne światło górne w pokoju na poddasz ze skosami rzecz jasna. Czy lampę umieścić na środku części poziomej sufitu czy może bliżej skosu? Chodzi mi o to żeby cały pokój był równo oświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

przygotowuję się do ocieplania poddasza....w tym filmiku jest pokazane jak po kolei, ale odnoszę wrażenie po przeczytaniu kilkunasty stron tego tematy, że chyba są tam błędy.....http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE proszę o usystematyzowanie mojej wiedzy..

1)mając membrane ile mam zostawić szczeliny iczy nie powinnam rozciagnoąć tam sznurka( jaki jest sposob na ten sznurek-przybić skoble iprzekladac czy jak?)(krokwie 18cm, chciałam 3cm szpary i 15cm 1 warstwa) i po tej warstwie znowu sznurek czy nie trzeba?

2)drugą warstwę chcę 10 lub 15cm... jak wtedy przykręcić te profile do krokwi i czy wypełniać je tez paskeim 15 cm czy jak?jak trzyma się ta 2 warstwa...

3)w filmiku nie dają tej żółtej foli...czy tak też jest poprawnie?...

4)zauważyłam ty na forum że okna dachowe uszczelnia się pianką...czy zawsze się tak robi?

5)najważniejsze pytanie tojak gygląda polożenie pierwszej warstwy wełny od dału, zazaz za murłata...coś tam sie daje dodatkowo (w tej szparze między dachem a murem)

wiem że pytania laika,ale proszę o pomoc...czytam i czytam a takiej dokładnej listy co pokolei i jak, najlepiej ze zdjęciami nie mogę znaleść na tych 204 stronach...więc może ktoś napisałby jak w pigulce ma to wyglądać...mam prosty dach więc chce to zrobić sama...ale chciałabym uniknąć błędów...

Edytowane przez ann i pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack pisałeś ze przy grubej izlolacji do paroizolacji nie powinno stosować sie foli żółtej .Ja mam u siebie położone w sumie 28 cm (18 cm Toprock +10 cm Superrock ) a na to daną folie paroizolacyjną metalizowaną .Czy uważasz ze ta metalizowana jest ok?Wiem ze troche późno już o to pytam ale jakoś wcześniej w ogóle nie przyszło mi do głowy a przecież mogłam jak doradzasz dać folie Rockwoola :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wychodziło 2,11 zl /mkw (netto) a zdjecia tez dużo nie pomoga bo nie ma na niej nazwy.Musze zapytać wykonawcy czy na opakowaniu była jakaś nazwa.Myślisz że dałam ciała dając taka folie? Kurcze ciagle myślałam nad rodzajem wełny i jej grubościa i totalnie wyleciał mi aspekt folii.Powiedziałam w hurtowni że ma być jakaś lepsza to taką dowieżli.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

a ja mam pytanko z innej beczki - rury do reku... czy ułożona w warstwie ocieplenia skosu musi być "indywidualnie ociplona" i zabezpieczona, czy można tak jak na fotce??

Dodam, że rura w tej chwili jest ułożona w wyciętym w wełnie "kanale" (wełna 15 cm nacięta na ok 6 cm i na to pójdzie wełna 5 cm).

Z góry dziękuję za fachowe opinie

Jacek

13022011098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał wentylacyjny "indywidualnie" izolowany w warstwie ocieplenia ma mniejsze straty ciepła (chłodu) ze względu na zamknięcie warstwy powietrza w bezpośredniej bliskości tego kanału.

W takim przypadku warstwa powietrza działa jako dodatkowy izolator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...