Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Flash,

aż tak źle to z tą rurką nie jest... za ścianą idzie sobie do podłogi i jest tam dobrze ocieplona i oddzielona od ścian. tak naprawdę to nigdzie nie będzie styku rura/mur. Pomyślę jeszcze nad alternatywnymi rozwiązaniami, ale jeśli to był jedyny błąd jaki dostrzegłeś w tym rozwiązaniu, to raczej nie powinno być problemu.

Dzięki za przemyślenia, pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash,

aż tak źle to z tą rurką nie jest... za ścianą idzie sobie do podłogi i jest tam dobrze ocieplona i oddzielona od ścian. tak naprawdę to nigdzie nie będzie styku rura/mur. Pomyślę jeszcze nad alternatywnymi rozwiązaniami, ale jeśli to był jedyny błąd jaki dostrzegłeś w tym rozwiązaniu, to raczej nie powinno być problemu.

Dzięki za przemyślenia, pozdrawiam

Jacek

 

Wszystkie masz takie rury do rekuperatora??? wyglądają jak spiro do piecyka gazowego - takie moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lewa sciana to czesc kasety?

30kg i tu moglem przesadzic. to laczna masa szafki i jej zawartosci. nie wiem co jest pod plyta i jak.

 

Nie lewa sciana to normalna zabudowana sciana regipsem, szafki powiesili do profili cd solidnymi wkretami coś kolo fi 6-8mm

i dodatkowo po kilka kołków molly w płyte gk w małych odstepach., całe mszafki wiszą oczywiscie na specjalnej listwie.

Na koniec udowodnili mi ze robią tak wszedzie i tak jest bardzo dobrze, poprostu koles o wadze około 70 kg "wlazł" i siadł na szafce (a nawet lekko podskoczył z dwa razy) :o

 

 

 

 

Teraz mam inny problem chyba spartoliłem stelaz łączący skos/sufit wydawało mi sie ze tak bedzie lepiej jak dam profile CD prostopadle do wczesniejszych (na skosie), wmówiłem sobie ze krótsze i polozone co 40 cm bedą lepsze niz 3 długie w podobnym odstepie.

Teraz nie moge tego połaczyc ze skosem, chciałem tam wsadzic profil V, ale profile CD powinny byc chyba jakoś połaczone z tym skosem (moze profil U jakos powyginac).

Podsuncie jakis pomysł bo pół dnia juz kombinuej... na zdjeciach widać " przymiarke" takze nie jezdzijcie bardzo po mnie :D

DSC03260 modified&#4.jpg

DSC03262 modified&#4.jpg

DSC03261 modified&#4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie powiedzenie "skrzynka piwa albo demontaz". u ciebie jest, to drugie wiec nie widze szans na pchanie dalej tego wozka.

:( no to jak to ugryzc ?

Ogólnie dach w domu jest dosc skomplikowany (spaprany tez) bo tesc postawił kawał chałupy i takich belek słupków itp w domu jest pełno (nie koniecznie prosto i w poziomie, np. to pomieszczenie na zdjeciach wyzej jest w kształcie "nieregularnego" trapezu.

Drugi raz w zyciu robie regipsy niedawno skonczyłem kuchnie ale tam miałem troche prosciej.

Edytowane przez Coltt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, szczeliny pomiedzy plytami i owszem wykonuje sie lecz dotyczy to plyt gipsowo-wloknowych spoinowanych tradycyjnie. szczelina taka wynosi zaleznie od grubosci plyt 5-7mm. wykonuje sie ja za sprawa krawedzi jakie maja te plyty.

pomijajac niejednorodnosc masy przy tym skurcz.

 

No własnie, płyty które kłade są gipsowo włoknowe :)

 

Chodziło mi bardziej o sam sposob płączenia tego małego sufitu ze skosem bo nieciekawie to wygląda, najgorsze ze skos dosc głęboko wchodzi mi pod ten mały sufit i za chiny nie moge nic innego wymyslic , jeszcze paroizolacja musiałem ja troche chamsko zawinąc spowrotem i w dodatku w tym miejscu łączyć :(

...wydaje mi sie ze jest sztywno, stabilnie i szczelnie mam nadzieje

 

 

 

.

DSC03269 modified&#4.jpg

DSC03267 modified&#4.jpg

Edytowane przez Coltt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to płyty ogień plus nida z włóknami, tez byłem zdziwiony bo z tego co wiem to powinny miec kolor czerwony lub rozowy, ale fakt jest faktem ze w porownaniu do zwykłych płyt sa naprawde wytrzymałe. Teraz zamówiłem druga partie i przywiezli mi z rigipsa i maja kolor rózowy.

 

edit:

...aaa juz wiem o ktore plyty chodzi, takie bez kartonu

 

Ehh... całkiem sie zakreciłem... czyli takie płyty jak ja mam robi sie bez szczelin na krawedziach oryginalnych a krawedzie krótkie lub ciete fazuje sie i tez daje sie na styk ?

 

Niby prosta sprawa a ja sie gubie powoli w tym wszystkim

Edytowane przez Coltt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coltt musze ci przyznać ze całkiem dobrze to wykombinowałeś i zabrakło ci precyzji i doświadczenia.Wielu cwaniaków sie powykładało na takich robotach i potem pianki ,taśmy , kit i jest git. Trasowanie i sprawdzenie kątów to podstawa .Jak na amatora to niezły kawałek roboty i tak będziesz miał lepiej zrobione niż na osiedlach w koszalinie i szczecinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...