Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie lepiej dać 18cm bez ściskania niż 20cm ściśniętej?

 

Może i lepiej ale edit-blondi kupiła już wełnę o grubości 15 cm...

 

No i dobrze skoro kupiła to zainstalują tą wełnę między krokwie i na drugą warstwe daj 10cm.

NIC NIE ŚCISKAJ!!

 

cholercia widze, że wywołałam "wilka z lasu" :oops: i zaczyna sie wymiana zdań.

 

A ja tylko się chciałam dowiedzieć czy od strony technicznej to mam jakieś znaczenie..., i widzę że wychodzi na to, że raczej nie ma. Tak więc w niektórych pomieszczeniach na krokwiach miedzy profilami bedzie 10cm wełny a w innych 5cm. :wink:

 

Dziekuje wszystkim za wyrażenie opini.

 

Pewnie jeszcze nie raz was tu bedę zanudzać bo dopiero zaczynam tę "walkę" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:x O co chodzi ? :o

...nie udawaj że nie wiesz o co chodzi.... O KASĘ chodzi! to zawsze jednak troszkę więcej pracy... jeśli robota którą widziałeś odpowiada Ci to może nie szpachlować całości... ale są inwestorzy u których to by nie przeszło... ale radzę barć usługę ze wstępnym malowaniem nawet jeśli to 3 zł drożej! wtedy dopiero będzie widać jakość wykonania!!! Ocenę jakości wykonania można dokonać dopiero po malowaniu!!! Przecież po malowaniu (wstępnym gruntowaniu farbą) jest jeszcze od cholery poprawek!

 

...a co do akrylu.... to rzeczywiście na zakurzone ściany się nie daje :wink: daje się dopiero po szlifowaniu i zagruntowaniu... gruntuje się również kawałek ściany przy narożniku i wtedy można akrylować... zadanie to powinien wykonać jeszcze fachowiec od płyt...

 

...ale tak ogólnie to ja się na tym nie znam. Każdy ma swoją technikę wykonania...:wink:

 

niczego nie udaję - ponad 45 zł to nie za darmo - szukałam tylko informacji, próbowałam zestawić to z Twoimi cenami i do Twojego zakresu prac. Wyszło, że albo Ty za mało bieżesz albo mnie się robi w konia.

Co do tego czy mi odpowiada czy nie tak wykonana robota - to jak sam zauważyłeś na ocenę trzeba by poczekać do malowania a "właściciele" owych skosów jeszcze pomalowanych pokoi nie mieli.

 

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego nie udaję - ponad 45 zł to nie za darmo - szukałam tylko informacji, próbowałam zestawić to z Twoimi cenami i do Twojego zakresu prac. Wyszło, że albo Ty za mało bieżesz albo mnie się robi w konia.

Co do tego czy mi odpowiada czy nie tak wykonana robota - to jak sam zauważyłeś na ocenę trzeba by poczekać do malowania a "właściciele" owych skosów jeszcze pomalowanych pokoi nie mieli.

 

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.

Ja też już podniosłem stawkę za m2 poddasza bo mam problemy z pracownikami... muszę więcej zapłacić wiec muszę również i więcej brać... niestety tak to działa... w okolicach Warszawy teraz biorę ok. 50zł/m2 ale standard pozostał ten sam czyli szpachlowanie po całości i oczywiście ze szlifowaniem pod halogen, akrylowaniem i pierwszym przemalowaniem farbą... więc w stosunku do standardu Twojego fachowca to chyba też nie jest aż tak dużo...

 

ps. pomocnik który poda młotek... wiaderko umyje i ewentualnie zamiecie podłoge niestety dziś żąda powyżej 2000zł/mc i do tego pełne utrzymanie... a fachowiec? To dopiero stawki! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc w stosunku do standardu Twojego fachowca to chyba też nie jest aż tak dużo...

 

 

zgadzam się :) - dlatego kiedyś napisałam ( jak byłeś jeszcze przy "starych stawkach"), że szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bo zapłaciłabym Ci więcej -czyli tyle ile obecnie wołasz ....pod Warszawą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem drewnianą podłogę na strychu, pod spodem 25 cm wełny, jak fachowo i dobrze wykończyc skosy? przykryć wełnę deskami sciskając czy cos innego zrobic?

PILNE!!!

Jak pilne to już odpowiadam! :D

Delikatnie przyciąć wełnę na skosie do poziomu podłogi... ale delikatnie bez przycinania membrany! :wink: ... mniemam że jest to membrana wysoko parpprzepuszczalna bo nie widzę szczeliny wentylacyjnej. No i normalnie przybić deski czy co tam jest na tej podłodze... nie zapomnij o szczelinach wentylacyjnych pomiedzy deskami! Wełna pod podłogą ma się wentylować i przez to suszyć!

 

...w ten sam sposób robi się podłogę gdy jest szczelina wentylacyjna na skosie tylko nie przybija się desek do samej folii tylko zostawia drożną szczelinę... jeśli nie ma innej wentylacji na stryszku to powinno się zrobić kratki wentylacyjne w ścianach szczytowych albo rozszczelnić kalenice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za szybką odpowiedź!

zostawiłem 2-3cm wolnego miejsca miedzy deską, a wełną, tak by jedna z drugą sie nie stykały, tak samo będę probował zrobic jutro wykańczając podłogę przy samych skosach. Szczeliny delikatne są, ale pewnie będa większe jak tylko zacznie mocniej grzać to zapewne deski trochę sie odkształcą... poddasze przeznaczone na graciarnie, więc cudów być nie musi, ale jak robimy to juz nie chcę nic zepsuć... Na strychu jest 5 okien, więc wentylacja powinna być zapewniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było termin zaklepać tak z miesiąc temu... :wink:

 

:lol: a Ty myślisz, że ja dom z doskoku buduję ? :wink:

Ekipa była umówiona jeszcze w zeszłym roku- ale, że "z polecenia" to umowy pisemnej nie zawieraliśmy :oops: - dach widzieli, cenę podali(z tego roku), na termin się umówili, potem się wymiksowali - a ja mam dosyć użerania się, proszenia, grożenia - dotkiliwsze na chamskie posunięcia są krążące póżniej opinie na temat " firm" i ...już BRAK POLECEŃ - tacy ludzie sami się zniszczą....choć DZISIAJ ich to nie interesuje bo ...są jacy są.

 

Jestem uparta, kogoś znajdę - być może szkoda, że nie bedziesz tą osobą Ty :wink:

 

P.s. Dobrze, że ludziom tutaj doradzasz - jak więcej poczytam to strych ( na graciarnię przeznaczony) już sama ocieplę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... przyznam się że na ostatniej robocie też ciała dałem... robota do zrobienia w 20 dni roboczych trwała przeszło 30!!! Jeden pracownik odszedł bo dostał lepszą ofertę (no cóż... czasem tak bywa i ja to rozumiem) drugi wyleciał bo mi się użłopał po zaliczce a tego ja nie toleruję no a trzeci tęsknił do mamusi i dziewczyny (bał się czy mu dziewczyny nie eeee... :lol: ) i takiego żywota nie chciał prowadzić... znam przypadek że z sześciu ludzi został tylko jeden... sam szef a roboty były już umówione... To była wtopa!

 

...ale koniec już tego tematu... tu się doradza a nie lamentuje i użala nad własnym losem! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów troszke ponudzę bo prace ruszyły.... :lol:

Pytanie:

1. Jak zamocowac schody strychowe jesli sufit mam na ruszcie krzyżowym obniżonym o jakieś 40cm od jętek?

2. Czy na deskach ułożonych na jętkach można np przybić jeszcze pilśnię? chodzi o to, żeby było trochę równiej no i nie sypał sie jakiś syf na wełne ułożona pod jetkami. Przerwa między deskami a wełną bedzie jakieś 20-30 cm (zapomniałam zmierzyć :oops: ) a deski sa ułożone tylko pod częścią dachu gdzie można sie swobodnie poruszać (około 15m2). Myslę, że nie ma przeciwskazań bo wełna bedzie sie chyba wystarczajaco wentylować, ale wole sie upewnić.

3. Czym wykańcza się połączenia płyt o koncie większym niż 180 stopni? Sa jakieś specjalne narożniki?

 

z góry dziękuje za porady i rozwianie moich watpliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody strychowe czyli tzw. wyłaz mocuje się do jętek! I do skrzynki już nie mocuje się sufitu. Skrzynka oddzielnie i sufit oddzielnie. Skrzynkę można zamocować (opuścić) na deskach, łącznikach ciesielskich (blachach) lub poprzez nadbitki jętek. Konstrukcja musi być zrobiona tak by skrzynka nie straciła geometrii a zarazem była stabilna - nie bujała się na boki. Zamocowaną skrzynkę "nadbudowuje się" od góry płytą OSB, deskami czy też płytą pilśniową - do wyboru. Najlepiej skrzynkę zamocować wstępnie a po położeniu płyt dopiero wysokość wyregulować.

 

Nie powinno się zamykać szczelin w podłodze! Wełna powinna się wentylować! A ewentualny syf na wełnie nie zaszkodzi jej.

 

Do kątów innych niż 90* stosuje się narożniki z PCV. Jest to taśma z plastiku pośrodku łamana i dostosowuje się do każdego kąta. Tu jest przykład:

http://www.e-market.net.pl/shop/Oferta_na_profile_PCV_1.pdf

to jest ta trzecia od góry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom kon

 

bardzo proszę o pomoc.

 

Nasze poddasze jest na razie nieużytkowe, więc chcemy je "odciąć", kładąc na stropie jakąś izolację (propozycja: 10 cm styropianu + 5 cm styropianu), na to posadzka z mixokreta (5 cm).

 

Na poddaszu nie ma ścianki kolankowej, a wysokość murlaty to 14 cm. Co zrobić z brakującą wysokością? Jak można położyć posadzkę, jeżeli brakuje 6 cm? Tzn. czy można jakoś "ograniczyć" posadzkę? Dodatkowy ubytek wysokości to ocieplenie które pójdzie między - i pod krokwie.

 

 

Bardzo proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się zamykać szczelin w podłodze! Wełna powinna się wentylować! A ewentualny syf na wełnie nie zaszkodzi jej.

 

 

ok to nie zabije, ale wydawało mi się, ze skoro przestrzeń miedzy deskami na jetkach a wełną na profilach bedzie jakieś 20-30 cm, a strop zabity deskami to tylko 15m2 przy jakichs 60m2 powierzchni sufitu wyłożonego wełną to bedzie się ona wystarczajaco wentylować nawet z tymi płytami a wiatr sobie bedzie tam hulał.

Ale skoro fachowiec tak mówi to się posłucham i nie zabiję. :wink:

dziękuję za szybka odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...