Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam ponownie

jestem juz po ociepleniu 2 z 5 pokoi na poddaszu. wspomne ze nie mam jeszcze zrobionych wylewek i tynków. teraz mam kolejne pytanie bo pojawiła sie na forum sugestia żeby nie przykręcać płyt przed tynkami.w jednym pomieszczeniu juz z rozpedu to zrobilem wiec co mam teraz zrobic? odkrecac czy zostawic?? paroizolacja oczywiscie została dana.

dzieki za odpowiedz

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniew100 udziela sie skutecznie i fachowo w innych watkach a tu odwalil przyslowiowa kiche. zebral calosc w jednym miejscu, jednak popelnil blady.

ta pigulka przypomina mi nieszczesny film o zabudowie poddasza dostarczony czytelnikom muratora.

odnosic sie ? tylko jak bo z patologia sie nie dyskutuje.

 

Gratulacje za pomysł,co zaś do merytorycznej wartości( jakie ładne to wyrażenie:D) załączników,pozwolę sobie na nieudzielanie odpowiedzi i raczej wstrzymam się od oceny.Są na tym forum,osoby kompetentne w tym zakresie,oraz takie,które niewątpliwie skorzystają z rad Zbigniewa100.Pozdrawiam wszystkich i przepraszam jeśli kogoś uraziłem.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKURCZYBYK prawie wszystko na jednej stronie zmieścił pozdro :yes:

 

zmiescił ale co? Zbyszku widze że raczkujesz w temacie a Rom wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy widze ze siedzisz na robocie i nie wiesz sam kiedy skończysz .Facet co jeżdzi na 0,5mm profilu i go reklamuje to sygnał ze cos nie tak. Rzeżbienie najpierw wszystkich rusztów i potem płytowanie wszystkiego to amatorszczyzna a jak jedziesz na cienkim CD to twoje UD to z 0,4 i powiem ci z doswiadczenia że możesz to takiego badziewia krecic plyty i nic sie nie stanie napewno.I w ten sposób wyrobiles sobie marke ale kto oszczędza dając cienki profil i zagęszcza rozstawy i wali więcej wkrętów i do różnych rodzajów płyt. Z taka robota to chłopie bys nie zarobił z mocnymi ekipami .Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu. ale mały kubełek zimnej wody moze go zmobilizuje.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiescił ale co? Zbyszku widze że raczkujesz w temacie a Rom wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy widze ze siedzisz na robocie i nie wiesz sam kiedy skończysz .Facet co jeżdzi na 0,5mm profilu i go reklamuje to sygnał ze cos nie tak. Rzeżbienie najpierw wszystkich rusztów i potem płytowanie wszystkiego to amatorszczyzna a jak jedziesz na cienkim CD to twoje UD to z 0,4 i powiem ci z doswiadczenia że możesz to takiego badziewia krecic plyty i nic sie nie stanie napewno.I w ten sposób wyrobiles sobie marke ale kto oszczędza dając cienki profil i zagęszcza rozstawy i wali więcej wkrętów i do różnych rodzajów płyt. Z taka robota to chłopie bys nie zarobił z mocnymi ekipami .Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu. ale mały kubełek zimnej wody moze go zmobilizuje.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

 

 

to oświeć nas tu wszystkich z chęcią poczytamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj idol ROM-KON został zbesztany, a robie u siebie jak ON radzi.

Profile - jakie leżą na składach takimi sie robi. Nie bede jeźdił sto kilometrów po leprze, łatwiej jest dać gęściej.Wężyk z wodą i sznurek tęż wystarczy, wkońcu to forum dla amatorów.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy

Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu.

.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

 

...no... wreszcie jakiś profesjonalista się objawił... bardzo długo na to czekałem (pewnie wielu innych forumowiczów też)...

 

profi45, zdradź kilka tajemnic swojego rzemiosła.... powiedz czego używa się zamiast sznurka do ustawiania grzybków.... powiedz na jakich profilach Ty jako niekwestionowany mistrz jeździsz ??? pewnie na jakichś profesjonalnych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników....

powiedz też jak rzeźbisz ruszty i kręcisz płyty.... trochę nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi... jaka powinna być kolejność ? najpierw kręcenie płyt a potem rzeźbienie rusztów ???

opowiedz też jak rozpoznać który wkręt jest do jakiej płyty... na pewno jest to opowieść którą da się słuchać z zapartym tchem....

...kurcze.. na pewno masz mocną ekipę... chciałbym zobaczyć kiedyś taką mocną ekipę w akcji.... pewnie czynicie cuda....

może wrzucisz parę fotek z placu boju ????

mam nadzieję, że uchylisz lekko rąbka tajemnicy swojego profesjonalizmu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedzi... jaka powinna być kolejność ? najpierw kręcenie płyt a potem rzeźbienie rusztów ???

opowiedz też jak rozpoznać który wkręt jest do jakiej płyty... na pewno jest to opowieść którą da się słuchać z zapartym tchem....

koledze pewnie chodziło ze najpierw płytuje sie połać dachu ( sufitu) a potem dopiero kręci się ( stawia ruszt) ściankę kolankową.

Przy tanich profilach jak chcemy przykręcić płyte ogniową trzeba przykręcac ją wkrętami do drewna bo inaczej gwint zerwie profil. Zapewne o to koledze chodziło i przysiegam ze profi 45 to nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiescił ale co? Zbyszku widze że raczkujesz w temacie a Rom wybacz mi ale z profesjonalizmem to dużo wspólnego w twojej robocie nie widze ale amatorsko to jestes najlepszy widze ze siedzisz na robocie i nie wiesz sam kiedy skończysz .Facet co jeżdzi na 0,5mm profilu i go reklamuje to sygnał ze cos nie tak. Rzeżbienie najpierw wszystkich rusztów i potem płytowanie wszystkiego to amatorszczyzna a jak jedziesz na cienkim CD to twoje UD to z 0,4 i powiem ci z doswiadczenia że możesz to takiego badziewia krecic plyty i nic sie nie stanie napewno.I w ten sposób wyrobiles sobie marke ale kto oszczędza dając cienki profil i zagęszcza rozstawy i wali więcej wkrętów i do różnych rodzajów płyt. Z taka robota to chłopie bys nie zarobił z mocnymi ekipami .Ale szkoda mi troche chłopaków co sie ucza i nasladuja to bo sznurki do grzybów to też amatorszczyzna .Zbyszku rom sie nie rozwija ale stanoł w miejscu zamiast isc do przodu. ale mały kubełek zimnej wody moze go zmobilizuje.Profesjonalizm to max jakosci w min czasie .

 

Dlaczego krytykować za pomoc innym. Z punktu widzenia użytkownika poszukującego informacji, taka "pigułka pozwala zaoszczedzić kupę czasu. Szkoda, że wcześnij nikt nie wpadł na podobny pomysł. Ja zanim przystąpiłem do ocieplania poddasza musiałem przeczytać prawie całośc tego wątku (ponad 180 stron). Przy okazji wielkie słowa uznania dla Zbigniewa za małopolską listę wykonawców. Krytyka sposobów pracy Rom-Koma uważam też nie jest na miejscu. A w jaki sprzęt i jakimi sposobami mają pracować ludzie, którzy często decydują się na samodzielne ocieplenie i płytowanie, tylko dlatego żeby zaoszczędzić niemałe pieniądze. Ja nie musiałem prawie korzystać ze sznurka, bo miałem pomoc krewnego zajmującego się zawodowo zabudowami i wykorzystywaliśmy laser (profesjonalne narzędzie za ładnych kilka tysiaków) Ale kto sobie kupi takie urządzenie, żeby użyć je raz w swoim domu? Uważam,że porady Roma i Flesha są bardzo cenne dla tych co popołudniami i weekendami pracują dla siebie, by jak już wyżej wspomniałem zaoszczędzić i może uniknąć błędów popełnionych przez wynajętych "fachowców", często nie mających o poddaszach w domach jednorodzinhych pojęcia, bo "walą metry" na galeriach i marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zawsze się zastanawiałem, jaki jest cel ułożenia membrany paroprzepuszczalnej w taki sposób, jak powyżej?

Czy pomyśleliście, co będzie się działo z krokwiami, gdy od dołu są zaparowywane, a od góry osusza je gorące poszycie dachu (zapewne blachodachówka)?

Chyba, że zostały one dodatkowo zabezpieczone z wierzchu, ale śmiem w to wątpić - podejrzewam, że wykonawca poszedł po najmniejszej linii oporu bez ściągania poszycia (rozumiem, że koszta niższe, ale to ma być przecież na dłuższą metę)....

Ktoś może mnie w końcu oświeci?

 

Może jest pełne deskowanie i ktoś wpadł na ten pomysł z folią?A ocieplenie chyba nie jest na dłuższą metę bo widzę że jest tylko jedna warstwa wełny.A i śnieg na dachu mówi że z ociepleniem jest coś nie tak.

 

 

Witam.

 

Specem to ja na pewno nie jestem ale chyba z tą membraną też jest coś nie tak. Napisy zwykle na dachu idą do góry. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie :-?

 

no raczej.. czyli teraz paroprzepuszczalna bierze z zewnatrz wilgoc i lokuje ja w welnie, skad juz woda wyjscia nie ma, chyba ze nie polozyli paroizolacji to wtedy wedruje do wewnatrz strychu. czyli - ktos martwil sie o krokwie - krokwie sa bezpieczne. Tylko ze dach bedzie coraz ciezszy a welna zacznie smierdziec - no oczywiscie straci swoje wlasciwosci izolacyjne. Ci polscy fachowcy- raczej robole bez kszty inteligencji - przeciez tam jest szlaczek na cala szerokosc folii: strona wierzchnia strona wierzchnia... czyli jak ja przybijali to musieli miec to przed oczami caly czas. OMG WIELKI ŻAL:(

Edytowane przez krasnal dzialkowy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no... wreszcie jakiś profesjonalista się objawił... bardzo długo na to czekałem (pewnie wielu innych forumowiczów też)...

 

profi45, zdradź kilka tajemnic swojego rzemiosła.... powiedz czego używa się zamiast sznurka do ustawiania grzybków.... powiedz na jakich profilach Ty jako niekwestionowany mistrz jeździsz ??? pewnie na jakichś profesjonalnych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników....

powiedz też jak rzeźbisz ruszty i kręcisz płyty.... trochę nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi... jaka powinna być kolejność ? najpierw kręcenie płyt a potem rzeźbienie rusztów ???

opowiedz też jak rozpoznać który wkręt jest do jakiej płyty... na pewno jest to opowieść którą da się słuchać z zapartym tchem....

...kurcze.. na pewno masz mocną ekipę... chciałbym zobaczyć kiedyś taką mocną ekipę w akcji.... pewnie czynicie cuda....

może wrzucisz parę fotek z placu boju ????

mam nadzieję, że uchylisz lekko rąbka tajemnicy swojego profesjonalizmu....

nic dodać, nic ująć - kolejny osobnik z 1 wpisem negujący wszystko i wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tyle pytań ze nie wiem od czego zaczać .Ale po kolei Rom naprawde jest bardzo dobrym doradca i zgadzam sie z nim w wiekszosci nic dodac nic ujać.

Mój problem ze polecam inwestorom ten grubszy profil a robiłem cieńszym też jak trzeba było i mam nadzieje ze nie musze tego watku kontynuować ,a Rom udowadniał że cienki profil jest OK patrz fotki Roma.Tani CD-ek tanie grzybki ,duże luzy i ze sznurka jak posciagaja wkrety też wyjdzie jakos bo ma sie spory zapas luzu a płyta wyprostuje cienkigo CD-ka i cieni UD-ek i mamy komplet a Zbigniew da jeszcze wkręty do drewna dla GKF i nauczymy forumowiczów .W sprawie rzezb na poddaszach to robi sie troche inaczej zaczynamy od kolankowych ruszt i płyta ,sufity ruszt i płyta,skosy tak samo .Nie najpierw sama " KLATKA" i potem płytowania ,powód płyty na zakładke i tyczenia z dóch baz i łaty.Bo jak masz bazy żeby oprzec łate to opierasz na niej CD i wsadzasz w niego grzybka i go kręcisz a szurek do wełny dajesz.

Tylko jak samemu sie robi bez pomocnika to solówka i pajęczyny trzeba robic ale samogwałt to tez solo i tanio wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tyle pytań ze nie wiem od czego zaczać .Ale po kolei Rom naprawde jest bardzo dobrym doradca i zgadzam sie z nim w wiekszosci nic dodac nic ujać.

Mój problem ze polecam inwestorom ten grubszy profil a robiłem cieńszym też jak trzeba było i mam nadzieje ze nie musze tego watku kontynuować ,a Rom udowadniał że cienki profil jest OK patrz fotki Roma.Tani CD-ek tanie grzybki ,duże luzy i ze sznurka jak posciagaja wkrety też wyjdzie jakos bo ma sie spory zapas luzu a płyta wyprostuje cienkigo CD-ka i cieni UD-ek i mamy komplet a Zbigniew da jeszcze wkręty do drewna dla GKF i nauczymy forumowiczów .W sprawie rzezb na poddaszach to robi sie troche inaczej zaczynamy od kolankowych ruszt i płyta ,sufity ruszt i płyta,skosy tak samo .Nie najpierw sama " KLATKA" i potem płytowania ,powód płyty na zakładke i tyczenia z dóch baz i łaty.Bo jak masz bazy żeby oprzec łate to opierasz na niej CD i wsadzasz w niego grzybka i go kręcisz a szurek do wełny dajesz.

Tylko jak samemu sie robi bez pomocnika to solówka i pajęczyny trzeba robic ale samogwałt to tez solo i tanio wychodzi.

 

profi45

"nie wiem jakie leki odstawiłeś ale chyba musisz do nich wrócić" ;)

Twoja wypowiedź to straszny bełkot. Możesz to poskładać jeszcze raz ale w bardziej zrozumiały sposób? Albo rozwiń swoją myśl to się może domyślę o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profi45

"nie wiem jakie leki odstawiłeś ale chyba musisz do nich wrócić" ;)

Twoja wypowiedź to straszny bełkot. Możesz to poskładać jeszcze raz ale w bardziej zrozumiały sposób? Albo rozwiń swoją myśl to się może domyślę o co Ci chodzi.

 

Czego nie rozumiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...