Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

najlepiej gdybys kazde zdanie opowiedział normalnymi słowami.

 

Bazami sa dla sufitów profile UD po obwodzie jak robisz sufit a masz długa łate aluminiowa to dociskasz ja do UD, CDki masz wsunięte w UD i poblokowane np na pchełki .

CD lezą ci na łacie i najnormalniej na swiecie wstawiasz w nie grzybki i przykrecasz grzybki . Jak łata za krótka to opierasz w narozach i to samo ,srodki wyjda prawie same i po kolei tak robisz eliminujesz błedy bo nie wiadomo ktore wieszki maja odchyłki ze sznura zawsze i trzeba je najcześciej poprawiac a po co jak można raz i dobrze. Po takiej robocie wychodzi idealny ruszt .Analogia do skosów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie nie dziwie sie ze może nie rozumie ktos o czym pisze bo można robic na wiele sposobów trzeba czasem tylko pomysleć na tym co sie robi a temat jest dość obszerny i pochłonie wiele stron sam suficik to nie poddasze ,sama scianka tez nie trzeba te zabudowy kolejno wykonywac z głowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek jest ok, bo jak masz przesunięty profil CD o 0,5cm to poziom ci nie wyjdzie taki jak powinien.

 

Mozna ale i pan i wielu innych napewno sobie poradzicie w swój wypróbowany sposób ja zaproponowałem swój sposób aby forumowicze nie musieli pytac co zrobić jak im sie buja poziomica na ruszcie.Po drugie zabudowa wszystkich elementów poddasza najpierw w profilu "KLATKA"wymaga bardzo precyzyjnego trasowania i głowe daje ze poczatkujacy sie pogubią i po płytowaniu zobacza dopiero swoje dzieło stąd mój apel aby im pomóc bo wielu fachowcom też nie wychodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł...

 

Na pół-poważnie chciałbym wiedzieć ile metrów sznurka potrzeba na poddasze... nie interesuje mnie ile złotówek na niego wydać, tylko ile metrów sznurka potrzeba :)

Są tabele zużycia materiału na jeden metr kwadratowy, np ile wieszaków, ile wkrętów takich, ile wkrętów siakich, ile wełny, ile profili itd.

A ja z ciekawości chciałbym wiedzieć ile potrzeba zakichanego sznurka do snopowiązałki.

Czy może 50 metrów, czy lepiej 200, a może potrzeba 1000 metrów?

 

Ale jakby co, to nie zamierzam już pytać ile potrzeba zszywek do takera, żeby ten sznurek "zainstalować"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał ZygmuntRolicz

sznurek jest ok, bo jak masz przesunięty profil CD o 0,5cm to poziom ci nie wyjdzie taki jak powinien.

Mozna ale i pan i wielu innych napewno sobie poradzicie w swój wypróbowany sposób ja zaproponowałem swój sposób aby forumowicze nie musieli pytac co zrobić jak im sie buja poziomica na ruszcie.

M/oże pan precyzyjniej wyjasnić o co chodzi ?

to najpierw wiesz o co mi chodzi a potem nie? Piszę ze sposób ze sznurkiem jest lepszy/ szybszy bo nie trzeba biegać od jednej sciany do drugiej i popuszczać bądź podciągać grzybki. Poza tym skoro piszesz, że zaczyna się od scianki kolankowej dodaj, ze zaczynanie od skosu sufitu jest tak samo poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł...

 

Na pół-poważnie chciałbym wiedzieć ile metrów sznurka potrzeba na poddasze... nie interesuje mnie ile złotówek na niego wydać, tylko ile metrów sznurka potrzeba :)

Są tabele zużycia materiału na jeden metr kwadratowy, np ile wieszaków, ile wkrętów takich, ile wkrętów siakich, ile wełny, ile profili itd.

A ja z ciekawości chciałbym wiedzieć ile potrzeba zakichanego sznurka do snopowiązałki.

Czy może 50 metrów, czy lepiej 200, a może potrzeba 1000 metrów?

 

Ale jakby co, to nie zamierzam już pytać ile potrzeba zszywek do takera, żeby ten sznurek "zainstalować"...

 

ja kupowałam kilka rolek po 200 m bo te duże chyba mało wygodne są . Poszło chyba z 1600m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...