Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

to najpierw wiesz o co mi chodzi a potem nie? Piszę ze sposób ze sznurkiem jest lepszy/ szybszy bo nie trzeba biegać od jednej sciany do drugiej i popuszczać bądź podciągać grzybki. Poza tym skoro piszesz, że zaczyna się od scianki kolankowej dodaj, ze zaczynanie od skosu sufitu jest tak samo poprawne.

 

Zaczynanie od skosu sufitu ? znów nie jestem pewny mozna jasniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to najpierw wiesz o co mi chodzi a potem nie? Piszę ze sposób ze sznurkiem jest lepszy/ szybszy bo nie trzeba biegać od jednej sciany do drugiej i popuszczać bądź podciągać grzybki. Poza tym skoro piszesz, że zaczyna się od scianki kolankowej dodaj, ze zaczynanie od skosu sufitu jest tak samo poprawne.

 

Pytam bo cuda widziałem i przerabiałem i domyslam sie o co chodzi ale wole byc pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie wytrzymuje już....!!!

czytam wątek od samego początku(obecnie post nr 1800) i nie chciałem nic pisać póki nie dobije do końca, ale tak się wku...em....

Flashblack !!! jak Ty też tak na budowie pierdo...sz jak tu na tym forum to ja Ci chłopie współczuje. Za kogo Ty się uważasz ? Ludzie, którzy tutaj piszą po porady(dot. narazie do postu 1800 bo dalej nie wiem co się dzieje) w większości nie mają pojęcia. Ty albo tego nie rozumisz albo ja jestem z innej planety. Za niektóre Twoje odpowiedźi jak by się dało to powinieneś nieraz dostać plaskacza. Jak nie masz ochoty ludziom czasami pomóc to lepiej nic nie pisz.

Ludzie, którzy nie wiedzą o co mi biega to zapraszam do lektury tego wątku od początku ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi i porad Flashblacka.

 

pozdrawiam i do usłyszenia jak dojade do końca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie wytrzymuje już....!!!

czytam wątek od samego początku(obecnie post nr 1800) i nie chciałem nic pisać póki nie dobije do końca, ale tak się wku...em....

Flashblack !!! jak Ty też tak na budowie pierdo...sz jak tu na tym forum to ja Ci chłopie współczuje. Za kogo Ty się uważasz ? Ludzie, którzy tutaj piszą po porady(dot. narazie do postu 1800 bo dalej nie wiem co się dzieje) w większości nie mają pojęcia. Ty albo tego nie rozumisz albo ja jestem z innej planety. Za niektóre Twoje odpowiedźi jak by się dało to powinieneś nieraz dostać plaskacza. Jak nie masz ochoty ludziom czasami pomóc to lepiej nic nie pisz.

Ludzie, którzy nie wiedzą o co mi biega to zapraszam do lektury tego wątku od początku ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi i porad Flashblacka.

 

pozdrawiam i do usłyszenia jak dojade do końca !

 

wychodzi na to, że jesteś z innej planety.

poza czasem specyficznym jezykiem Flash daje sensowne porady - ale to moja subiektywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wykonawcy pytanie za 100 punktów: ile bierzecie za położenie drugiej warstwy ocieplenia? Otóż moi wykonawcy (chłopaki dorabiają sobie po godzinach) mają "alergie" na wkładanie wełny (profile już zrobili) i zapytali się mnie czy sam sobie nie chcę zrobić ocieplenia, ja jestem na tak bo pierwszą warstwę sam sobie robiłem i szło mi całkiem nieźle, ale oczywiście nie za darmo :) więc ile musieli by zejść na m2 (za robotę sobie policzyli 35zł bez pierwszej warstwy ocieplenia)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Od skosu sufitu. Kończę go gdzieś przy murłacie nie dokręcająć się do niej i potem stawiam ściankę kolankową ( o ile zachodzi taka potrzeba).

 

Kolega jako autoryzowany wykonawca Rigips nie może inaczej wykonywac prac na poddaszu bo utraci gwarancje na swoją prace.System na którym pracuje ogranicza możliwosci i wymusza na nim wykonanie najpierw skosu i potem jak zachodzi potrzeba dostawia kolankową kręcąc UD 30 po kątem do skosu naturalnie.W ten sposób kolega nie ma innego wyjścia jak sznurki rozciagnąc na skosie pomiędzy UD i wstawiać grzybki itd .Teraz mam do kolegi i innych fachowców pytanie aby mi wytłumaczyli jak wykonac analogicznie w ten sposób i tym systemem zabudowe w dwóch koszach lub czterech na na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaruje wam panowie doradcy to pytanie bo jak rozwiesiłem sznury to starszy pan "DZIADEK" z którym kiedys robiłem popukał sie w głowe i powiedział do mnie "Pranie bedziesz wieszał na tych sznurkach czy budował" ja cie naucze i zaczeła sie moja edukacja.

1 zasada- sprawdz przekatne w pomieszczeniu po podłodze jak sa równe to do dzieła bo kąty sa proste ,piony

2 zasada- zaczynaj budowac od scianek kolankowych, a-z profili i pokryj je płytami lub murowanych bo prawie zawsze jakas kolankowa jest

b-zamknij murłate murując dodatkowy bloczek lub cegłe zawsze pod krokwie i otynkuj całość jak sie nie da to rapica wywin z zapasem na kolankową i otynkuj grubiej,lub przyklej na klej tzw. placki płyty do kolankowej daj pare dybli ,jak otynkowana tylko do wysokości murłaty można skuc min. 10 centymetrów tynku w to miejsce dokleic pasek płyty najlepiej fermacell lub GKF koniecznie dać dyble aby sie dobrze trzymała.

MAMY KOLANKOWĄ jest to bardzo istotny element do dalszych prac bo pozwoli nam w miare bezbłednie kontynuować dalsze nasze prace na poddaszu.

Może tak powinno sie zaczac szkolic forumowiczów i wielu fachowców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMY KOLANKOWA -wyznaczamy poziomy na kolankowych i poziomy sufitów patrz posty kolegów. Wężyk z wodą ,poziomice ,lasery.

Kolankowa gotowa pokryta płytą ,lub otynkowana łatwo i czytelnie wyznaczyć linie poziomów ołówek łata lub odstrzelic murarskim sznurkiem.

Do kolankowych w wyznaczonych poziomach montujemy Profile-V, lub Profil elastyczny knaufa do wyboru na wkrety lub kołki szybkiego montażu do wcześniejszych moich kombinacji z profilami UD,UW nie opisuje bo to siara dzisiaj coś polecać takiego.

Możemy wykonac sufity, ruszt i pokryc płytą na gotowo lub wykonywać skosy ruszt i płyta na gotowo i potem sufity .W sumie sufit musi byc w poziomie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...