Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proste pomieszczenie SKOS

Na kolankowej w poziomie mamy Profil-V lub Elastyczny na scianach mocujemy na kołki UD 30 ,montujemy w UD Profile CD 60 na pchełki .odległosć pierwszego profilu CD 60 od dolnej krawędzi profilu V lub elastyka 400mm lub 500mm lub 600mm mierzymy metrówką .Łate aluminiowa opieramy po skosie na dole na profilu V,lub elastyku i z boku do UD 30 ,CD 60 dociskam do łaty wstawiam wieszak grzybkowy w CD i go krece do krokwi lub zaginam wstępnie wieszak ES i krece po bokach do krokwi i potem przykręcam go na pchełki do CD.i tak z dwóch stron .i w góre tolerancja błedu zabudowy skosu +,- 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszano ludziom w głowach z tym slizganiem i nikt do końca już nie wie co po czym ma sie ślizgac a juz napewno nie forumowicz który jest zielony w temacie i po przeczytaniu tej epopei albo zgłupieje do reszty albo spartoli u siebie robote i usłyszy musisz to rozebrac i od nowa zaczać.Zygmunt dobrze napisał utracisz poziom jak mały błąd popełnisz na CD skosów lub kąty utraci zaczynajac od skosu robote.

Jesli zaczną od kolankowych powinno im być o wiele łatwiej wykonac skos bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że lepiej zastosować profil V na kolankowej i do niego przykręcić płytę niż profil cd w odległości ok 10 cm od kolankowej (kolankowa murowana i tynkowana) i potem na kolankowej jakaś taśma (np malarska albo pakowa) w miejscu gdzie płyta styka się z kolankową oczywiście paroizolacja w tym miejscu też będzie między ścianą i płytą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że lepiej zastosować profil V na kolankowej i do niego przykręcić płytę niż profil cd w odległości ok 10 cm od kolankowej (kolankowa murowana i tynkowana) i potem na kolankowej jakaś taśma (np malarska albo pakowa) w miejscu gdzie płyta styka się z kolankową oczywiście paroizolacja w tym miejscu też będzie między ścianą i płytą

 

Na to wychodzi profil v na kolankowej w poziomie będzie bazowym profilem do -rozmieszczenia wieszaków, rozmieszczenia UD ków ,mozesz dac sznurek z pod niego do sufitu ,pozycjonowac CD na skosie ,da gwarancje poziomu.Sprawa druga montowanie CD w okolicy murłaty lekka loteria i zabawa i dopiero jak wstawisz 2,3,4 CD przystawisz poziomice i zjedziesz na kolankową to zobaczysz czy masz poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek go nauczył. Fajnie miał. Mój dziadek czytał mi tylko bajki.

Ja robię tak jak przewiduje to producent systemu na którym pracuję. Zezwala on na dowolność w kolejności budowania ściany kolankowej ( na ruszcie) lub skosu sufitu. Tyle w temacie.

 

No to zwracam honor jak mozna dowolnie .Jak sie troche człowiek bobuja po swiecie i pouczy od innych to nie hańba a ten dziadek to starszy pan i na robocie to sie znał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy folię paroizolacyjną do profili ud przyklejacie zwykłą taśmą dwustronną czy może jakąs butylową albo jeszcze jakąś inną?

i druga sprawa mianowicie czy od ściany szczytowej dawać płytę oryginalnie zakończoną zaokrągleniem czy może ściąć to zaokrąglenie i dać płytę na równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może ktoś z szanownych ekspertów odpowie na moje pytanie ?

A mianowicie, ktoś mi kiedyś doradził żeby zabudowę zrobić przed tynkami wewnętrznymi, i tak poczyniłem... Tynki mam mieć zrobione na początku kwietnia (jak pogoda pozwoli), filcowane, bez gładzi później. Na poddaszu mam przykręcone same płyty, bez spoinowania. Docelowo planuję całe płyty gipsować a ścian nie. Moje pytanie to czy spoinować płyty przed tynkami czy po ??? Czy nic się z nimi złego nie stanie ? Czy wilgoć z tynków im nie zaszkodzi (tylko w łazience zielone) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może ktoś z szanownych ekspertów odpowie na moje pytanie ?

A mianowicie, ktoś mi kiedyś doradził żeby zabudowę zrobić przed tynkami wewnętrznymi, i tak poczyniłem... Tynki mam mieć zrobione na początku kwietnia (jak pogoda pozwoli), filcowane, bez gładzi później. Na poddaszu mam przykręcone same płyty, bez spoinowania. Docelowo planuję całe płyty gipsować a ścian nie. Moje pytanie to czy spoinować płyty przed tynkami czy po ??? Czy nic się z nimi złego nie stanie ? Czy wilgoć z tynków im nie zaszkodzi (tylko w łazience zielone) ?

temat niejednokrotnie poruszany w tym wątku - generalnie płyty pójdą na smieci. kosztami wymiany płyt obarcz tego co Ci poradził założenie przed tynkami - wtedy trzeba było zadac te pytanie. Możesz oczywiście próbować z zasłanianiem folią malarską - nóż, uda się coś uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...