Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy oprócz folii jest jeszcze jakiś inny sposób żeby je zabezpieczyć ? Może zagruntować całość przed tynkami ? Chociaż wątpię żeby grunt coś pomógł... ;/

ponumeruj kazdą, zdejmij, wełnę osłoń folią, a po tynkach załóż ponownie - tylko musisz je zmagazynować w suchym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do takiego rozwiązania nakłonił mnie znajomy który od ładnych paru lat pracuje na zachodzie i tam taka kolejność prac jest normalna. Mówił że nie ma problemu z pęknięciami po obwodzie, bo daję się tylko warstwę akrylu i jest ok. Łatwiej wyliczyć ilość metrów do otynkowania, a poza tym płyty opierają się dodatkowo na tynkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do takiego rozwiązania nakłonił mnie znajomy który od ładnych paru lat pracuje na zachodzie i tam taka kolejność prac jest normalna. Mówił że nie ma problemu z pęknięciami po obwodzie, bo daję się tylko warstwę akrylu i jest ok. Łatwiej wyliczyć ilość metrów do otynkowania, a poza tym płyty opierają się dodatkowo na tynkach.

tak, bez podparcia przez tynk poddasze by się zawaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się nie zawaliło ale jak widziałem jak trzymają kołki szybkiego montażu w Porothermie to wybacz... Jakoś nie wyobrażam sobie rozbierania całej zabudowy (notabene dzisiaj skończonej) i późniejszego jej montażu. Podejrzewam że połowa płyt i tak by się nie nadawała. Do stelażu i tak podklejona jest paroizolacja więc o wełnę się nie martwię. Obkleję wszystko folią malarską od spodu i jak przetrwa tynki i posadzki to będzie dobrze a jeśli nie, to wtedy pomyślę jak podziękować koledze za dobre rady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się nie zawaliło ale jak widziałem jak trzymają kołki szybkiego montażu w Porothermie to wybacz... Jakoś nie wyobrażam sobie rozbierania całej zabudowy (notabene dzisiaj skończonej) i późniejszego jej montażu.

to czemu z miesiąc temu nie zadałeś tego pytania? lub wystarczyło odwiedzić ten wątek.

przy okazji - tynki cem-wap czy gipsowe robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cementowo-wapienne, filcowane. Śledzę ten wątek od samego początku, przyznaję się że całości nie czytałem, ale kiedyś mi sie w oczy rzuciło że ktoś miał podobny problem i ktoś mu poradził żeby ze spoinowaniem poczekał do wiosny jak już będzie po tynkach.

jak cem-wap to wietrzyc zza bardzo nie możesz bi Ci popekają i tyle z tynków. Kolega jak robi u Helmuta to nie znaczy, że Helmut we wszystkim ma racje. Już teraz wysyłaj sms-a do kolegi, by część zarobionych Helmutowych eurasów szykował na Twoje poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy u Ciebie na budowie kierownik bywał codziennie, bo u mnie jest po każdym etapie. Doradziłeś, wyraziłeś swoja opinie na ten temat, więc dziękuję. Nie musisz pisać szyderczych postów tylko dla nabijania licznika. Jeśli płyty ulegną zniszczeniu, to wymienię je na nowe, przykręciłem je raz to przykręcę i drugi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy u Ciebie na budowie kierownik bywał codziennie, bo u mnie jest po każdym etapie. Doradziłeś, wyraziłeś swoja opinie na ten temat, więc dziękuję. Nie musisz pisać szyderczych postów tylko dla nabijania licznika. Jeśli płyty ulegną zniszczeniu, to wymienię je na nowe, przykręciłem je raz to przykręcę i drugi...

masz rację, zagolopowałem się - juz nie ma mego wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...